Diabelski m造n

J瞛yk orygina逝: polski
T逝maczenie: brak

Tom 3 cyklu Nikita

Ocena: 5.05 (22 g這s闚)

Wszystkie ścieżki prowadzą do Archiwum. Czy któraś wiedzie z powrotem do domu?

Robin nie pamięta swojej przeszłości, ale Nikita znalazła sposób, by to zmienić. Nie będzie to proste, ale czy coś w ich życiu takie jest?

Nikita i Robin ruszają w niebezpieczną podróż przez Bezdroża, by dotrzeć do źródeł tajemnicy - miejsca, które skrywa wszystkie sekrety Zakonu Cieni.

By się tam znaleźć, potrzebują pomocy Cygańskiego Księcia i jego taboru, bo tylko magia Niespokojnych pozwoli im przeżyć zetknięcie z mroczną magią Bezdroży i Rubieży. W zamian muszą pomóc taborowi uruchomić Lunapark i ożywić niesamowity Diabelski Młyn.

A gdy we wszystko postanawiają się wmieszać nordyccy bogowie, berserk oraz młodociany smok, wiadomo już, że Robina i Nikitę czeka szalona i zaskakująca przygoda.

Kup ksi捫k Diabelski m造n

Zobacz tak瞠

Opinie o ksi捫ce - Diabelski m造n

To ju ostatni, trzeci tom przyg鏚 zab鎩czyni Nikity, a szkoda, bo ca陰 trylogi czyta這 si wy鄉ienicie. Polubi豉m 鈍iat stworzony przez autork i naprawd ci篹ko jest mi si z nim rozsta.

W tym tomie Nikita i Robin w璠ruj przez Bezdro瘸 w poszukiwaniu odpowiedzi na nurtuj帷e ich pytania. M篹czyzna nie zna swojej przesz這軼i i chce dowiedzie si dlaczego niczego nie pami皻a i kim w豉軼iwie jest. Kobieta ch皻nie mu w tym pomaga, tym bardziej, 瞠 zn闚 zaczyna m璚zy j jej w豉sna przesz這嗆. Ta podr騜 nie b璠zie 豉twa, ale b璠zie warto. Czy Nikicie uda si pom鏂 Robinowi w odzyskaniu wspomnie? Co odkryj w Archiwum? Zanim jednak razem z g堯wnymi bohaterami dotrzemy do Archiwum Zakonu Cieni i rozwik豉my wszystkie d逝go skrywane tajemnice, poznamy Cyga雟kiego Ksi璚ia i jego tabor, spr鏏ujemy uruchomi Lunapark i tytu這wy Diabelski M造n, jednocze郾ie trzymaj帷 na uwi瞛i berserka, co wcale nie b璠zie 豉twe.

Ta cz窷 cyklu podoba豉 mi si chyba najbardziej. Wydaje mi si, 瞠 mniej si tutaj dzieje ni w poprzednich tomach, je郵i chodzi o trupy i og鏊ny rozlew krwi. Ta cz窷 jest bardziej oparta na rozmy郵aniach, ale do mnie trafi豉 lepiej ni poprzednie tomy. Najbardziej ciesz si z tego, 瞠 naprzemiennie z Nikit narratorem w tym tomie jest Robin. Poznajemy jego punkt widzenia, pr鏏ujemy zrozumie, dlaczego tak bardzo zale篡 mu na przyja幡i z t nietypow przecie kobiet. W poprzednim tomie by這 go moim zdaniem zbyt ma這, dlatego ucieszy mnie ten zabieg. Fajne by這 r闚nie wprowadzenie do fabu造 nowych bohater闚. Cyga雟ki Ksi捫 i jego tabor to postaci wyj徠kowe i dzi瘯i nim ta historia od篡豉.

Patrz帷 na ca陰 seri, mog pochwali 鈍ietnie wykreowany 鈍iat, bogaty w szczeg馧y i ciekawych, wielowymiarowych bohater闚. Nikity nie da si nie lubi, bo chocia posiada bogaty baga do鈍iadcze i mia豉 wyj徠kowo trudne dzieci雟two (o czym w poprzednich tomach ca造 czas opowiada豉), jest niezwykle twarda i odwa積a, czasami szorstka i nieprzyst瘼na, ale jednocze郾ie wra磧iwa i z sercem na d這ni. Wysoko ceni sobie przyjaci馧 i jest wzgl璠em nich lojalna do ko鎍a. Robin jest wspania造, przesympatyczny, oddany, wydaje si by spokojny, stonowany, ale jest te czasami nieco narwany. Razem tworz bardzo zgrany duet. Niezmiernie ciesz si, 瞠 autorka postawi豉 na przyja潯 mi璠zy t dw鎩k. ㄠcz帷a Nikit i Robina przyja潯 jest wyj徠kowa, jedyna taka, kt鏎 chcia這by si mie w swoim 篡ciu na zawsze. Pocz徠kowo Nikita nie ufa Robinowi (zn闚 te jej z貫 do鈍iadczenia z przesz這軼i), ale w tym tomie ich przyja潯 dojrzewa i przechodzi na inny szczebel. Naprawd przyjemnie by這 obserwowa t rodz帷 si i zmieniaj帷 mi璠zy nimi wi篥. Wysz這 to du穎 lepiej ni kolejny romans i za to wielkie brawa dla autorki.

Z ca貫go serca polecam ca陰 seri. Na pewno nie b璠ziecie si przy niej nudzi. Jest tu p璠z帷a akcja, s nag貫 zwroty akcji w najmniej spodziewanych momentach, jest uczucie, ale inne ni zazwyczaj spotykane i jest 鈍ietnie wykreowany 鈍iat, z nawi您aniami do mitologii skandynawskiej i nie tylko. Przekonajcie si sami, naprawd warto.

„(…) czas wzi望 odpowiedzialno嗆 za los, a nie tylko przyjmowa to, co nam spadnie ze sto堯w wi瘯szych graczy.”

Robin nie pami皻a swojej przesz這軼i i dlatego wraz z Nikit wyrusza w niebezpieczn podr騜 przez Bezdro瘸. Bohaterowie chc dotrze do miejsca, kt鏎e skrywa sekrety Zakonu Cieni. To tam 這siek ma znale潭 odpowiedzi na nurtuj帷e go pytania. W tej podr騜y ma im pom鏂 Percy i Cyga雟ki Ksi捫 z taborem, gdy tylko magia Niespokojnych pozwoli im prze篡 zetkni璚ie si z mroczn magi Bezdro篡 i Rubie篡. Okazuje si, 瞠 w zamian musz pom鏂 taborowi uruchomi Lunapark i o篡wi Diabelski M造n. Czy im si to uda?

Nordyccy bogowie, berserk oraz 瘸rnik do陰cz do tej szalonej, zaskakuj帷ej i niebezpiecznej przygody.

