Dziewczyna z Titanica

,,Istnieją na świecie ludzie, którzy potrafią sprawić, że czujesz się tak, jakbyś była jedyną osobą we wszechświecie, na której im zależy. Bez względu na to, czy są to pojedyncze chwile, czy długie lata na przestrzeni całego życia, patrzą ci w oczy i uśmiechają się do ciebie w sposób tak bezpośredni i szczery, że nie masz szans - wpadłaś po uszy''.

Dziewczyna z Titanica zaintrygowała mnie od samego początku. Zarówno opisem na tylnej okładce jak i piękną szatą graficzną.. poza tym , szczerze przyznaję,że będąc wielbicielką filmu Jamesa Camerona nie byłam w stanie się opanować i wiedziałam, że muszę poznać tę historię.

Książka Shany Abe to oparty na faktach romans historyczny.

Autorka z dużym wyczuciem, lekkością i niebywałą dbałością o szczegóły opisała w fabule związek będący w owym czasie największym skandalem na świecie.

John Jacob Astor wywodził się z najznamienitszej nowojorskiej rodziny, jego matka, bywalczyni salonów uchodziła za postać wprost legendarną a otrzymanie zaproszenia na jedno z jej słynnych przyjęć było towarzyskim szczytem marzeń.

Główny bohater zaś to człowiek oczytany, obyty w świecie biznesmen ,założyciel jednego z najbardziej znanych hoteli tamtych czasów oraz współwłaściciel hotelu Waldotf-Astoria.

Madeleine Force miała zaledwie siedemnaście lat, gdy ów niezwykły mężczyzna zwrócił na nią uwagę.

Wystarczyło kilka spojrzeń, kilka rozmów, by całkowicie stracił dla niej głowę.

I choć dzieliły ich prawie trzy dekady - ich uczucie było prawdziwe I bardzo głębokie. Autorce udało się je ukazać bardzo realistycznie, podobnie jak konwenanse i ogólne normy rządzące zalotami.

Madeleine od początku zdobyła moją sympatię swoją szczerością i naturalnością. Wychodząc za Jacka przyjęła na siebie ogromną odpowiedzialność.

Na uwagę zasługują przepiękne opisy zarówno otoczenia jak i przeżyć bohaterów i ich relacji.

W kwietniu 1912 roku małżonkowie wypływają w rejs na pokładzie największego statku pasażerskiego -RMS Titanic.

Gdy feralnej nocy ogromny liniowiec uderza w górę lodową , mąż pomaga Maddy wsiąść do szalupy ratunkowej obiecując, że wkrótce się spotkają..

Nie zdradzę więcej powiem tylko ,że to była prawdziwa literacka przygoda pełna magii ,miłości i wzruszeń .

Gorąco polecam ❣️

Informacje dodatkowe o Dziewczyna z Titanica :