Szalik łączy historie dwóch kobiet, które zmagają się z osobistymi podróżami oddalonymi o 100 lat w powieści historycznej Meissnera.

W 1911 roku Clara Wood jest świadkiem traumatycznej śmierci mężczyzny, którego kocha, podczas pożaru Triangle Shirtwaist i postanawia pogrzebać swój smutek i poczucie winy, usługując chorym imigrantom na Ellis Island. Szpital jest odległy i odizolowany od reszty Nowego Jorku, a ona odmawia podróży na kontynent, nawet w dni wolne. Potem przybywa emigrant Walijczyk owinięty w charakterystyczny nagietkowy szal swojej zmarłej żony i Clara wykracza poza swoje zwykłe obowiązki, aby pomóc mężczyźnie poddanemu kwarantannie. Prawdy o żonie, które odkrywa, wywołują refleksje na temat decyzji etycznych i zmuszają ją do przeanalizowania własnych przekonań na temat życia i zdolności człowieka do kochania, podczas gdy kolega próbuje jej pomóc. W opowieść Clary delikatnie wpleciona jest historia wdowy Taryn Michaels, której życie 100 lat później w pewnym sensie przypomina życie Clary. Taryn pracuje w eleganckim sklepie z tkaninami, wychowuje córkę w mieszkaniu powyżej i robi wszystko, co w jej mocy, aby uniknąć przytłaczających emocji, które odczuwała, odkąd stała po drugiej stronie ulicy od World Trade Center i była świadkiem zniszczenia, gdy rozpadała się pierwsza wieża. Jej historia zaczyna się w jej pracy - pracy, którą kocha w butikowym sklepie z tkaninami. Jej specjalnością jest rozpoznawanie i dopasowywanie starych tkanin. Reklama szeptana Taryn mówi, że zawsze może znaleźć dopasowanie do starych i rzadkich tekstyliów. Jej odpowiedź brzmi: „Prawie zawsze”. Jeden kawałek materiału ją zaskoczył. Szalik Lily „wykonany z francuskiego indyjskiego projektu iz pewnością sprzed stu lat” był tajemnicą. Taryn nie miała pojęcia, jak ten szalik od klientów będzie łączył przeszłość z przyszłością.

Książka pięknie opisuje tragiczne wydarzenia, smutek i żałobę. Odwieczne bitwy o to, jak nadać sens tragedii, jak bardzo pozwolić sobie na miłość i jak szybko zaufać. I wreszcie, jak każda osoba próbuje nadać życiu sens, „twarde i piękne aspekty pełnego życia”.

Informacje dodatkowe o Dziewczyna z nagietkowym szalem. Misterna opowieść utkana z miłości i tęsknoty za ukochaną osobą:

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2017-05-12
Tytuł oryginału: A fall of marigolds
Dodał/a opinię: kakusia

Zobacz opinie o książce Dziewczyna z nagietkowym szalem. Misterna opowieść utkana z miłości i tęsknoty za ukochaną osobą

Kup książkę Dziewczyna z nagietkowym szalem. Misterna opowieść utkana z miłości i tęsknoty za ukochaną osobą