Dziewczyna z wiatrem we włosach

Tom 2 cyklu Między stronami życia

Perypetie miłosne prosto ze świata literacko-wydawniczego.

Drugi tom cyklu Między stronami życia.

Marlena - agentka Michała, mistrza horrorów, i przyjaciółka Justyny, autorki bestsellerowych romansów - chce zrobić wszystko, aby wyciągnąć dwoje pisarzy z twórczej niemocy. Gdy sprawy wydają się zmierzać we właściwym kierunku, na horyzoncie pojawia się jej brat, Krzysiek, który wpadł w tarapaty finansowe. Problemy brata zaczynają być problemami Marleny, a jedyną szansą na ratunek jest dla niej przyjęcie nietypowego zlecenia. Ma napisać autobiografię milionera Seweryna Mazura i w tym celu wyjechać do Francji. Podjęcie tej decyzji niesie za sobą bardzo poważne konsekwencje.

Informacje dodatkowe o Dziewczyna z wiatrem we włosach:

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2021-08-25

Tagi: Przeznaczone dla kobiet i/lub dziewcząt bóg

Kup książkę Dziewczyna z wiatrem we włosach

Dziewczyna z wiatrem we włosach - opinie o książce

Avatar użytkownika - czytasylwia
czytasylwia
Przeczytane:2021-10-13, Przeczytałam, Mam,

"Dziewczyna z wiatrem we włosach" Anna Szczęsna

"Potrzebowali siebie wzajemnie, ale nie byli w stanie się polubić."

"Dziewczyna z wiatrem we włosach" jest kontynuacją pierwszej części. Tu również spotykamy poprzednich bohaterów, dowiemy się dlaczego Justyna bywała tak irytująca i poznany ją z całkiem innej strony.

Tym razem jedną z głównych ról odgrywa Marlena, która jest agentką literacką Justyny i Michała. Na pozór Marlena to silna, niezależna kobieta. Tylko nikt na pierwszy rzut oka nie wie, że cały ten trud czerpie z życiowych doświadczeń, które pomogły jej zrozumieć, że nie warto się poddawać mimo, iż inne osoby w nas nie wierzą trzeba udowodnić, że mamy w sobie tyle siły i determinacji, żeby walczyć i zmierzyć się z trudnościami.

Justyna musi uwolnić się z toksycznego domu. Michał jest zdesperowany decyzja ukochanej i popada w depresję. Razem muszą zmierzyć się i odbudować związek, który zbyt szybko został przekreślony. Czy im się uda?

"Mając nad sobą bezkresne błękitne niebo poznaczone przecinkami ptaków, zapatrzony w nurt rzeki, z Justyna u boku, po raz pierwszy poczuł, jak mocno stoi na ziemi, jak pewnie patrzy w przyszłość i że jest dokładnie w tym miejscu, w którym powinien być."

Natomiast rodzina Marleny widzi w niej ciągły bankomat, jakby miała maszynkę do robienia pieniędzy. Czy powie stop i odetnie ich od swoich finansów?

Aby odciąć się od rodziny musimy wykonać poważny krok. Czasami lepiej jest odgrodzić się czarną kreską od ojca kąta i matki histeryczki i zacząć żyć po swojemu. Kajdany, które trzymają nas obok rodziny są bolesne i wywołują cierpnie, to nie chcemy ich opuścić, gdyż tak nie wypada. A to błąd. Bo wypada, a nawet trzeba. Rodzina powinna nas wspierać a nie wysysać z nas energię.

W tej historii nie możemy być niczego pewni. Dużo się wydarzy. Może sprawdzi się tu powiedzenie, że z rodziną najlepiej wychodzi się tylko na zdjęciu. Ten tom również Wam polecam. Cenię za realność i życiowe problemy bohaterów.

Autorce @anna_szczesna_autorka gratuluję realności w powieści, problemy z którymi zmagają się bohaterowie mogą stać się problemami każdego z nas.

