Dziewczyna z Titanica

Ta powieść to bestseller New York Times'a i ma w sobie wszystko to, czym zasługuje na to miano. To piękna, dramatyczna, głośna historia oparta na faktach, gdzie Titanic ponownie odgrywa ważną rolę ...

"Kolejna wspólna chwila, rozciągająca się w nieskończoność, dziwna i urocza w jakiś niecodzienny sposób, napełniająca ją zarówno uniesieniem, jak i trwogą, ponieważ Madeleine uświadomiła sobie wtedy, że mimo tego, co powiedziała matce, zrozumiała, że stoi na krawędzi bardzo stromego klifu, a upadek z niego oznaczałby albo wzbicie się do lotu, albo zagładę."

Shana Abe przedstawia nam historię miłości Madeleine Talmage Force i Johna Jacoba Astora. Poznali się w 1907 roku, kiedy Madeleine była nastolatką. Ich znajomość trwała kilka lat i budziła spore zainteresowanie w amerykańskiej socjecie. W końcu Astor był żołnierzem, wynalazcą, biznesmenem i należał do bogatej i wpływowej rodziny. Był też przystojny, czarujący i tajemniczy. Zaś Madeleine inteligentną, uroczą i pełną wdzięku młodziutką dziewczyną z klasy wyższej. Zakochali się w sobie. Do tego momentu ich historia jest jak z bajki. Eleganckie, wystawne przyjęcia, podróże i ich związek pełen namiętności.
W rzeczywistości uchodzili za najgłośniejszą parę w Nowym Jorku. Wszyscy się nimi interesowali. Prasa nie dawała im spokoju.

"Płynął na nich jak forteca, jak zamek, namalowany jak na obrazie, górujący nad oceanem. Była to najwyższa, najstraszniejsza rzecz, jaką Madeleine kiedykolwiek widziała, sunąca ku nim po świeżo rozerżniętej tafii słonej wody. Titanic płynął, pożerając płaski horyzont. Titanic płynął, połykając fale."

Wracając z miesiąca miodowego znaleźli się na pokładzie "Titanica" - luksusowego transatlantyku, wspaniałego środka transportu tamtych czasów.
Tylko, że do Nowego Jorku Madeleine dotarła sama ...

Bardzo podobała mi się ta powieść, choć była przewidywalna bo dobrze znam historię Titanica to jednak wspaniale się ją czytało.
Jest pięknie napisana, taka elegancka, urzekająca słowami. Jedna połowa książki to romantyczna historia pary. Druga połowa to tragedia Titanica. Fabuła rozgrywa się na przestrzeni zaledwie kilku lat i rozpoczyna się od listu, który Madeleine pisze do synka. Opowiada w nim historię poznania Johna, opisując wszystkie wydarzenia, które wspólnie z nim doświadczyła. Dla czytelnika jest to doskonała okazja, aby wkroczyć w świat pierwszych lat XX wieku. Jestem naprawdę pod wrażeniem, oczarowana tą książką. Polecam ❤️.

Informacje dodatkowe o Dziewczyna z Titanica :

Wydawnictwo: Filia