Do katastrofy jeden krok

Tom 2 cyklu Ambaras

"-I co myślicie?

-Wszystko jest do zrobienia.

-Dziadek na pewno się zgodzi.

-I to bardzo romantyczne rozwiązanie.

-Więc pozostaje tylko jedno: przekonać do niego Romę."

Zwariowana rodzinka powraca, tęskniliście za babcią Janiną i Romą?

Od zakończenia poprzedniego tomu minęło trochę czasu, wydawać by się mogło, że wszystko idzie ku dobremu. Jednak czeka nas nie lada zaskoczenie. W życiu Romy pojawia się brat Mariana i jego dwie kuzynki, które niekoniecznie radują się na myśl o ślubie. Czy do ślubu w ogóle dojdzie? Do rodzinnego Wrocławia wraca po latach podróży Alicja, młodsza siostra Kingi. Pojawienie się kolejnej Wiśniewskiej dostarczy wielu emocji. Jakich? 😅

Autorka powraca z naszymi ulubionymi bohaterami, z podwójną dawką humoru i z jeszcze bardziej zabawnymi sytuacjami. Czeka nas nie lada wyzwanie, aby odnaleźć się w całym rodzinnym zamieszaniu. W tej rodzinie normalność to słowo przereklamowane.

Poznajemy bliżej Alicję, jej myśli i życiowe rozterki. Dziewczyna jest istnym wcieleniem swojej babci Romy. Nie potrafi usiedzieć w miejscu, mówi co myśli i jest bardzo bezpośrednia. Podobała mi się jej postać. Razem z Romą tworzyła duet jedyny w swoim rodzaju.

U Kingi również nie wszystko idzie, tak jak sobie to wymyśliła. Roberto zafunduje jej niespodziankę, niekoniecznie tylko taką, jaką kobieta chciała. 😅

W tym samym czasie toczą się losy wielu postaci, każda ma tutaj swój udział w przedstawionej fabule. Tego nie da się wszystkiego opisać, to musicie sami sprawdzić.

Pozycja to istna komedia, autorce naprawdę świetnie to wyszło. Dialogi pomiędzy bohaterami były mistrzowskie. Postacie wykreowane na najwyższym poziomie, które nie pozwalają na chwilę nudy. Uwielbiam Romę i jej myśli życiowe, taka babcia to skarb. Sama chciałabym taką mieć.

To także wzruszająca historia o pięknej przyjaźni i sile rodziny. W obliczu sytuacji kryzysowych potrafi połączyć się w jedność i razem poradzić sobie z problemami.

Jeżeli szukacie pozycji, która wywoła uśmiech na Waszych twarzach, to dzieło Agi idealnie się do tego nadaje. Przyjemnie spędziłam czas z bohaterami książki. I będę do nich wracać. Polecam ogromnie.

Informacje dodatkowe o Do katastrofy jeden krok:

Wydawnictwo: Dlaczemu
Data wydania: 2023-02-08
Dodał/a opinię: Anitka_170

Zobacz opinie o książce Do katastrofy jeden krok

Kup książkę Do katastrofy jeden krok

Zamaskowany, zamaskowana
Aga Sotor0
Okładka ksiązki - Zamaskowany, zamaskowana

Autorka przezabawnego Ambarasu od zaraz powraca w pełnej niespodzianek komedii romantycznej w stylu dark academia! Polonista Daniel Seler lubi swoich...

Eleonora
Aga Sotor0
Okładka ksiązki - Eleonora

Wysokowrażliwa Eleonora nie potrafi odnaleźć się w życiu toczącym się poza uczelnianymi murami. Chciałaby tłumaczyć literaturę i żyć na własnych zasadach...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;