Avatar użytkownika - Wolinska_ilona
Wolinska_ilona
Przeczytane:2021-09-20, Ocena: 5, Przeczytałam,

Przyszedł czas na kolejną część cyklu "Między stronami życia". "Dziewczyna z wiatrem we włosach" to dalszy ciąg historii Justyny i Michała oraz ich przyjaciół i rodziny. Zakończenie pierwszej części sprawiło, że nie miałam wyjścia i od razu sięgnęłam po kolejny tom.

Marlena chce zrobić wszystko aby wyciągnąć Michała i Justynę z twórczej niemocy. Gdy wydaje się, że wszystko zmierza w dobrym kierunku, nagle pojawia się Krzysiek, brat Marleny, ze swoimi problemami finansowymi. Marlena za wszelką cenę chce mu pomóc, ale jedyną szansą na ratunek jest przyjęcie nietypowego zlecenia. Kobieta ma napisać autobiografię milionera Seweryna Mazura. W tym celu wyjeżdża do Francji...

Auorka poraz kolejny stworzyła przepiękną opowieść, w której przenosi nas do malowniczego Torunia. Tak jak i poprzednia część, "Dziewczyna z wiatrem we włosach" przepełniona jest całą gamą emocji. Wciągnęła mnie od pierwszych stron i każdą kolejną stronę czytałam z ogromnym zaciekawieniem. Piękna życiowa historia o miłości, relacjach z innym ludźmi, napisana bardzo przyjemnym w odbiorze językiem. Książka wywołała u mnie uśmiech na twarzy, smutek i łzy a niekiedy i złość. Przyznaję szczerze, że druga część wprost mnie urzekła i z przyjemnością sięgnę po kolejną by poznać dalsze losy bohaterów, którzy wykreowani są w sposób realny, ich świat i problemy są niemal odczuwalne.
Polecam z całego serca!

Avatar użytkownika - monikaswiatek
monikaswiatek
Przeczytane:2021-09-12,

„Dziewczyna z wiatrem we włosach” to drugi tom z serii Między stronami życia. Pierwsza część „Dziewczyna, która patrzyła w słońce” bardzo mi się podobała, dlatego chciałam poznać dalsze losy bohaterów.

Drugi tom poświęcony jest rozwijającej się relacji Justyny, autorki  bestsellerowych romansów i Michała, autora popularnych horrorów. Związek tych dwojga zostanie wystawiony na próbę.

Drugi tom w dużej mierze będzie również poświęcony Marlenie, agentce Michała, która z powodu swojego brata Krzyśka wpadnie w problemy finansowe, ale również spotka ją coś dobrego. Dostanie propozycję napisania autobiografii milionera Seweryna Mazura.

Książka pokazuje jak ważna jest w życiu przyjaźń i rodzina, ale również ujawnia tajniki pracy pisarzy i daje nam nadzieję, że prędzej czy później każdy znajdzie swoje szczęście.

Bardzo polubiłam bohaterów tej książki, w szczególności przebojową Marlenę, dla której nie ma rzeczy niemożliwych. Wątki z jej udziałem są bardzo zabawne, ale również miejscami trochę nostalgiczne, bo mimo tego, że dziewczyna twardo stąpa po ziemi, to ma również swoje problemy i rozterki. Negatywną postacią jest jej brat, który tylko w życiu kombinuje i wpędza siostrę w coraz większe kłopoty.

My czytelnicy, dzięki tej książce, mamy okazję poznać pracę autorów od kulis. Jak pisarze radzą sobie, kiedy pojawi się tak zwane wypalenie.

Ta książka to lekka i przyjemna lektura na wakacje oraz na długie, jesienne wieczory.

Polecam.

Książka jest drugim tomem  z serii "Między stronami życia" i już żałuję, że nie miałam możliwości przeczytać pierwszego tomu. Trzy przyjaciółki, które stoją przed różnymi decyzjami w życiu. Ale cokolwiek się wydarzy, zawsze mogą na siebie liczyć. Marlena, Justyna, Beata. Część druga poświęcona jest przede wszystkim Marlenie, ale też możemy się dowiedzieć, co słychać u pozostałych bohaterów.

