Do sięgnięcia po tę książkę skłoniło mnie obejrzenie fragmentu programu z udziałem autora tej książki. I chociaż po przeczytaniu nie dowiedziałam się niczego więcej czego bym nie usłyszała w owym programie to jednak uważam że było warto po nią sięgnąć. Autorem książki jest Alexander Eben światowej sławy lekarz który nie był osobą szczególnie wierzącą. Jego spojrzenie na wiarę zmienia się gdy zapada bez większego powodu na ostre zapalenie opon mózgowych. Jego stan z medycznego punktu widzenia nie daje mu dużych szans na przeżycie a (według jego kolegów po fachu) jeśli nawet wyjdzie z tego to nie bez trwałych szkód w mózgu, które uniemożliwią mu powrót do dawnego życia. Podczas gdy koledzy walczą o jego być albo nie być on "zwiedza sobie" niebo. Jak to autor określił zwiedzał Krainę z perspektywy dżdżownicy. Panująca tam atmosfera dawała mu wiele spokoju. Przekonał się "na własnej skórze" o tym o czym nie jednokrotnie opowiadali mu pacjenci po śmierci klinicznej. Opis tego co przeżył autor jest może mało plastyczny ale ciężko jest obrać w słowa coś nie wyobrażalne.

Informacje dodatkowe o Dowód. Prawdziwa historia neurochirurga, który przekroczył granicę śmierci i odkrył Niebo :

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2013-03-20
ISBN: 978-83-240-2373-8
Dodał/a opinię: takahe

Zobacz opinie o książce Dowód. Prawdziwa historia neurochirurga, który przekroczył granicę śmierci i odkrył Niebo

Kup książkę Dowód. Prawdziwa historia neurochirurga, który przekroczył granicę śmierci i odkrył Niebo

Serce świadomości
Alexander Eben0
Okładka ksiązki - Serce świadomości

Nowa książka Ebena Alexandra, autora międzynarodowego bestsellera DOWÓD, znakomitego naukowca i wykładowcy Harvardu, który doświadczył życia...