W tej trylogii wida metamorfoz Nikity. Z sytuacji, kt鏎e j spotyka造, wyci庵a豉 lekcje i przezwyci篹aj帷 traumy dopuszcza豉 do siebie emocje i uczucia. Ciekawie, przez autork, poprowadzony zosta w徠ek z Brynjarem.

Pani Aneta ma dar w kreowaniu ciekawych bohater闚, w tym drugoplanowych. Najbardziej polubi豉m rysie i Robina, kt鏎y odegra du膨 rol w przeobra瞠niu Nikity. Ten tom jest po鈍i璚ony g堯wnie jemu, ale autorka nie zapomina te o bohaterce. Ich losy zosta造 smacznie wkomponowane w historie mieszka鎍闚 taboru, kt鏎e dodatkowo sprawia造, 瞠 nie mia豉m ochoty odk豉da ksi捫ki.

Tematyka tej ksi捫ki jest mroczna, poniewa mamy w niej do czynienia z traum, przemoc, nieakceptacj siebie czy interesowno軼i. Nie brakuje w niej jednak jasnych moment闚, poniewa ukazuje walk o poznanie swoich korzeni i zaakceptowanie siebie oraz ukazuje jaka powinna by przyja潯. „B璠 przy tobie, tak jak ty by貫 przy mnie.” To odpowiedzialno嗆, wsp馧praca, zaufanie, a nie puste, nic nie znacz帷e s這wa. „Ufa貫m jej jak nigdy nikomu. A ona zaufa豉 mi w kwestiach, kt鏎e dot康 trzyma豉 tylko dla siebie.”

Nowo軼i jest opis historii oczami Robina. Uwa瘸m, 瞠 jest to plus dla ksi捫ki. Autorka nie mog豉 zrobi inaczej, a dlaczego sprawd嬈ie sami.

Ten tom domyka wszystkie w徠ki st康 mo積a stwierdzi, 瞠 autorka pisz帷 seri mia豉 plan, kt鏎y zrealizowa豉. Ksi捫ki czyta si z zapartym tchem. Z t trylogi kojarzy mi si b璠 nieprzespane noce. Szkoda, 瞠 to ju koniec serii.

Avatar u篡tkownika - za_czytamm
za_czytamm
Przeczytane:2022-08-21,

Kochani lubicie trylogie, czy wolicie jak historia ko鎍zy si w jednym max dw鏂h tomach? A mo瞠 wr璚z przeciwnie jeste軼ie fanami d逝gich serii? Ja zdecydowanie najbardziej lubi trylogi, a jak to jest z wami?

⭐️⭐️⭐️

Wszystkie 軼ie磬i prowadz do Archiwum. Czy kt鏎a wiedzie z powrotem do domu?

„Diabelski M造n” to trzeci i ostatni tom serii Nikita autorstwa Anety Jadowskiej.

Jak dla mnie jest to najlepsza cz窷, najwi璚ej si w niej dzieje, a ilustracje w 鈔odku zapieraj dech w piersi, 瞠 ju nie wspomn o samej oprawie graficznej. Po prostu cudo⭐️.

Od pierwszego tomu podkre郵am, 瞠 styl autorki bardzo przypa mi do gustu. Jest lekki, czytelny (przynajmniej dla mnie😛) i co jest, tak瞠 istotne wyr騜nia si na tle innych autor闚.

Fabu豉 ksi捫ki intryguje, a tempo akcji zmienia si nieustannie. Wida tak瞠 niesamowity rozw鎩 bohater闚, jak r闚nie przedstawionego przez autork 鈍iata, kt鏎y przypominam, jest r闚noleg陰 fantastyczn wersj naszej rzeczywisto軼i.

Czyli, innymi s這wy, mn鏀two magii, magicznych stworze oraz nierealnych sytuacji, kt鏎e nie raz potrafi zadziwi i zawr鏂i w g這wie.

Og鏊nie wszystko to, co nakr璚a czytelnika na wi璚ej.

Ja jestem jak najbardziej na tak. Wiem, 瞠 tw鏎czo嗆 Jadowskiej mo瞠 nie wszystkim przypadnie do gustu, jednak s康z, 瞠 wi瘯sza cz窷 os鏏 zakocha si w tej serii tak jak ja.

Zdecydowanie polecam.

Avatar u篡tkownika - Roksana
Roksana
Przeczytane:2019-07-05, Ocena: 4, Przeczyta豉m, 52 ksi捫ki 2019, 2019, Fantasy,

„Diabelski m造n” jest trzecim tomem z serii „Cykl o Nikicie”.
W tym tomie Nikita znalaz豉 sposób, aby zmieni to, 瞠 Robin nie pami皻a swojej przesz這軼i. Jednak to nie b璠zie takie 豉twe. Nikita i Robin wyrusz w niebezpieczn podró przez Bezdro瘸, by dotrze do miejsca, które skrywa wszystkie sekrety Zakonu Cieni- Archwium.
Jednak, by si tam znale潭 musz poprosi o pomoc Cyga雟kiego Ksi璚ia i jego tabór, poniewa tylko magia Niespokojnych pozwoli im zetkn望 si z mroczn magi Bezdro篡 i Rubie篡 i prze篡. Jednak w zamian za pomoc musz pomóc uruchomi niesamowity Lunapark.
Aneta Jadowska pisze prostym stylem pisania, który 豉two zrozumie.
Powie嗆 jest kontynuacj poprzednich cz窷ci serii o Nikicie, a mianowicie : „Dziewczyny z Dzielnicy Cudów” i „Akuszera bogów”.
My郵, 瞠 powie嗆 spodoba si mi這郾ikom fantasy.
Ksi捫ka porusza takie tematy, jak szukanie w豉snej osobowo軼i.
Powie嗆 nale篡 do gatunku fantasy. Nie jest stosunkowo gruba, poniewa liczy tylko trzysta dziewi耩dziesi徠 siedem stron.
Poza tre軼i zawart w ksi捫ce Anety Jadowskiej podoba mi si ca豉 grafika powie軼i. Autorka wyposa篡豉 swoje dzie這 w kilkana軼ie ilustracji przedstawiaj帷ych losy bohaterów.
Polecam t powie嗆 ka盥emu mi這郾ikowi fantastyki i licz, 瞠 si nie zawiedziecie tak samo jak ja.

