Dusze z ciemności i światła. Tom 1: Śmierć żyje

Książka rozpoczyna się bardzo niewinnie. W pierwszych stronach czułam się jak na babcinych kolanach, która rozpoczynała swoją historię pełną Aniołów i Demonów. Następnie czułam jak z każdą kolejną stroną babcia przybierała coraz to bardziej złowrogi wygląd. Wtedy moje ciało zaczęło bardziej wciskać się w fotel próbując delikatnie odseparować się od jej dotyku. W następstwie dałam takiego dyla od niej, aż zaczęło się za mną kurzyć!I tak oceniam tą powieść. Idealne wyczucie dla czytającego. Od spokojnych wprowadzających stron, po każdą następną, jej nastrój robił się coraz bardziej demoniczny. Czuć tutaj męskie pióro i tą magnetyczną ekscytację, która podnieca i wciąga nas w dalszą opowieść.
Książka przedstawia nam losy pięknej, seksownej i bardzo utalentowanej Tenebris, której nie dane było zaznać szczęścia jako młoda osoba. Była prześladowana i krzywdzona przez rówieśników. Bardzo ciężko jest jej pojąc fakt, iż kiedyś tak czysty i dobry świat zamienił się w jego totalne przeciwieństwo. Anioły i Demony nawiedziły ziemię, którą totalnie zniszczyły. Bardzo ciężko jest odróżnić dobro od zła podczas ich walk. Dodatkowo jest ktoś, kogo wszyscy bardzo się boją. Opętuje on swoją zdobycz, co jest wielkim ciosem dla Tenebris. Od tej pory nastaje chaos i zniszczenie. I tutaj taka mała tajemnica nastaje, bo dobrzy chcą chronić dobrych, lecz śmiem wątpić w ich szlachectwo.  Autor tak pięknie opisał nam tą niewiadomą, że sama chwilami wątpiłam w prawdziwość ich przekonań. Dalej to już prawdziwy szał dla wyobraźni! Owiana tajemnicą walka tak bardzo wciąga, że nie można się od niej oderwać. Książka bardzo gruba i wydana drobnym drukiem, lecz posiada to coś, czego wielu powieściom brakuje. Mianowicie nie ma tu żadnego zastoju czytelniczego. Tutaj od samego początku autor zabiera nas w tą opowieść i nie opuszcza ani na moment. Nie ma tutaj spraw niejasnych. Znakomite dzieło, które przypadnie do gustu każdemu fanu fantastyki. Pozwólcie zatem, że dam jej sto na dziesięć i bardzo ją polecę;-)

Informacje dodatkowe o Dusze z ciemności i światła. Tom 1: Śmierć żyje:

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2021-01-26
ISBN: 978-83-8219-114-1
Dodał/a opinię: Ewelina Przespolewska

Zobacz opinie o książce Dusze z ciemności i światła. Tom 1: Śmierć żyje

Kup książkę Dusze z ciemności i światła. Tom 1: Śmierć żyje

"Ogień ogniem zwalczaj, a do potworów jeszcze straszniejsze potwory wysyłaj"

"Ci, co czczą śmierć, muszą też wielbić życie! Bez życia nie ma śmierci! Tylko martwa pustka, a to nie jest wystarczająco satysfakcjonujące!"