Dwa serca anioła

Książka "Dwa serca anioła" Wojciecha Widłaka bez wątpienia spodoba się fanom Antoine'a de Saint-Exupéry'ego i Érica-Emmanuela Schmitta, gdyż klimatem przypomina mieszankę "Małego Księcia" z "Oskarem i Panią Różą". Jest to wzruszająca opowieść chłopca, Romka, u którego zdiagnozowano nieoperacyjną wadę serca. Całym światem głównego bohatera jest szpital, małe mieszkanie i ławeczka, z której obserwuje świat. Wkrótce poznaje pana Felicjana, który swoimi opowieściami dodaje choremu chłopcu otuchy i chęci życia. A może jest wręcz odwrotnie? "Wtedy byłem mały, więc tamtego wieczoru najpierw trochę płakałem, że mój anioł zniknął. Potem pomyślałem, że może poleciał z tymi dwoma sercami gdzieś wyżej, no wiecie gdzie, a jak wróci, to będzie miał tylko jedno. Albo takie zwykłe, jakie mają wszyscy, albo to drugie, dziurawe. I da mi to serce, i odtąd już będę albo taki zwykły, jak wszyscy, albo... W końcu zasnąłem." Wielkimi atutami tej pozycji jest wzruszający, a jednocześnie nieco dziecinny motyw anioła z dwoma sercami i znakomite ilustracje, które tworzą niebanalną całość z historią Romka. Więc jeśli chcecie uronić łezkę i dowiedzieć się, czy ta historia ma szczęśliwe zakończenie - sięgnijcie koniecznie!

Informacje dodatkowe o Dwa serca anioła:

Wydawnictwo: Media Rodzina
Data wydania: 2011-11-07
ISBN: 978-83-7278-532-9
Dodał/a opinię: Dizzy

Zobacz opinie o książce Dwa serca anioła

Kup książkę Dwa serca anioła

Forget Me Not