"Diabelski M造n" Aneta Jadowska, ostatnia cz窷 trylogii o Nikicie czy wato by這 na ni tyle czeka?
Nikita postanawia pomóc Robinowi który nie pami皻a swojej przesz這軼i, znalaz豉 sposób jak pozna jego dawne 篡cie oraz sekret Zakonu Cieni. "Robin to rozumia, ale zosta op皻any pragnieniem odpowiedzi. I rozumia豉m to. Przez wi瘯szo嗆 篡cia nie zna豉m prawdy o sobie, o swojej rodzinie, i nic mnie nie uwiera這 w duszy, nie czu豉m niepokoju. A spotka豉m ducha z przesz這軼i". Razem wyruszaj na bardzo niebezpieczn podró do Archiwum, jedyna droga to ta przez Bezdro瘸 i Rubie瞠 w innej, magicznej cz窷ci 鈍iata. Prosz o pomoc w wyprawie Cyga雟kiego Ksi璚ia i jego tabor poniewa bez ich magicznych mocy nigdy nie dostan si do Zakonu Cieni. Niestety nic za darmo oni równie musz pomóc uruchomi Lunapark oraz Diabelski M造n. Po drodze wmieszaj si w niejedn przeszkod a przygoda któr prze篡j b璠zie niezapomniana. "Siniaki by造 warte tego entuzjazmu i spojrzenia wy逝piastych 郵epek przesyconego czyst mi這軼i".
Nie wiem czy to dlatego 瞠 trzeci tom jest tym ostatnim czy dlatego 瞠 jest najlepszy ale przeczyta豉m go do嗆 szybko, wszystko by這 tak spójne 瞠 przechodzi豉m z rozdzia逝 do rozdzia逝. Nikita bardzo si zmieni豉 i to wida, bardzo mi si to podoba bo jednak jako kobieta powinna mie troch og豉dy. Sko鎍zy這 si moim zdaniem fajnie, wszystko zosta這 wyja郾ione, w徠ki si pozamyka造 chocia polubi豉m te postacie i ch皻nie bym jeszcze o nich poczyta豉.
Ostatni tom na pewno Was zaskoczy a je郵i nie czytali軼ie poprzednich cz窷ci to szybko to nadróbcie.

Avatar u篡tkownika - Sheti
Sheti
Przeczytane:2019-03-10,

Jak to mo磧iwe, 瞠 znakomita seria o Nikicie dobieg豉 ko鎍a? Dlaczego dobrn瘭i鄉y do tego momentu, skoro ja nie zd捫y豉m si ni jeszcze nacieszy? Wiem, 瞠 literatura rz康zi si pewnymi prawami – skoro autor, a w tym przypadku moja ulubiona polska autorka – zamierzy豉 sobie, 瞠 Nikita to trylogia, to tak ju b璠zie… Chocia kto wie, mo瞠 Aneta Jadowska którego dnia postanowi powróci do tego uniwersum, bowiem tak naprawd czuj, 瞠 nie pad這 jeszcze ostatnie s這wo. Jednak na chwil obecn to koniec. Satysfakcjonuj帷e zako鎍zenie, które jednak sprawia, 瞠 czytelnik nie chce w to wierzy i pragnie wi璚ej – wierzy, 瞠 jeszcze kiedy prze篡je z Nikit kolejn przygod.
Tym razem Nikita i jej partner Robin wybieraj si niemal w samobójcz misj – na Bezdro瘸. To tam podobno skrywane s wszystkie sekrety Zakonu Cieni, a Robin jest zdeterminowany, aby pozna swoj przesz這嗆. Nikita jako dobra przyjació趾a postanawia mu w tym pomóc, aczkolwiek sama toczy wewn皻rzn walk ze swoim berserkiem, Panem B. Cho wspieraj si nawzajem i stanowi naprawd genialny duet partnerski, oparty na wzajemnej lojalno軼i i g喚bokiej przyja幡i, to jednak ka盥e z nich musi samo stawi czo豉 swoim l瘯om. Jednak potrzebuj jeszcze czyjej pomocy – aby przetrwa na Rubie瘸ch i Bezdro瘸ch zwracaj si o pomoc do Cyga雟kiego Ksi璚ia i jego taboru – tylko ich magia pozwoli im przetrwa, ale w tym 鈍iecie nie ma nic za darmo – w zamian musz im pomóc uruchomi Lunapark i tajemniczy Diabelski M造n.
By豉m ogromnie ciekawa tego, co tym razem Aneta Jadowska zafunduje Nikicie i Robinowi. Naprawd pokocha豉m t dwójk bohaterów, zarówno osobno jak i razem. Nikita to silna i odwa積a babka, bardzo lojalna i honorowa, niesamowicie wierna przyjació趾a, ale te niebezpieczna i tajemnicza istota, z któr lepiej nie zadziera. Robin wydaje si by bardzo stonowany, niemal zbyt spokojny, ale to tylko jedna z jego pow這k. A razem? Razem stanowi idealny duet i to nie pod wzgl璠em mi這snym, bo do tego im wiele brakuje i taka relacja nigdy si mi璠zy nimi nie wywi捫e. To w豉郾ie jeden z bardziej zaskakuj帷ych elementów tej trylogii – nie pojawia si tutaj romans pomi璠zy dwójk gównych bohaterów, a w豉軼iwie ci篹ko w ogóle doszuka si jakiegokolwiek romansu i mi這snych uniesie. Aneta Jadowska postawi豉 na zupe軟ie inne warto軼i i relacje: przyja潯, partnerstwo (w rozumieniu dzia豉nia razem, nie mi這軼i), lojalno嗆. Nie s one przedstawione w sposób nachalny, ale naprawd s mocno zauwa瘸lne.
Tym, co mnie równie urzeka w tej historii to nawi您anie do mitologii skandynawskiej. Nikita niejednokrotnie udaje si do Asgardu, rozmawia z bogami, wydaje si, 瞠 oni stale nad ni czuwaj, wspieraj j. Ta tajemnicza istota z pewno軼i skrywa w sobie niesamowite zdolno軼i, dlatego bogowie j doceniaj. Ciekawym aspektem jest równie sam berserk, nieod陰czna cz窷 jej duszy. To w豉郾ie w tym tomie jest on zaprezentowany najlepiej, Aneta Jadowska nada豉 mu co w stylu osobowo軼i, sta si niemal 篡w istot, z któr Nikita musi si zmierzy. I to nie na zasadzie walki czy pokonania go, bo to by by這 dla niej prawdopodobnie dosy proste. Jest gorzej, musi si pogodzi z t cz窷ci swojej natury, nauczy si z nim 篡 w zgodzie, komunikowa si na odpowiednim poziomie. Tym bardziej, 瞠 okazuje si, 瞠 berserk naprawd ma pewne uczucia i mu zale篡 na Nikicie. To by pomy郵a, nie?
Znacznie lepiej poznajemy te posta Robina, który próbuje pozna swoj przesz這嗆, a przy okazji zaprzyja幡ia si ze… smokiem! Z m這docianym smokiem, który stanowi kolejny niesamowity i zaskakuj帷y element ich podró篡. Podró篡 ciekawej i interesuj帷ej, bowiem ca造 klimat taboru, lunaparku i tytu這wego Diabelskiego M造nu jest naprawd genialny. Magia, lekko嗆 ducha, nieco zwariowania… A taborze jest grono ró積obarwnych postaci, które postrzegaj 鈍iat w niecodzienny sposób. Ta atmosfera jest naprawd cudna i o dziwo, naprawd pasuje do ca貫j historii o Nikicie. Ka盥y tom to co zupe軟ie nowego, i nie mówi tutaj tylko o fabule czy bohaterach, Aneta Jadowska po prostu ma g這w pe軟 ró積orakich pomysów i 鈍ietnie przelewa swoje wizje na papier. Uwielbiam jej styl!
Czy 瘸逝j, 瞠 to ju koniec? Troch tak, bowiem naprawd z篡豉m si z tymi bohaterami. Cho zako鎍zenie by這 takie, jakie powinno by, to jednak mam dziwne przeczucie, 瞠 co jeszcze wisi w powietrzu. A mo瞠 tak w豉郾ie mia這 by? Mo瞠 takie uczucie mia這 mi towarzyszy na koniec trylogii? Przyznam szczerze, 瞠 w豉軼iwie nie by豉m pewna, jak Aneta Jadowska to rozegra i jak zako鎍zy opowie嗆 o Nikicie. Naprawd nie wiedzia豉m, czego si mog spodziewa. Szcz窷liwego zako鎍zenia? Smutku? I w豉軼iwie do tej pory nie jestem pewna, co poza tym uczuciem, 瞠 to nie jest definitywny koniec, mi towarzyszy這… Jednak瞠 z ca貫go serca polecam Wam t trylogi!