Na początku trochę trudno było mi się wdrożyć w całą historię, ponieważ nie znałam bohaterów wcześniej. Michał mnie denerwował, załamał się zupełnie po wyjeździe Justyny. Zatracił się w swoim smutku, ale nic z tym nie robił. Dopiero mamusia postawiła go do pionu i chłopak się ogarnął. Marlena najbardziej wzbudziła moją sympatię. Pracowita, zaradna i twardo stąpająca po ziemi. Niestety dawała za bardzo się wykorzystywać rodzeństwu, zwłaszcza bratu Krzyśkowi, który traktował dziewczynę jak bankomat.

Cała historia toczy się spokojnie, czasami leniwie, ale też nie brakuje ciekawych momentów. Książka o przyjaźni, miłości i ambicjach. Napisana ciekawie, prostym językiem co sprawia, że przyjemnie się czyta i miło spędza z nią czas. Historia z pięknym Toruniem w tle. Ale jest też trochę Francji co dodatkowo mnie ucieszyło:)

Jeśli lubicie powieści obyczajowe to książka na pewno Wam się spodoba. Mnie urzekła i czekam na ciąg dalszy:)

Avatar użytkownika - Damaczytasama
Damaczytasama
Przeczytane:2021-08-29,

Niedawno trafiła do mnie książka "Dziewczyna z wiatrem we włosach". To drugi tom z cyklu "Między stronami życia".
W poprzedniej części śledziliśmy losy dwojga pisarzy, Justyny i Michała. Tym razem lepiej poznamy Marlenę, agentkę pisarzy. Kobieta ma niełatwą pracę pełną wyzwań. Musi pilnować terminów i czuwać, żeby pisarze wywiązywali się ze swoich zobowiązań względem wydawnictw i czytelników.
Marlena mieszka sama. Ma rodzeństwo, które często pożycza od niej pieniądze.
Jej brat Krzysiek ma kłopoty i dlatego Marlena przyjmuje nietypowe zlecenie, które dostaje od milionera Seweryna Mazura. Kobieta ma napisać jego autobiografię.

Czy podoła nowemu zadaniu? Jaka przyszłość czeka Marlenę, Justynę i Michała?

"Dziewczyna z wiatrem we włosach" to ciepła, urocza opowieść o zwyczajnych ludziach, takich jak my. Bohaterowie mają różne problemy, ale na szczęście, nie zostają z nimi sami. Mogą liczyć na rodzinę i przyjaciół. Książka pięknie pokazuje jak ważne w naszym życiu są relacje i nie warto zamykać się na ludzi.

Autorka po raz kolejny stworzyła piękną klimatyczną powieść, która przenosi nas do malowniczego Torunia. Nie zawsze rozumiałam zachowania i decyzje podejmowane przez bohaterów. Justyna przez nie straciła radość życia, a Marlena choć była twarda w pracy, to dawała się wykorzystywać przez rodzeństwo.

Moją ulubioną postacią w książce, niezmiernie jest matka Michała, pani Helena. To kobieta, która cieszy się każdym dniem. Jednocześnie myśli o przyszłości i nie chce obarczać opieką nad sobą, swojego syna, jedynaka.

"Dziewczyna z wiatrem we włosach" to życiowa, przyjemna powieść pełna emocji i cudownego poczucia humoru.

Podobało mi się bardzo mądre zdanie mówiące o tym, że zawsze marzymy o tym, czego nie mamy. Zazdrościmy innym wielu rzeczy, ale to nie ma sensu. Nikt z nas, nie ma idealnego życia.

Grubość książki może trochę zniechęcać, ale płynny styl autorki sprawia, że czas mija szybko w towarzystwie bohaterów. Ja jestem fanką powieści obyczajowych, pisanych z sercem i dlatego "Dziewczynę z wiatrem we włosach" Anny Szczęsnej, wielce Wam polecam.

