Długa droga

Długa droga od Anny Węgrzynowskiej to opowieść o trudnych życiowych wyborach i walce z przeciwnościami losu.
Alice to młoda dziewczyna, która studiuje to, o czym marzyli jej rodzice. Sama marzy o całkiem innym kierunku studiów. Dziewczyna jest ambitna i dobrze sobie radzi. Po dwóch latach wraca do rodzinnego miasteczka i niespodziewanie spotyka swojego przyjaciela z dziecieństwa - Davida. Mimo że para nie widziała się od dawna, a ich przyjaźń skończyła się w nieoczekiwany sposób, obydwoje czują, że przyjaźń mogłaby przerodzić się w coś poważniejszego. Alice jednak musi wrócić na uczelnie i ich drogi znów się rozchodzą. Dziewczyne odwiedzają jej przyjaciółki i jedna z nich zakochuje się w koledze Alice ze studiów. Niestety dochodzi do nich do nieporozumień i ich relacja wydaje się zagrożona. Jednocześnie David próbuje odnaleźć Alice i wyznać jej swoje uczucia.

Książkę czyta się szybko, czasem wzrusza i jest pełna emocji. Pokazuje, że czasem warto iść własną ścieżką na przekór innym, wlaczyć z przeciwnościami losu, na przekór wszystkiemu i wszystkim.
W trakcie lektury miałam jednak wrażenie, że w pewnym momencie autorka przestała się skupiać na głównych bohaterach. Bardzo mocno rozbudowany był wątek uczucia między przyjaciółmi Alice i na nich skupiała się cała uwaga. Niesamowcie denerwowała mnie też matka Alice, ale myślę, że to był zamierzony efekt. Kobieta w ogóle nie rozumiała i nie słuchała swojej córki. Próbowała spełnić swoje marzenia wobec niej, nie chcąc nawet wysłuchać dorosłej już dziewczyny. Dodatkowo czasem odnosiłam wrażenie, jakbym czytała książkę o nastolatach, a nie dorosłych młodych ludziach. Pewne problemy wynikały z wielu niedopowiedzeń między nimi, co tylko utwierdziło mnie w przekonaniu, że niektóre sprawy trzeba przedstawić prosto z mostu. Część wątków dało się przewidzieć, zakończenie mnie nie zaskoczyło, ale nie uważam, aby był to minus książki.
Mimo tego wszystkiego, z książki można wyciągąć coś dla siebie. Myślę, że to dobra obyczajówka na lato. '
Na pewno adekwatny jest tytuł, ponieważ bohaterowie musieli przebyć naprawdę długą drogę oby się odnaleźć.

Informacje dodatkowe o Długa droga:

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2019-07-17
ISBN: 978-83-8147-468-9
Dodał/a opinię: Katarzyna Bębenek

Zobacz opinie o książce Długa droga

Kup książkę Długa droga