www.bookeaterreality.blogspot.com

Avatar u篡tkownika - zarwananoc
zarwananoc
Przeczytane:2019-03-10,

"Nie da si zmieni przesz這軼i. Po prostu postarajmy si, by przysz這嗆 nie by豉 ca趾iem do niczego."

Premiera "Diabelskiego m造na" to wydarzenia na, które czeka豉m z niecierpliwo軼i! Druga cz窷 pozostawi豉 w mojej g這wie wiele pyta, co sprawia這, 瞠 wr璚z kipia豉m z ciekawo軼i.
Na samym pocz徠ku opowie軼i zapoznajemy si z planami bohaterów odno郾ie wyjazdu do Archiwum, gdzie znajduj si wszystkie sekrety Zakonu Cieni. Podobno jest to jedyne miejsce gdzie zachowa造 si nietkni皻e dokumenty Robina, co da mo磧iwo嗆 rozwik豉nia jego przysz這軼i. Niestety droga do tego miejsca prowadzi przez Bezdro瘸 przepe軟ione magi. Po pomoc w przeprawie Nikita udaje si do Cyga雟kiego Ksi璚ia i jego taboru, w zamian bohaterowie musz pomóc uruchomi Lunapark oraz o篡wi Diabelski M造n. W mi璠zyczasie Nikita zmierza si z berserkiem pod w豉sn skóra oraz m這docianym smokiem, przygarni皻ym przez Robina.
Czytaj帷 pocz徠ek nie by豉m przekonana co do lektury. Zw豉szcza gdy tyle rzeczy k喚bi這 mi si z ty逝 g這wy odno郾ie przygód Nikity i Robina. Ba豉m si klapy, pisania na si喚 i wszystkich objawów pojawiaj帷ych si gdy czytamy ostatnie cz窷ci serii. Na moje szcz窷cie sprawy potoczy造 si inaczej! W ko鎍u dosta豉m mojego ukochanego m篹czyzn, a nawet rozdzia造 z jego perspektywy! Moim zdaniem ta "nowo嗆" jak najbardziej jest w tej ksi捫ce potrzebna, poniewa Robin do鈍iadcza ró積ych wizji o których niekoniecznie musi si dowiadywa gówna bohaterka.
Na losy Robina i rozwik豉nie jego problemów z pami璚i czeka豉m dwie cz窷ci. Czytaj帷 o nich w "Diabelskim m造nie" by豉m w ko鎍u usatysfakcjonowana! Autorka jak zawsze przedstawi豉 mi histori w sposób, którego si nie spodziewa豉m. Przesz這嗆 Robina okazuje si jednak bardziej zaskakuj帷a, co pot璕owa這 moj ciekawo嗆, a nast瘼nie smutek po sko鎍zonej lekturze.
Nast瘼na sprawa, która przypad豉 do mojego gustu to podró, Bezdro瘸, cyrk. Dzi瘯i nim akcja toczy豉 si nieprzerwanie oraz co ró poznawa豉m nowe barwne postacie. Je郵i chodzi o umiar, tak瞠 tu wyst瘼uje. Nie zostajemy zasypani imionami, nazwami czy sytuacjami. Jak najbardziej jeste鄉y w stanie si po豉pa w ksi捫ce bez 瘸dnej pomocy. Szczerze mówi帷, lektura jak najbardziej nadaje si na lektur w poci庵u/autobusie gdzie jeste鄉y lekko rozkojarzeni.
Jedyne przed czym musz ostrzec to brak mordobicia, rozlewaj帷ej si posoki i wielkich bitew. W tej cz窷ci jeste鄉y 鈍iadkami zachodz帷ych zmian w 鈍iatopogl康zie bohaterów oraz szukania rozwi您a zagadek. Co nie oznacza, 瞠 spory zosta造 w tej opowie軼i skasowane. Co to, to nie!
Reasumuj帷, ksi捫ce mówi zdecydowane tak! Oczywi軼ie polecam i zach璚am do lektury, osob, które tak jak ja 豉kn odpowiedzi na nurtuj帷e pytania odno郾ie poprzedniej cz窷ci, uwielbiaj fantasy oraz cudne grafiki!

"-Nie wszystkie odpowiedzi daj rado嗆.
-Ani 瘸dne pytanie bez odpowiedzi.-odpar貫m filozoficznie"

