Dynia i jemioła: Nietypowe historie świąteczne

Po książkę sięgnęłam w okresie około świątecznym i to z nią właśnie skończyłam 2018 rok. Idealnie sprawdziła się na ten czas. Dużo słyszałam o tej autorce, ale nie czytałam wcześniej jej książek, jednak nie było to przeszkodą. Do przedstawionego świata mogłam wgłębić się bez żadnego problemu.

"Moja rodzina jest jak trufle. Rzadka, bezcenna i w dobrym stylu, ale w nadmiarze potrafi zabić smak nawet najbardziej wykwintnej potrawy. I ma zaskakująco wiele wspólnego ze świniami."

Bohaterowie bardzo ciekawi. Każda historia inna od poprzedniej, ale jednocześnie wspólnie tworzą bardzo spójną całość, poprzez osadzenie w jednym świecie. Między opowiadaniami można znaleźć powiązania. Bardzo mi się one spodobały, niektóre bardziej, inne trochę mniej. Szczególnie w pamięci zapadło mi to pt. "Duch, który stał się lisem". Przy dłuższych opowiadaniach chwilami nie mogłam się doczekać aż się skończą - jednak wolę te krótsze.

"Co roku w sezonie świątecznym fantazjowałam, że w połowie grudnia wsiadam do samolotu i lecę w jakieś przyjemne, ciepłe miejsce. Z daleka od wścibskich ciotek, perfekcyjnej matki, kuzynek, dzieciaków biegających z prędkością kucyków naćpanych amfetaminą."

Myślę, że dla fanów serii znajdą się jakieś smaczki w treści, których ja niestety nie mogłam znaleźć, poprzez nieznajomość serii. Po lekturze myślę, że byłabym skłonna do zapoznania się z innymi książkami Anety Jadowskiej, ale jednocześnie nie czuję takiej presji.

Informacje dodatkowe o Dynia i jemioła: Nietypowe historie świąteczne:

Wydawnictwo: Sine Qua Non
Data wydania: 2018-10-24
Język oryginału: Polski
Tłumaczenie: brak
Dodał/a opinię: seven7books

Zobacz opinie o książce Dynia i jemioła: Nietypowe historie świąteczne

Kup książkę Dynia i jemioła: Nietypowe historie świąteczne

Nie dręcz się tym, czego nie wiesz dziś, jeśli jutro będzie to dla ciebie otwartą księgą.

- Nie bój się (...) Przyjaźń nie boli.

- Nie szukam przyjaźni (...)

- Bo jej się nie szuka, ją się znajduje.

Heksalogia o Dorze Wilk (Tom 4). Wszystko zostaje w rodzinie (Wydanie II)
Aneta Jadowska0
Okładka ksiązki - Heksalogia o Dorze Wilk (Tom 4). Wszystko zostaje w rodzinie (Wydanie II)

Problemy chodzą stadami Dla Dory Wilk zaczyna się najbardziej wyczerpujący okres w życiu. Całodobowe zamieszanie, chaos i krwawe szaleństwo. Uwikłana...

Cud, miód, Malina
Aneta Jadowska0
Okładka ksiązki - Cud, miód, Malina

Mówią, że z rodziną dobrze wychodzi się tylko na zdjęciu... Nie z tą! Zresztą spróbujcie ustawić klan Koźlaków do fotografii. Powodzenia! Koźlaczki -...