Dwadzieścia

Na wysypisku śmieci zostaje odnalezionych pięć ciał w różnych procesach rozkładu. Nad każdym z nich widnieje rzymska liczba wypisana sprejem. Odliczanie się rozpoczęło już wiele lat temu, krew została przelana, a wszystko zaczęło się od liczby dwadzieścia. Morderca działa według pewnego systemu, śledczy będą mieli trudny orzech do rozgryzienia, gdyż czas ich goni, a giną kolejne osoby. Rytuał zabijania jest nadal kontynuowany, głównym zadaniem jest dojście do upragnionego celu i przybliżyć się do liczby zero. Kto zostanie jeszcze złożony w ofierze?
Bardzo dobry i elektryzujący thriller, dzięki któremu wkroczycie do zbrodni dokonanych sprzed lat, to właśnie tam wszystko będzie miało swój początek. Będziecie świadkami odkrywania tajemnic i odsłaniania ludzkiej duszy, doszczętnie przesiąkniętej złem. Mroczny i klimatyczny, brutalny i przeszywający kryminał, który przedstawia obraz manipulacji drugim człowiekiem. Chociaż akcja jest trochę rozwleczona, bardziej rozpisana, to nie goni na łeb i na szyję, jak w innych tego typu książkach. Toczy się własnym tempem, czyta się ją szybko i z wypiekami na twarzy.
Najbardziej w całej tej książce zaskoczyło mnie zakończenie. Poznając mordercę wszystkich tych bestialskich zbrodni, myślałam, że to już definitywny koniec tej historii. Zabójca został schwytany, wszystkie zagadki rozwiązane. Motyw, jakim kierował się również został wyjaśniony. Patrzę, do końca książki pozostało mi z ponad czterdzieści stron do przeczytania? O co chodzi, jeśli śledztwo zostało skończone? Otóż autor nie powiedział ostatniego słowa, zakończenie dopiero miało nadejść. Jak dla mnie taki zabieg, trochę wykiwania i oszukania czytelnika w trakcie czytania oraz namieszania mu trochę w głowie okazał się strzałem w dziesiątkę. Nie spotkałam się jeszcze z takim podwójnym zakończeniem w żadnej książce, które tak pozytywnie by mnie zaskoczyło. Polecam🖤

Informacje dodatkowe o Dwadzieścia:

Kup książkę Dwadzieścia

Echo Man
Sam Holland0
Okładka ksiązki - Echo Man

Seryjny morderca popełnia szereg makabrycznych zbrodni. Wiele wskazuje, że zabijając, wzoruje się na słynnych mordercach. Ale kopiowanie zbrodni wkrótce...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;