Dwa światy. Przejście skazanych dusz

Paulina Zielińska
" Dwa Światy.Przejście skazanych dusz"
Rok 2019
Liczba stron:462

Na pierwszy rzut oka Lea wydaje się zwykłą nastolatką, która nie lubi wcześnie wstawać do szkoły. Codziennie chodzi do liceum, w którym stroni od wszystkich uczniów, nie chce być z kimś bliżej bo boi się, że nikt nie zaakceptuje jej. Jest już koniec roku szkolnego kiedy Sebastian, szkolna gwiazda sportu i nie tylko, podchodzi do niej i ją zagaduje. Lea jest tak zbulwersowana jego śmiałością, że od razu go odrzuca. Ubiera się na czarno żeby się nie wyróżniać. Mieszka z mamą Krystyną, taty nie zna odszedł kiedy się urodziła a mama nie chce o nim mówić. Krystyna chce żeby córka wyszła do ludzi, żeby zaczęła żyć tak jak dawniej. Niestety Lea boi się otworzyć na ludzi i świat. Ucieka w swoje treningi karate, tam nikt nie zauważy jej odporności na ból. Długo jednak nie da się tak egzystować, wszystko zmienia się kiedy będąc razem z mamą w domu nad jeziorem w opuszczonym domu poznaje Wiktora. Lea myśli, że to zwykły zarozumiały chłopak, i że kiedy wyjedzie już go nie spotka. Wiktor jednak ma inne plany i śledzi ją pod blokiem, w szkole, na ulicy. Tylko czemu Wiktor tak nagle znika, kim on jest? Sebastian też jej nie daje spokoju i mówi, że chce się z nią kolegować, ale jego była dziewczyna Natalia chce go odzyskać i na każdym kroku dokucza Lei. Wszystko komplikuje się jeszcze bardziej kiedy okazuje się, że Wiktor to duch i ona go tylko widzi. Nie byłoby w tym może i nic dziwnego gdyby nie fakt, że tylko ona może mu pomóc w przywróceniu duszy. Pełno pytań, niedomówień, kim jest tak naprawdę duch, kim jest ona, co ukrywa jej mama. Odpowiedzi na te pytania musi znaleźć sama. Czy jej się uda?
Tajemnicza książka opowiadająca nie tylko o duchach ale i walce z samym sobą. Bo nie można żyć samemu w swojej skorupie inni ludzie też są nam potrzebni. Niesamowita opowieść o duchach, innym świecie. Czyta się ją lekko i szybko. Historia Lei i Wiktora wciąga od pierwszego słowa do ostatniego. Samo zakończenie jest daje nadzieję na dalsze części tej historii. Polecam ją każdemu kto lubi tajemnice, inne światy, młodzieńczą miłość.

Miłej Lektury
życzy Turkusowa Kredka