Dom na skraju klifu

"Dom na skraju klifu" to książka, które dedykowana jest dla młodszych czytelników, niemniej jednak ja myślę, że powinien po nią sięgnąć każdy, zarówno dzieci jak i dorośli.

Książka przedstawia historię trzynastoletniej dziewczynki Fight, która wraz z mamą i młodszym bratem mieszka w domu, który nazywany jest Strażnicą. Nie jest to zwyczajny dom, a wiekowy przekazywany dom umieszczony na skraju klifu, który wymaga remontu i ogromnego nakładu pieniędzy przed zabezpieczeniem, aby klif się nie obsunął, a dom nie runął. Ojciec dziewczynki obsesyjnie poszukiwał skarbu, który rzekomo przodkowie ukryli w domu. To właśnie ta ślepa obsesja doprowadzała do ciągłych kłótni między rodzicami, aż w końcu do zaginięcia ojca. Strażnica swą nazwę zyskała od światła święconego w pokoju domu, które ostrzegało statki przed rozbiciem się o skały.

Fight po zaginięciu ojca opiekuje się domem, mamą, której stan jest bardzo kiepski, gdyż się załamała oraz młodszym bratem Noahem, który uparcie twierdzi, że w domu są duchy z którymi rozmawia. Dom jest pełen tajemnic, a jego historia w dalszym ciągu nieodgadniona.

Książka, to bardzo ciekawa historia, która obrazuje bohaterskość oraz odwagę małej dziewczynki, która walczy o swoją rodzinę, gdy ta znalazła się w trudnej sytuacji, mimo młodego wieku. Książka porusza wiele bardzo ważnych tematów, ale jest przy tym lekka i przyjemna. Myślę, że ta książka idealnie nadaje się dla wszystkich, niezależnie od wieku. Bardzo mądra i pouczająca, choć przy tym także jest i wzruszająca.

Książkę "Dom na skraju klifu" czyta się bardzo szybko, co również jest wynikiem dużej czcionki. Przyjemna pierwszoosobowa narracja powoduje, że nie gubimy się w wydarzeniach, a wiemy dokładnie co się dzieje u bohaterów. Zachęcam do sięgnięcia po ten tytuł, bo z pewnością nie będziecie żałować, a pokochacie bohaterów i ich historię, podobnie jak ja. Dodatkowo książka ma piękną, przyciągająca uwagę oprawę, która również zachęca do jej przeczytania. Zdecydowanie polecam ten tytuł.

Informacje dodatkowe o Dom na skraju klifu:

Wydawnictwo: Wilga
Data wydania: 2022-03-09
Dodał/a opinię: Małgorzata Styczeń

Zobacz opinie o książce Dom na skraju klifu

Kup książkę Dom na skraju klifu

To opowieść o domu utraconym i odnalezionym i mam olbrzymie szczęście, że moja książka trafiła pod dach tak wspaniałych ludzi.

Rozgląda się po salonie tymi swoimi małymi czarnymi paciorkami osadzonymi w pulchnej, opalonej twarzy i kalkuluje.

Syreni zew
Alex Cotter0
Okładka ksiązki - Syreni zew

Porywająca opowieść o tajemniczej legendzie i potędze... samoakceptacji. Vivien wie doskonale, że nie ma szans na wygraną w konkursie piękności i zdobycie...