Dwa światy

Tom 1 cyklu Covenant

Hematoi to potomkowie bogów, a ich dzieci są czystokrwistymi posiadającymi moc jednego z żywiołów. Dzieci zrodzone z mieszanych związków, są półkrwi i mogą zostać ptotektorami lub sługami. Po świecie krążą również daimony, które łakną eteru i krwi Hematoi. Alex wraz z matką opuściła ten pełen zakazów świat i obie ukryły się wśród śmiertelników. Po trzech latach i nieudanej walce z daimonami, dziewczyna wraca do Akademii Przymierza, by ponownie rozpocząć naukę. Nowy i wymagający instruktor Aiden zawróci nieco jej w głowie, jednak nie zapomina, że jej największym celem jest zostać protektorem i polować na daimony.

Alex jest siedemnastolatką, którą targają hormony i sprzeczne uczucia. Chwilami zachowuje się lekkomyślnie, jednak ma w sobie coś, dzięki czemu łatwo ją polubić. Jest wytrwała w tym, co robi i zawsze gotowa do działania. Aiden początkowo jest sztywny i zdystansowany, ale to fajny facet. Caleb jest kolegą Alex i bardzo go polubiłam. Jest przywdziewam przyjacielem. Pojawia się również Seth, który jak na razie jest tajemnicą, którą chętnie poznam w kolejnych tomach. Ojczym Alex i polityka rządząc środowiskiem Hematoi nie jest najistotniejsza, jednak małe zarysy przyszłych problemów się pojawiły. Ciekawy wątek i liczę na jego rozwój.

Akcja jest zawrotna, dużo się dzieje, a styl autorki, który uwielbiam, dopełnia tę książkę. „Dwa światy” pochłonęłam w zastraszającym tempie.

I teraz przyszedł czas na kilka słów niezadowolenia i nieco rozczarowania. Powieść ta jest niemal kopią „Akademii wampirów, a serię znam bardzo dobrze i zdążyłam ją przeczytać już kilka razy. Wykreowany świat jest niemal identyczny. Są bohaterowie czystej krwi, mieszance i ci źli, którzy zostali przemienieni. Różni się tylko nazewnictwo. Wątek żywiołów, instruktora, nielubianej koleżanki, szkoły, zmiany praw i naprawdę długo mogłabym tak wymienić, bo podobieństw jest dużo. Jest to trochę rozczarowujące, a jednak polubiłam Alex i jestem ciekawa dalszych jej przygód.

Książka nieidealna, schematyczna, a jednak bardzo mi się podobała. Mam ochotę na więcej i z niecierpliwością czekam na kolejne tomy! 7/10

Informacje dodatkowe o Dwa światy:

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2019-01-30
Kategoria wiekowa: 15-18 lat
Tytuł oryginału: Half-blood
Tłumaczenie: Katarzyna Agnieszka Dyrek
Dodał/a opinię: Monika Szulc

Zobacz opinie o książce Dwa światy

Kup książkę Dwa światy

Ognisty pocałunek
Jennifer L. Armentrout0
Okładka ksiązki - Ognisty pocałunek

Tom 1 bestsellerowej serii "Dark Elements". Pierwszy pocałunek może być tym ostatnim. Siedemnastoletnia Layla chciałaby być normalna, jednak jej pocałunek...

Królestwo ciała i ognia
Jennifer L. Armentrout0
Okładka ksiązki - Królestwo ciała i ognia

Drugi tom cyklu ,,Krew i popiół", światowego bestsellera z gatunku new adult   Wszystko, w co Poppy kiedykolwiek wierzyła, okazało się kłamstwem. Nawet...