Dziewczyna, którą znałaś

Akcja powieści rozgrywa się w dwóch płaszczyznach czasowych - przeszłości i teraźniejszości. Historię poznajemy z perspektywy trzech osób . Przyznam,że na początku lektury czułam się zagubiona , poznajemy dużo osób , ale kiedy zaczęłam uważnie zapisywać w pamięci imiona i otrzymane o nich informacje , a akcja nabiera tempa robi się naprawdę ciekawie, zostajemy wciągnięci w wir wydarzeń .

Pewnego dnia Alice podróżując pociągiem zauważa rudowłosą kobietę do złudzenia przypominającą Ruth, dziewczynę która zaginęła przed 15 laty podczas studenckiego balu. Oficjalnie uznano , że zatonęła gdyż wszystkie ślady na to wskazują. Alice nie może przestać myśleć o tym spotkaniu. Czy możliwe jest ,by napotkana dziewczyna to była Ruth? Piękność której na uniwersytecie pragnął każdy chłopak?
Poprzez Alice , Kat - przyjaciółkę Ruth , a także Naomi młodszą siostrę zaginionej zostajemy wciągnięci do świata studenckich czasów naszych bohaterów. Rozpuszczonych, bogatych , młodych ludzi , którzy przekraczają wszelkie granice . Gdzie imprezy, alkohol,narkotyki i seks to ich główna rozrywka.
Alice wie,że jej mąż Gorge nie był nigdy święty, a pytany zaprzecza by znał Ruth, unika rozmów na jej temat. A może miał związek z zaginięciem studentki? Coś ukrywa, a jego żona jest zdeterminowana by poznać prawdę. Bo lepsza jest gorzka prawda niż słodkie kłamstwo.Dość już tajemnic, czas rozprawić się z przeszłością, odkryć wszystkie karty. Alice popada w obsesję , prywatne śledztwo to teraz priorytet, ta sprawa jest ważniejsza nawet niż informacja o ciąży,choć od lat starali się o potomstwo. Kobieta łączy ze sobą fakty, drobne elementy układanki wskakują na swoje miejsca.

Wraz z bohaterami podążamy po nitce do kłębka. Ale rozwiązania tej zagadki czytelnik nie jest w stanie przewidzieć.
Fabuła naprawdę wciągająca doskonale poprowadzona akcja.Wiemy iż to jest debiut autorki ,ale czytając tę książkę nie odczuwamy tego, gdyż jest dopracowana do perfekcji. Na okładce czytamy że jest to nowa "Dziewczyna z pociągu" Nie zgadam się jest dużo lepsza 😍 . Rodzą się pytania ... Czy znasz swojego męża tak dobrze jak myślisz? Może on także skrywa mroczne sekrety? Czy chciałabyś wiedzieć, czy lepiej żyć w błogiej nieświadomości? Naprawdę warto przeczytać .

Informacje dodatkowe o Dziewczyna, którą znałaś:

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: 2020-02-26
Dodał/a opinię: Judyta Szostak

Zobacz opinie o książce Dziewczyna, którą znałaś

Kup książkę Dziewczyna, którą znałaś

Złudzenie
Nicola Rayner 0
Okładka ksiązki - Złudzenie

Nowy thriller psychologiczny Nicoli Rayner, autorki bestsellerowej „Dziewczyny, którą znałaś”! To nie jest historia o miłości… Wspólne...