Dream Lake

[Reklama] HarperYa

Porzucamy dziś wygodne domy i wyruszamy z bohaterami nad jezioro. Wkraczamy do świata dwóch obozów: musicalowego i komputerowego. Będziemy towarzyszyć Margo i Tobiemu.
    Na pierwszy plan wysuwa się dobrze poprowadzony motyw obozów. Oba zostały fajnie przedstawione a uczestnicy faktycznie mieli i obowiązki i przyjemności - to mniej i bardziej ryzykowne. Ale to przywilej młodości by korzystać z życia.
   Autorka pokazuje także jak sytuacja rodziny, przekazane wzorce wpływają na młodego człowieka. Jak stawia wokół siebie mury by unikać katastrofy.
   Został także poruszony motyw orientacji seksualnej. Również skupimy się na przyjaźni i pierwszemu nastoletniemu uczuciu, które wychodzą na pierwszy ogień. Lektura bezpieczna pod względem braku scen uniesień.
   Lekka i zabawna z ciut cięższymi wątkami powieść dla nastolatków. Uważam, że odpowiednim minimalnym wiekiem czytelników będzie tak jak w przypadku Margo wiek 15 lat. Dla mnie, jako osoby dojrzałej, niestety te nastoletnie dramaty nie trafiły do gustu. Czytam literaturę młodzieżową ale ta akurat nie do końca spełniła moje oczekiwania. Aczkolwiek uważam, że na pewno znajdzie odbiorców bo coś w sobie ma. Zresztą zerknęłam sobie na opinie jakie zdobywa i potwierdza to fakt, że się podoba. Także zachęcam do czytania i wyrobienia sobie własnego zdania.

Informacje dodatkowe o Dream Lake:

Wydawnictwo: HarperCollins Polska
Data wydania: 2024-03-27
ISBN: 9788383420530
Tytuł oryginału: O CZYM JA WŁAŚCIWIE MARZĘ
Dodał/a opinię: agnieszka_rowka

Tagi: Proza (w tym literatura faktu) dla dzieci i młodzieży Opowieści o uczuciach dla dzieci i młodzieży Problemy osobiste i społeczne dzieci i młodzieży Interest age: from c 15 years

Zobacz opinie o książce Dream Lake

Kup książkę Dream Lake

Broken Wings
Irmina Maria0
Okładka ksiązki - Broken Wings

Historia relacji internetowej, która istniała naprawdę... ...naprawdę, jeśli mówić o ludziach z krwi i kości. Ale czy faktycznie może istnieć coś, co...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;