Domek z kart

Ann Stilwell niedawno skończyła studia, a przed nią cudowne lato, a przynajmniej na to liczy. Letni staż w The Met w Nowym Jorku to dla niej spełnienie marzeń. Tym bardziej że to daleko od jej rodzinnego domu, a ma swoje powody, aby chcieć się stamtąd wynieść przynajmniej na jakiś czas. Jednak od samego początku nie jest tak, jakby chciała. Kiedy dociera tam, w pierwszy dzień swojego stażu okazuje się, że jej opiekun wyjechał i niestety muszą z niej zrezygnować. Już myślała, że wszystkie plany będzie musiała zmienić, kiedy przychodzi pewien mężczyzna i chce ją na asystentkę. Chociaż ma to być zupełnie inna praca, kobieta się cieszy i ma zamiar dać z siebie 100%. Chce, aby Patrick był zadowolony z decyzji, aby dać jej szansę.
Nowe znajomości, nowe możliwości rozwoju, praca, która okazuje się ciekawa – to teraz codzienność Ann. Pewnego dnia kobieta znajduje pewną kartę tarota, co jest początkiem wielu zdarzeń. Tajemnice, sekrety i duże niebezpieczeństwo. Tak naprawdę nie wiadomo, komu będzie można zaufać, kto stał się przyjacielem, a kto tylko go udaje. Co takiego się stanie? Co z tym wszystkim będzie miało wspólnego znalezisko Ann? Jak potoczą się losy kobiety.

Historia, jaką znalazłam w książce, mnie się podobała. Akcja nie jest szybka, ja bym stwierdziła, że momentami dość wolna, jednak nie na tyle, żebym się nudziła. To opowieść pełna tajemnic, sekretów, które pragniemy odkryć. Czytało się ją dość szybko, momentami czując emocje.

Muszę wspomnieć o wspaniałym wydaniu. Książka ma klimatyczną okładkę, a do tego barwione brzegi. Wygląda rewelacyjnie, co zdecydowanie zachęca, aby po nią sięgnąć.

Bohaterowie ciekawi, dość dobrze wykreowani. Tym razem nie zdradzę wam o nich nic poza tym, co dowiedzieliście się wcześniej o Ann.

„Domek z kart” to dość ciekawa, pełna tajemnic, sekretów i niebezpieczeństwa książka, po którą według mnie warto sięgnąć.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - KOBIETA

Informacje dodatkowe o Domek z kart:

Wydawnictwo: Luna
Data wydania: 2024-01-24
Tytuł oryginału: The Cloisters
Dodał/a opinię: Anna Kaczor

Tagi: Thrillery i suspens

Zobacz opinie o książce Domek z kart

Kup książkę Domek z kart

Powrót matki