Drzwi o trzech zamkach

Dziś zupełnie inna historia.

Czternastoletni Niko - z pozoru zwyczajny chłopak.Nie wyróżnia się niczym na tle swoich rówieśników, jest raczej klasowym wyrzutkiem. Jednak przede wszystkim jest strasznie ciekawski.
Pewnego dnia postanawia pójść do szkoły inną drogą niż zawsze... Niby nic takiego a jednak... Czasem zdarza się, że zmieniamy drogę.
Idąc chłopak dostrzegł dziwny dom z drzwiami o trzech zamkach. 🗝
Przeczuwał, że wydarzy się coś nietypowego, ale nie przypuszczał, że opuszczona rudera skrywa przejście do innego świata.
Chłopiec trafia do alternatywnego świata, gdzie bierze udział w niezwykłych wydarzeniach. Wspólnie z wróżką Quioną i elfem Eldwenem wędruje po nieznanej sobie krainie i doświadcza szeregu zjawisk, które trudno jest pojąć. Jako jedyny człowiek widzi superpozycję. Ale co to dla niego oznacza? I dlaczego ścigają go czarne zjawy, straszliwe stworzenia zrobione z samej esencji czarnych dziur?
W powieści poznajemy zjawiska z dziedziny fizyki kwantowej. Dzięki autorce fizyka, której jeszcze w szkole nie poznałam stała się przyjazna i bardziej zrozumiała. Myślę, że bedę chciała bardziej się w niej zagłębić.

Sonia Fernández-Vidal napisała świetną popularnonaukową powieść dla młodzieży i udowodniła, że fizykę naprawdę da się lubić.
Książka jest idealna dla dzieci, które są ciekawe otaczającego je świata.
Może chcecie wejść do takiego świata razem z Niko?
Ja Was zapraszam. Podoba mi się połączenie świata fantazji z nauką. I w najbliższym czasie wybiorę się do Centrum Nauki Kopernik, aby zgłębić swoją wiedzę o różnych zjawiskach ze świata nauki.

Polecam serdecznie. Dziękuję wydawnictwu Znak Emotikon za przesłanie egzemplarza do recenzji.

Informacje dodatkowe o Drzwi o trzech zamkach:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2022-09-28
Kategoria wiekowa: 9-12 lat
Dodał/a opinię:

Tagi: Dzieci od ok. 8 lat

Zobacz opinie o książce Drzwi o trzech zamkach

Kup książkę Drzwi o trzech zamkach

Przygody w kwantowej krainie
Sonia Fernandez-Vidal0
Okładka ksiązki - Przygody w kwantowej krainie

Czternastoletni Niko jest zwyczajnym nastolatkiem, na pozór niewyróżniającym się niczym na tle swoich rówieśników. Jest klasowym wyrzutkiem, gdyż jest...