czytampierwszy.pl

Avatar u篡tkownika - YoAnna
YoAnna
Przeczytane:2019-03-10,

Niestety, wszystko, co dobre kiedy si ko鎍zy. Z jednej strony czeka豉m z ut瘰knieniem a na pó趾i ksi璕ar trafi „Diabelski M造n”, z drugiej za 鈍iadomo嗆, i to ostatnia cz窷 cyklu nape軟ia豉 mnie smutkiem. Tym razem, powie嗆 zabiera Czytelnika na Bezdro瘸, które maj zaprowadzi Robina do odkrycia prawdy o jego to窺amo軼i i pochodzeniu. Prawdy ukrytej w tajemniczym Archiwum. Oczywi軼ie w wyprawie towarzyszy mu Nikita, która bez wahania skoczy豉by za swoim przyjacielem prosto w ogie. Aneta Jadowska zd捫y豉 ju przyzwyczai fanów swej twórczo軼i do tego, i w ksi捫kach jej autorstwa nie brakuje wartkiej akcji i trzymaj帷ych w napi璚iu zwrotów akcji. „Diabelski M造n” wpisuje si w ten „szablon”, co w po陰czeniu z lekkim stylem autorki sprawia, 瞠 powie嗆 ko鎍zy si o wiele za szybko ni by鄉y tego chcieli. Jadowska ma równie talent do kreowania nieszablonowych bohaterów, a w jej najnowszej powie軼i, prócz tych ju znanych z wcze郾iejszych ods這n cyklu, pojawia si ca豉 gromadka intryguj帷ych indywiduów. Autorka cyklu o Nikicie znana jest z tego, i szczodrymi gar軼iami si璕a do pochodz帷ych z ró積ych cz窷ci 鈍iata mitologii i nie waha si przed wykorzystaniem tych elementów w swoich dzie豉ch. W trzeciej cz窷ci cyklu prócz nordyckich czy celtyckich bóstw motywem przewodnim zosta cyga雟ki tabor oraz jego nietuzinkowy Ksi捫.

„Diabelski M造n” to satysfakcjonuj帷e zamkni璚ie tego etapu z 篡cia Nikity i Robina. Na szcz窷cie dla wielbicieli tych bohaterów Aneta Jadowska zapowiada, i nie jest to ostatnie spotkanie Czytelników z tymi postaciami. Co prawda na kolejne przygody przyjdzie nam troch poczeka, ale z pewno軼i b璠zie warto.

SI KR犴I

Wszyscy lubi weso貫 miasteczka. Popcorn, wata cukrowa, weso豉 muzyczka, karuzele i  鄉iech dzieci. Wszyscy… Otó nie, nie wszyscy. S tacy – tak, nale輳 do tej mniejszo軼i – których od mechanicznej muzyki i ha豉su boli g這wa, którzy nie cierpi t這ku, popcornu i dzieci, które na ka盥ym kroku na ciebie wpadaj (a w r瘯ach maj klej帷a cukrow wat). Tacy, którym weso貫 miasteczko raczej z niczym weso造m si nie kojarzy. I akurat weso貫 miasteczko wybra豉 Aneta Jadowska na miejsce akcji trzeciego tomu o Nikicie. Kiedy recenzowa豉m „Akuszera bogów” marzy豉m o trzecim tomie; to marzenie pe軟e by這 mgie snuj帷ych si leniwie mi璠zy drzewami w sherwoodzkim lesie i ewentualnie jakiego druida, jeden by wystarczy, naprawd, nie chcia豉m wiele. I oto mam trzeci tom, trzymam go w d這ni i co dostaj?! Weso貫 miasteczko.  Nie no, serio, lunapark?!  Wolne 瘸rty…

Nikita – a mo瞠 w豉軼iwiej by這by napisa: Erynie – nie kojarzy si raczej z niczym ani weso造m, ani beztroskim. Kojarzy si z Cieniem, strzelaniem, ob瘸rstwem i rozlewem krwi. W poprzednich tomach ( dla przypomnienia: „Dziewczyna z Dzielnicy Cudów” i „Akuszer bogów”) trup s豉 si g瘰to, przygoda goni豉 przygod, mogli鄉y pozna alternatywn wersj Warszawy, a nawet zap璠zi si na norweskie fiordy i zajrze do Valhalli. Taka przeja盥磬 zafundowa豉 nam autorka… „Diabelski m造n” jest trzecim tomem przygód Nikity i – jak瞠by inaczej- Robina, wielkiego  faceta wype軟ionego piankami i bit 鄉ietan. Tym razem nasi milusi雟cy musz dosta si do Archiwum, 瞠by przejrze sobie teczk osobow Robina. Teoretycznie 豉twe, w praktyce ju gorzej. Potrzebny im przewodnik po Bezdro瘸ch, a o to nie jest 豉two, bo przecie  Niespokojni to ludzie drogi, czort wie gdzie takich zasta. A jak ju si udaje, okazuje si, 瞠 Cyga雟ki Ksi捫 owszem, pomo瞠, ale co za co. Nikita i Robin musz pomóc otworzy Lunapark i uruchomi tytu這wy Diabelski M造n. No rurka z kremem po prosu, wszak nasza dwójka 瘸dnej roboty si nie boi…

Nie polecam lektury „Diabelskiego m造na” tym, którzy nie znaj dwóch poprzednich tomów; Aneta Jadowska stworzy豉 w豉sne uniwersum z ciekawymi bohaterami, ale 瘸dnej z tych trzech ksi捫ek nie da si czyta oddzielnie, jak zdarza si to niekiedy z krymina豉mi maj帷ymi jednego bohatera. Tu trzeba trzyma si chronologii, inaczej grozi ca趾owita utrata orientacji. Dlatego: po kolei, niekoniecznie powoli. Zreszt: jakie powoli?! Nikita nie pozwala na woln lektur, sprzyjaj帷 kontemplacji zda i powoln analiz sytuacji. Tu wszystko jest szybko, dynamicznie i z regu造 zabawnie. O ile styl „kumpelsko – luzacki” nie w ka盥ej ksi捫ce mi odpowiada, tu akurat sprawdza si idealnie. Nikita ma raczej niewyparzon g瑿, a porównania czy metafory samej autorki cz窷ciej  鄉iesz ni irytuj. Doceniam te prac w這穎n  w analiz wielu mitologii, zwyczajów czy obrz璠ów (w poprzednim tomie mieli鄉y bogaty arsena nordyckich bogów, w tym kultur w璠rownych taborów). Czytelnik to docenia, chocia co niektórzy mog kr璚i nosem, 瞠 za ma這, za powierzchownie albo za… co tam. Seria Nikity jest rozrywk, nie analiz mitologii; kto ciekawy, znajdzie co odpowiedniego w bibliotece w dziale „kulturoznawstwo i religia”. By這 mi這, to teraz 造磬a dziegciu. Otó: za ma這. Za ma這 bijatyki, strzelania i juchy. Dwa poprzednie tomy przyzwyczai造 mnie do szybszej akcji. Tu jest wolniej, a raczej powinnam napisa: tu jest mniej trupów na centymetr sze軼ienny. Co nie znaczy, 瞠 jest gorzej. Jest  bardziej slow (takie teraz modne s這wo, 瞠 nie mog豉m si powstrzyma…).

Ca這嗆 – jak seri – oceniam na plus. Co prawda ostatni tom jakby troch wyhamowa, ale i tak nie jest 幢e. Wielbiciele podró篡, karuzeli, cyrku i jeleni b璠 zadowoleni. Skoro nawet ja prze趾n窸am tych klownów i karuzel, powiadam wam: dobrze jest. Zaprzyja幡ijcie si z Nikit, warto.

