Diabelski młyn

Tom 3 cyklu Nikita

„(…) czas wziąć odpowiedzialność za los, a nie tylko przyjmować to, co nam spadnie ze stołów większych graczy.”

Robin nie pamięta swojej przeszłości i dlatego wraz z Nikitą wyrusza w niebezpieczną podróż przez Bezdroża. Bohaterowie chcą dotrzeć do miejsca, które skrywa sekrety Zakonu Cieni. To tam łosiek ma znaleźć odpowiedzi na nurtujące go pytania. W tej podróży ma im pomóc Percy i Cygański Książę z taborem, gdyż tylko magia Niespokojnych pozwoli im przeżyć zetknięcie się z mroczną magią Bezdroży i Rubieży. Okazuje się, że w zamian muszą pomóc taborowi uruchomić Lunapark i ożywić Diabelski Młyn. Czy im się to uda?

Nordyccy bogowie, berserk oraz żarnik dołączą do tej szalonej, zaskakującej i niebezpiecznej przygody.

W tej trylogii widać metamorfozę Nikity. Z sytuacji, które ją spotykały, wyciągała lekcje i  przezwyciężając traumy dopuszczała do siebie emocje i uczucia. Ciekawie, przez autorkę, poprowadzony został wątek z Brynjarem.

Pani Aneta ma dar w kreowaniu ciekawych bohaterów, w tym drugoplanowych. Najbardziej polubiłam rysie i Robina, który odegrał dużą rolę w przeobrażeniu Nikity. Ten tom jest poświęcony głównie jemu, ale autorka nie zapomina też o bohaterce. Ich losy zostały smacznie wkomponowane w historie mieszkańców taboru, które dodatkowo sprawiały, że nie miałam ochoty odkładać książki.

Tematyka tej książki jest mroczna, ponieważ mamy w niej do czynienia z traumą, przemocą, nieakceptacją siebie czy interesownością. Nie brakuje w niej jednak jasnych momentów, ponieważ ukazuje walkę o poznanie swoich korzeni i zaakceptowanie siebie oraz ukazuje jaka powinna być przyjaźń. „Będę przy tobie, tak jak ty byłeś przy mnie.” To odpowiedzialność, współpraca, zaufanie, a nie puste, nic nie znaczące słowa.  „Ufałem jej jak nigdy nikomu. A ona zaufała mi w kwestiach, które dotąd trzymała tylko dla siebie.”

Nowością jest opis historii oczami Robina. Uważam, że jest to plus dla książki. Autorka nie mogła zrobić inaczej, a dlaczego sprawdźcie sami.

Ten tom domyka wszystkie wątki stąd można stwierdzić, że autorka pisząc serię miała plan, który zrealizowała. Książki czyta się z zapartym tchem. Z tą trylogią kojarzyć mi się będą nieprzespane noce. Szkoda, że to już koniec serii.

Informacje dodatkowe o Diabelski młyn:

Wydawnictwo: Sine Qua Non
Data wydania: 2022-07-13
Tłumaczenie: brak
Dodał/a opinię: BOOKSARE_MYPASSI

Zobacz opinie o książce Diabelski młyn

Kup książkę Diabelski młyn

Cud, miód, Malina
Aneta Jadowska0
Okładka ksiązki - Cud, miód, Malina

Mówią, że z rodziną dobrze wychodzi się tylko na zdjęciu... Nie z tą! Zresztą spróbujcie ustawić klan Koźlaków do fotografii. Powodzenia! Koźlaczki -...

Egzorcyzmy Dory Wilk
Aneta Jadowska0
Okładka ksiązki - Egzorcyzmy Dory Wilk

666 - the number of the beast... Gdybyż to było takie proste i numer wystarczył by wyegzorcyzmować demona! Co zaczęło się w toruńskiej kostnicy, kończy...