Dobra dziewczyna, zła dziewczyna

Micheal Robotham w swojej najnowszej książce „Dobra dziewczyna, zła dziewczyna” serwuje nam nie tylko kryminał trzymający, ale również głęboką analizę psychologiczną dwóch skomplikowanych postaci.

Evie Cormac, dziewczyna bez przeszłości, która posiada wyjątkową zdolność rozpoznawania kłamstw oraz Cyrus Haven, psycholog policyjny z traumatyczną przeszłością, to nieoczywista para bohaterów, którzy pomimo swoich ran, próbują odnaleźć sprawiedliwość w świecie pełnym kłamstw i intrygi.

Autor z wirtuozerią operuje suspensem, sukcesywnie odsłaniać kolejne warstwy tajemnic i skrywanych motywacji postaci. Jego narracja prowadzona naprzemiennie z perspektywy Evie i Cyrusa, pozwala nam na pełniejsze zrozumienie ich wewnętrznych konfliktów i rozterek. Robotham nie boi się poruszać trudnych tematów, takich jak przemoc, trauma czy samotność, czyniąc przez to swoją powieść bardziej poruszającą i autentyczną.

„Dobra dziewczyna, zła dziewczyna” to książka, której nie da się ot tak odłożyć. Angażuje i trzyma w napięciu, a plot twisty, sprawiają, że czyta się ją z zapartym tchem i śledzi z ciekawością losy bohaterów. To historia, która zmusza do refleksji nad ludzką naturą i pokazuje, że prawda bywa bardziej złożona i skomplikowana, niż mogłoby się wydawać.

Znakomicie skonstruowane postacie, mroczna i przyprawiają o ciarki atmosfera oraz wciągająca fabuła czyni tę książkę obowiązkową pozycją dla wszystkich miłośników kryminałów i thrillerów psychologicznych. Michael Robotham udowadnia nią, że jest mistrzem w swoim fachu, dostarczając czytelnikom niezapomnianych wrażeń literackich.

Dziękuję za zaufanie i egzemplarz do recenzji od wydawnictwa @znakcrime @wydawnictwoznakpl (współpraca reklamowa) 🩷.

Informacje dodatkowe o Dobra dziewczyna, zła dziewczyna:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2024-02-28
Dodał/a opinię: burgundowezycie

Tagi: Thrillery i suspens

Zobacz opinie o książce Dobra dziewczyna, zła dziewczyna

Kup książkę Dobra dziewczyna, zła dziewczyna

Uprowadzona
Michael Robotham0
Okładka ksiązki - Uprowadzona

Minęły trzy lata od czasu, gdy komisarz Ruiz zajmował się tajemniczym zniknięciem siedmioletniej Mickey. Mordercę złapano, lecz ciała nigdy nie odnaleziono...

Raj nie istnieje
Michael Robotham0
Okładka ksiązki - Raj nie istnieje

Dwie wyraziste bohaterki, które mają wiele do ukrycia, mistrzowski styl i zawrotne tempo akcji. Z połączenia tych składników powstała książka...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;