Wi璚ej ciekawych ksi捫ek na portalu czytam pierwszy.pl

Avatar u篡tkownika - zielonamalpa
zielonamalpa
Przeczytane:2019-03-10,

Si璕n窸am w ko鎍u po trzeci tom tylogii o Nikicie. Tym razem Aneta Jadowska pokaza豉 nam nie magiczn alternatywn Warszaw ani Norwegi, ale rzuci豉 bohaterów na pastw Bezdro篡. Ciesz si, 瞠 autorka nie boi si zabra bohaterów w nowy 鈍iat, buduj帷 go od podstaw.
Nikita i Robin maj w Diabelskim m造nie konkretny cel. Chc si dowiedzie, kim tak naprawd jest Robin i dlaczego wymazano z jego pami璚i wspomnienia i to窺amo嗆. Jedynym miejscem, gdzie mog znale潭 te informacje, jest Archiwum. Szkopu w tym, 瞠 mo積a si do niego dosta tylko przez Bezdro瘸. A Bezdro瘸 s niezwykle niebezpiecznym miejscem.
Bohaterowie do陰czaj wi璚 do taboru Cyga雟kiego Ksi璚ia, który okazuje si bardzo barwn postaci. Magia taboru ma ochroni Nikit i Robina przed z陰 magi Rubie篡 i Bezdro篡. Droga do celu nie jest jednak ca趾iem prosta. Bohaterów czeka bowiem zadanie, które wi捫e si z Lunaparkiem i Diabelskim M造nem.
W Akuszerze bogów brakowa這 mi Robina, tam Nikita przej窸a pa貫czk niemal w ca這軼i. W Diabelskim M造nie nareszcie autorka pozwoli豉 pozna go troch lepiej, pozwalaj帷 mu nawet dominowa w narracji. Jego punkt widzenia okaza si doskonale uzupe軟ia fabu喚 historii, szczególnie, 瞠 Nikita przez cz窷 podró篡 znajdowa豉 si w ca趾iem innym miejscu.
Samo d捫enie do celu, podró bohaterów przynios豉 im mnóstwo mo磧iwo軼i do rozwoju charakteru. Nic tak nie kszta速uje nas, jak trudne sytuacje i bycie nara穎nym na ró積e niecodzienne czynniki. Aneta Jadowska wykorzysta豉 ka盥 sposobno嗆, by popchn望 postaci do przodu.
Mimo, 瞠 zako鎍zenie pozostawia wiele do 篡czenia, uwa瘸m Diabelski M造n za doskona貫 zako鎍zenie trylogii.
Trzeci tom to ksi捫ka o akceptacji siebie, ale te o przyja幡i i poznaniu swojej prawdziwej to窺amo軼i. My郵, 瞠 ten tom mog po這篡 na równi z drugim.
---

Ksi捫k przeczyta豉m dzi瘯i portalowi CzytamPierwszy.pl

Zaczynaj帷 jak zwykle od ok豉dki, musz przyzna, 瞠 pasuje do pozosta造ch tomów i z pewno軼i b璠zie si 鈍ietnie z nimi prezentowa na mojej pó販e.W samym centrum widzimy dziewczyn, przed ni kul, a za ni wielk plansz w kszta販ie ko豉. Dominuj tutaj ciemne kolory.
Ksi捫ka nie posiada skrzyde貫k, które mog造by zapewni lekturze dodatkow ochron. Czcionka jest mniejsza ni zwykle w innych lekturach pozosta造ch wydawnictw, ale za to marginesy i odst瘼y mi璠zy wersami zosta造 zachowane, wi璚 czyta si do嗆 szybko.
Niestety, ale napotka豉m kilka literówek, co nie zniech璚i這 mnie do dalszej lektury, ale zdarza豉 si, przez co zosta造 wy豉pane i pó幡iej ju czytaj帷 zwraca豉m uwag, czy aby na pewno nie ma gdzie nast瘼nego.
Pojawiaj si w niej obrazki, tak jak w poprzednich dwóch cz窷ciach i jak zwykle s one 豉dne, pasuj帷e do wydarze z ksi捫ki.Przechodz帷 do pióra autorki... Mam za sob dwie lektury z gatunku fantasy, którego raczej unikam, ni czytam. Jednak zawsze staram si ko鎍zy zacz皻e serie, trylogie, wi璚 nie mog豉m sobie odmówi lektury nast瘼nego tomu z losami Nikity, gównej bohaterki. Powie嗆 na tyle mnie zainteresowa豉, 瞠 nie mog豉m si od lektury wr璚z oderwa. Jadowska ma w swoim piórze co takiego, 瞠 chyba ka盥ego czytelnika potrafi豉by do siebie przekona. Czyta si lekko, przyjemnie i szybko, a dzi瘯i plastycznym opisom wszystko jeste鄉y w stanie sobie odtworzy w my郵ach. Oczywi軼ie opisywane wydarzenia by造 na tyle interesuj帷e, 瞠 gdzie tam z ty逝 g這wy nawet nie czytaj帷 co nieco o niej rozmy郵a豉m. Mo瞠 nie by這 sza逝, gdzie serce mia這by mi tak mocno bi, czy wyskakiwa z klatki piersiowej, ale przyznam, 瞠 ksi捫ka na prawd by豉 dobra, nawet bardzo. :)

Nasza gówna bohaterka, w przewa瘸j帷ej cz窷ci równie narratorka - Nikita. Mog豉bym powiedzie, 瞠 nic si nie zmieni豉. A jednak mia豉m do niej ca趾iem inne nastawienie. Zacz窸am traktowa j jako osob powa積, która wie czego chce i z pewno軼i d捫y do wyznaczonych przez siebie celów. Tak, nadal darze j sympati, ale teraz ju tak bardzo za ni nie t瘰knie jak kiedy. Mo瞠 jako przeczuwam, 瞠 b璠zie kolejny tom? Hm... To brzmi bardzo interesuj帷o!
Pani Jadowska tworzy niezwykle ciekawe, niespotykane postacie, które mo積a w mig polubi. I tym razem moje serce podbi 畝rnik, albo Henio - jak wolicie. Podejrzewam, 瞠 wielu z Was mo瞠 by zdziwionych moj ma陰 fascynacj stworkiem, a ju w szczególno軼i Daria, no ale nie mog豉m mu si oprze. Tak jak Robin. Posiada wyj徠kow cech termofora, a ja go cz瘰to potrzebuje, wi璚 i my tworzyliby鄉y zgrany zespó. :P Tak瞠 bohaterowie s dla mnie na plus, nawet du篡. :D

