Dziewczyna z wiatrem we włosach

Tom 2 cyklu Między stronami życia

Niedawno trafiła do mnie książka "Dziewczyna z wiatrem we włosach". To drugi tom z cyklu "Między stronami życia".
W poprzedniej części śledziliśmy losy dwojga pisarzy, Justyny i Michała. Tym razem lepiej poznamy Marlenę, agentkę pisarzy. Kobieta ma niełatwą pracę pełną wyzwań. Musi pilnować terminów i czuwać, żeby pisarze wywiązywali się ze swoich zobowiązań względem wydawnictw i czytelników.
Marlena mieszka sama. Ma rodzeństwo, które często pożycza od niej pieniądze.
Jej brat Krzysiek ma kłopoty i dlatego Marlena przyjmuje nietypowe zlecenie, które dostaje od milionera Seweryna Mazura. Kobieta ma napisać jego autobiografię.

Czy podoła nowemu zadaniu? Jaka przyszłość czeka Marlenę, Justynę i Michała?

"Dziewczyna z wiatrem we włosach" to ciepła, urocza opowieść o zwyczajnych ludziach, takich jak my. Bohaterowie mają różne problemy, ale na szczęście, nie zostają z nimi sami. Mogą liczyć na rodzinę i przyjaciół. Książka pięknie pokazuje jak ważne w naszym życiu są relacje i nie warto zamykać się na ludzi.

Autorka po raz kolejny stworzyła piękną klimatyczną powieść, która przenosi nas do malowniczego Torunia. Nie zawsze rozumiałam zachowania i decyzje podejmowane przez bohaterów. Justyna przez nie straciła radość życia, a Marlena choć była twarda w pracy, to dawała się wykorzystywać przez rodzeństwo.

Moją ulubioną postacią w książce, niezmiernie jest matka Michała, pani Helena. To kobieta, która cieszy się każdym dniem. Jednocześnie myśli o przyszłości i nie chce obarczać opieką nad sobą, swojego syna, jedynaka.

"Dziewczyna z wiatrem we włosach" to życiowa, przyjemna powieść pełna emocji i cudownego poczucia humoru.

Podobało mi się bardzo mądre zdanie mówiące o tym, że zawsze marzymy o tym, czego nie mamy. Zazdrościmy innym wielu rzeczy, ale to nie ma sensu. Nikt z nas, nie ma idealnego życia.

Grubość książki może trochę zniechęcać, ale płynny styl autorki sprawia, że czas mija szybko w towarzystwie bohaterów. Ja jestem fanką powieści obyczajowych, pisanych z sercem i dlatego "Dziewczynę z wiatrem we włosach" Anny Szczęsnej, wielce Wam polecam.

Informacje dodatkowe o Dziewczyna z wiatrem we włosach:

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2021-08-25
Dodał/a opinię: Damaczytasama

Tagi: Przeznaczone dla kobiet i/lub dziewcząt bóg

Zobacz opinie o książce Dziewczyna z wiatrem we włosach

Kup książkę Dziewczyna z wiatrem we włosach

Jutro pachnie cynamonem
Anna Szczęsna0
Okładka ksiązki - Jutro pachnie cynamonem

Kolejna ciepła opowieść autorki "Smutku Gabi". Wiktoria właśnie zerwała ze swoim chłopakiem i liże rany, uciekając do obcego...

Myśl do przytulania. Baśniowa opowieść dla kobiet, które potrafią marzyć
Anna Szczęsna0
Okładka ksiązki - Myśl do przytulania. Baśniowa opowieść dla kobiet, które potrafią marzyć

Baśniowa opowieść o kobiecie, która postanawia zmienić swoje życie Hanka Popławska to młoda kobieta znudzona prozą życia. Pewnego dnia daje się ponieść...