Dzieje si tutaj du穎. Autorka nie oszcz璠zi豉 nam nag造ch zwrotów akcji, dzi瘯i czemu obiecuj wam, nie za郾iecie przy Diabelskim M造nie. Oczywi軼ie najciekawszym dla mnie by w tej powie軼i 畝rnik, ale i sam tytu. By豉m ciekawa kreacji Lunaparku oraz samej, gównej i tytu這wej atrakcji. W ko鎍u doczeka豉m si i nie jestem zawiedziona pod tym wzgl璠em ani troch. Przez chwil, gdy do陰czy豉m wraz z bohaterami do taboru CK to troch si pogubi豉m, bo jak dla mnie magia i inne takie rzeczy s nowe, wi璚 nie ma co si dziwi... Ale dla tubylców w tym gatunku nie ma rzeczy niemo磧iwych, wi璚 przyjmiecie to na pewno lepiej ni ja i si nie pogubicie.Jak w pierwszym tomie skar篡豉m si na brak emocji, tak w drugim wychwala豉m za ich nadmiar. Tutaj niestety jak dla mnie nie by這 uczu, które mog造by przej嗆 z bohatera na czytelnika i za to jest minus. Brakowa這 mi tego szybszego bicia serca, tej zatrwa瘸j帷ej krew w 篡豉ch akcji. Owszem, ci庵le co si dzia這, ale nie odczuwa豉m tego jako szczególnie... Niestety.

Reasumuj帷 jestem zadowolona z tego, co dosta豉m, Nie by這 cudownie, ale by這 nawet bardzo dobrze. Jedynie na minus jest dla mnie brak emocji, które mog豉bym poczu wraz z Nikit czy Robinem... A tak, to nie za郾iecie nad lektur, postacie s barwne, wykreowane na szóstk z plusem. Jestem wymagaj帷ym czytelnikiem, to fakt, ale jak ju co zaczn czyta i to mnie zaciekawi, to bardzo prawdopodobne, 瞠 mi si spodoba. Gdyby powsta kolejny tom, oczywi軼ie, 瞠 po niego si璕n. Jestem zadowolona i mimo mankamentu, przeczyta豉bym j raz jeszcze.

Avatar u篡tkownika - agnieszka_hrabak
agnieszka_hrabak

Opis fabu造

Jedynym sposobem, by uzyska informacje o przesz這軼i Robina wydaje si by wyprawa do Archiwum Zakonu Cieni. By tam dotrze, nale篡 przeprawi si przez Bezdro瘸 - miejscu, w którym lepiej nie pojawia si bez dobrego przewodnika. Magia Drogi nie budzi w Nikicie najmilszych wspomnie, ale po niebezpiecznej wyprawie do Norwegii nie mo瞠 po prostu odmówi swojemu partnerowi. W ten oto sposób dwa Cienie w towarzystwie tajemniczego Niespokojnego imieniem Peregryniusz ruszaj na przygod, podczas której spotka ich o wiele wi璚ej, ni ktokolwiek by przypuszcza...

Razem. Rodzina. Zawsze!
Opinia

Seria Nikity to cykl, od którego zacz窸a si moja przygoda z polsk fantastyk w takim wykonaniu i zawsze pozostanie dla mnie wyj徠kowym. Niestety, ta trylogia dobieg豉 ju ko鎍a, pozostawiaj帷 mnie z niedosytem, ale równie satysfakcj, poniewa Diabelski m造n to naprawd godne zwie鎍zenie serii.
Jako 瞠 fabu豉 skupia si na osobie Robina, a celem wyprawy jest odkrycie tajemnic jego przesz這軼i, autorka pokusi豉 si o napisanie kilku rozdziaów z jego perspektywy. Dzi瘯i temu czytelnik mo瞠 zapozna si z wydarzeniami, w których nie bierze udzia逝 gówna bohaterka. Przybli瘸 nam to tak瞠 Robina i powoli mo瞠my ju nawet zacz望 si domy郵a, kim on w豉軼iwie jest. Oprócz poszukiwania prawdy w postaci odpowiedzi na liczne pytania, mamy tutaj genialnie przedstawiony w徠ek podró篡. Mo積a te zauwa篡 zmian w relacjach mi璠zy bohaterami oraz ich dojrzewaj帷 przyja潯.

Nikita po raz pierwszy nie ma pe軟ej kontroli nad sytuacj, musi radzi sobie z konsekwencjami czynów, które pope軟i豉 czasem nie do ko鎍a 鈍iadomie. Uczy si ona w ko鎍u zaakceptowa siebie oraz swój baga do鈍iadcze i dowiaduje si, 瞠 przyjaciele s niezwykle wa積i. Spod pow這czki silnej, niezale積ej kobiety wy豉nia si posta ma貫j, zagubionej dziewczynki, która potrzebuje bratniej duszy oraz pocieszenia. Oparcie znajduje w osobie Robina, który pogr捫ony w d捫eniu do prawdy nie opuszcza swojej partnerki. Ta dwójka stanowi idealne dope軟ienie i dowód na to, 瞠 przyja潯 damsko-m瘰ka jest mo磧iwa. Nawet, je郵i jedna z osób jest 這鄂iem. W tle przewija si nam bardzo du穎 postaci drugoplanowych, które ubarwiaj ca陰 opowie嗆, mimo ich pozornie niewielkiej roli. Najbardziej rozbudowan z nich jest Percy, który wydaje mi si typowy dla autorki powie軼i. My郵帷 o nim, wiem 瞠 tylko Aneta Jadowska mog豉 stworzy tego pokutuj帷ego, tajemniczego Niespokojnego, przewodnika po Rubie瘸ch i nie tylko. Troch zabrak這 mi tutaj Karmy i innych znajomych Nikity mieszkaj帷ych w Warsie, ale w ich miejscu pojawi si Cyga雟ki Ksi捫 i jego tabor. Jest to kolejna grupa spo貫czna, jak mo瞠my tu pozna i nadaj oni ca貫j powie軼i niewyobra瘸lnej 鈍ie穎軼i oraz kreuj wi篥 z czytelnikiem.

Pierwsza cz窷 ksi捫ki rozwija si bardzo powoli, skupiaj帷 si nie tyle na dzia豉niach, co odczuciach bohaterów. Ich emocje oraz budowane relacje wychodz na pierwszy plan, tak jakby autorka chcia豉 definitywnie zamkn望 t kwesti, dotycz帷 przecie ca貫j trylogii. Dopiero pó幡iej skupiamy si na akcjach postaci, ich post瘼owaniu, które prowadzi do zako鎍zenia wszystkich w徠ków przygodowych rozpocz皻ych w tej cz窷ci. Aneta Jadowska w doskona造ch proporcjach po陰czy豉 ze sob akcj i emocje, budowanie relacji i radzenie sobie z przeciwno軼iami losu. Czy czuj niedosyt? Oczywi軼ie 瞠 tak. Nikita zawsze pozostanie dla mnie wyj徠kowa, ale nikt nie wyklucza pojawienia si kolejnej trylogii z t bohaterk za kilka lat. Na pewno wróci do nas wtedy odmieniona, nie tylko pod wzgl璠em zmian, jakie ju zasz造 w niej podczas akcji ksi捫ki, ale tak瞠 przez ci庵le rozwijaj帷y si warsztat autorki. Diabelski m造n stanowi feeri barw, zapachów, ciekawych postaci i niewyobra瘸lnych pomysów. Oprócz tego jest to bardzo dojrza豉 powie嗆, ale ciesz si, 瞠 bohaterowie przeszli to, co przeszli i opuszczaj mnie w takiej ods這nie. Niech odpoczn i wróc za jaki czas.
Autorka bardzo sprawnie operuje j瞛ykiem, by dostosowa go do zwalniaj帷ej lub przy酥ieszaj帷ej akcji oraz odda nastrój bohaterów. Opisy s szczegó這we, ale ciekawe i nie nudz czytelnika. Nie ma te zbyt wielu wulgaryzmów, chocia troch si zdarzy這 dla podkre郵enia atmosfery. Morderstwa nie zosta造 przedstawione zbyt drastycznie, wi璚 wra磧iwi czytelnicy nie powinni mie z nimi problemu. Na wyró積ienie zas逝guje te niepowtarzalny humor Jadowskiej, który mo積a odnale潭 na ka盥ej stronie.
Ok豉dka z motywem ko豉 pasuje do pozosta造ch z serii i dzi瘯i temu ca這嗆 pi瘯nie si prezentuje. Uroku ksi捫ce dodaj wspania貫 ilustracje niezast徙ionej Magdaleny Babi雟kiej, idealne wpasowuj帷e si w nastrój powie軼i. Nie doszuka豉m si tak瞠 瘸dnych b喚dów w korekcie czy redakcji.
Polecam t ksi捫k mi這郾ikom Nikity, poniewa stanowi doskona貫 zako鎍zenie trylogii. A mnie pozostaje mie nadziej na ponowne spotkanie z moj ulubion zabójczyni.
Ines de Castro

ksi捫ka dost瘼na w portalu

Avatar u篡tkownika - meridazielona
meridazielona
Przeczytane:2022-05-24, Ocena: 6, Przeczyta貫m, Mam, 52 ksi捫ki 2022,

Dzisiaj zabieram Was na wypraw z Nikit i Robinem.

Ruszamy przez Bezdro瘸 do tajemniczego Archiwum Zakonu Cieni, aby pozna przesz這嗆 Robina. Jednak zanim tam dotrzemy, zrobimy post鎩 w magicznym Lunaparku aby rozrusza Diabelski M造n.

To by豉 chyba najlepsza cz窷 trylogii.

Avatar u篡tkownika - AlopexLagopus
AlopexLagopus
Przeczytane:2022-01-13, Ocena: 5, Przeczyta豉m, 52 ksi捫ki 2022,

ζdna kropeczka nad i. Z regu造 nie lubi zako鎍ze serii, bo obawiam si, 瞠 zostawia niedosyt. Tym razem jestem ca趾owicie usatysfakcjonowana. Zako鎍zenie cyklu o Nikicie jest na tyle zamkni皻e, 瞠 mo積a odetchn望 r闚nocze郾ie daje spore mo磧iwo軼i dalszych kreacji... Po odzyskaniu wspomnie i to窺amo軼i, Nikita wyrusza wraz z Robinem na Bezdro瘸, aby teraz rozszyfrowa zagadk pochodzenia Ch這paka. Dol帷zaj do Taboru Niespokojnych, istot przyzwyczajonych do tamtejszej magii i w zamian za przewodnictwo wspieraj dzia豉nia Cyga雟kiego Ksi璚ia. Celem Nikity i Robina jest Archiwum Zakonu Cieni, lecz zanim tam dotr czeka ich robota w magicznym lunaparku. :-)

Najlepsza z cz窷ci o Nikicie. Zabawna, ciekawa, daj帷a wiele odpowiedzi. Trzyma豉 w napi璚iu, zaskakiwa豉. By豉 dok豉dnie tym czego oczekiwa豉m. Mia豉m jednak wra瞠nie, 瞠 Nikita zbytnio mi豉 si sta豉.

Najlepsza ods這na serii o Nikicie. Niby powinno by spokojniej, bo na 篡cie gównej bohaterki wyj徠kowo nikt nie dybie (przynajmniej nie na tak skal jak dotychczas), ale moim zdaniem by這 ciekawiej ni w poprzedniej ods這nie. Bezdro瘸 to niebezpieczne, ale i malownicze miejsce, a próba odkrycia przesz這軼i Robina przynosi wiele zaskocze.

Avatar u篡tkownika - annaroza
annaroza
Przeczytane:2019-10-25, Ocena: 5, Chc przeczyta,

Pierwsz ksi捫k Anety Jadowskiej, któr przeczyta豉m, by豉 "Dziewczyna z Dzielnicy Cudów". Zatem Nikit pozna豉m wcze郾iej ni Dor Wilk. I lubi j znacznie bardziej. Po prostu nie irytuje mnie tak bardzo jak Dora.
Ten tom te zapewni mi to co lubi: fantastyczn sceneri, lekk rozrywk, sporo akcji i bohaterk, któr darz sympati.

Inne ksi捫ki autora
Afera na tuzin rysi闚
Aneta Jadowska0
Ok豉dka ksi您ki - Afera na tuzin rysi闚

Bywaj mi貫 miasta. S te te uzbrojone w k造 i pazury, jak Wars i Sawa. Idealne dla kobiety, kt鏎a poluje na potwory. Nikita, do niedawna cz這nkini Zakonu...

Szama雟ki twist
Aneta Jadowska0
Ok豉dka ksi您ki - Szama雟ki twist

Smutek i Gniew buszuj帷y po Toruniu to dopiero pocz徠ek Witkacy, nieoczekiwanie wys豉ny na wczesn policyjn emerytur, szuka nowych mo磧iwo軼i zarobku...

Zobacz wszystkie ksi捫ki tego autora
Cytaty z ksi捫ki

Mo瞠 dom potzrbuje, by raz na jaki czas zapanowa w nim kolorowy chaos. Mo瞠 to ba豉gan zakotwicza nas w przestrzeni, bo mamy wreszcie do嗆 przedmiot闚, by ba豉gani.

Wi璚ej

Nie da si by ateist, kiedy spotykasz bog闚, a oni bru盥膨 ci w 篡ciu, ale te nie bardzo da si ich czci, kiedy widzisz, jakimi s dupkami.

Wi璚ej
Wi璚ej cytat闚 z tej ksi捫ki
Recenzje miesi帷a
Cz這wiek z bursztynu