Avatar użytkownika - martucha180
martucha180
Przeczytane:2021-10-12, Ocena: 5, Przeczytałam, Moje 2021,

,,Dziewczyna z wiatrem we włosach" jest jak powiew świeżego powietrza, orzeźwiająca swoją fabułą, która odbiega od standardowych wzorców. To pełna ciepła, lekkości z odrobiną humoru opowieść o prawdziwej przyjaźni, której nie jest obojętny los bliskich osób, która zawsze znajdzie rozwiązanie problemów i nie poddaje się przeciwnościom. To także książka, w której siłą przewodnią jest miłość walcząca o zaistnienie i miejsce w życiu zakochanych. Przy okazji poznajemy też świat wydawniczy i machinę, która nim rządzi. Napisanie książki to zaledwie początek kariery pisarskiej, o którą trzeba cały czas dbać. Ci autorzy, którzy nie chcą być zapomniani, muszą wciąż tworzyć, udzielać się publicznie, dbać o jakość tego, co piszą, by utrzymać się na rynku wydawniczym.

Bardzo urzekła mnie historia stworzona przez panią Annę Szczęsną, mimo że nie ma w niej szalonych zwrotów akcji. Obie części mają swój delikatny, ujmujący klimat, dzięki czemu lektura tej serii pozostawia po sobie przyjemne wrażenia. Co ciekawe, można je czytać niezależnie, chociaż kolejność poznawania losów bohaterów daje pełniejszy obraz wydarzeń. Jestem niezmiernie ciekawa, czym zaskoczy mnie autorka w trzecim tomie, na który będę czekała z utęsknieniem.

Cała recenzja:https://ezo-ksiazki.blogspot.com/2021/10/909-dziewczyna-z-wiatrem-we-wosach.html

Po śmierci mamy Justyna porzuca pisanie i wyjeżdża na wieś zająć się swoim ojcem. Michał jest załamany jej decyzja i pocieszenia szuka głównie w jedzeniu. Jego agentka, a jednocześnie przyjaciółka Justyny Marlena bardzo się o nich martwi i postanawiam im pomóc. Gdy wszystko zaczyna się układać przyjeżdża jej brat Krzysiek. Okazuje się ze ponownie wpadł w tarapaty i potrzebuje pomocy. Jedyną szansą jest przyjęcie nietypowego zlecenia. Tajemniczy Seweryn Mazur prosi by napisała jego biografię. Mimo że nie ma na to ochoty postanawia  się zdecydować gdyż dzięki temu będzie mógł pomóc bratu. Jak ta decyzja wpłynie na jej życie?

"Dziewczyna z wiatrem we włosach" to drugi tom serii "Między stronami życia", którą zarówno jak pierwsza część wciąga od pierwszych stron. Tak jak i poprzednio nie jest to słodka historia z wydumanymi czy nierealnymi problemami ale takimi które mogą spotkać każdego z nas. Do tego nie zabraknie tu humoru czy spacerów uliczkami Torunia. Autorka pokazuje również iż nie warto zamykać się w sobie gdyż rodzina czy przyjaciele mogą być dla nas ogromnym wsparciem czy pomocą. Zresztą spojrzenie kogoś z zewnątrz na nasze problemy może nam uświadamia coś czego sami nie dostrzegamy lub nie chcemy widzieć. Ponownie został pokazany świat wydawniczy przez co jeszcze dokładniej możemy zobaczyć, jak to wygląda z drugiej strony. Tym razem widzimy co się dzieje jak pojawia się tak zwane wypalenie i że nie jest to takie proste jakby nam  się wydawało. Mnie ta powieść urzekła i zdecydowanie spędziłam z nią bardzo miły czas. Bardzo polubiłam te historie i z niecierpliwością czekam na kolejny tom.

Avatar użytkownika - Esclavo
Esclavo
Przeczytane:2021-09-06, Ocena: 5, Przeczytałam,

Nadszedł czas na kontynuację serii od Anny Szczęsnej, która w pierwszym tomie zasiała ziarno, a teraz zbiera plony, bo drugi tom podoba mi się bardziej. A co będzie dalej, jeśli mamy tendencję wzrostową?

Tym razem skupimy się na Marlenie, agentce literackiej, która dostanie propozycję nie do odrzucenia. Dziewczyna czuje, że musi pomagać bratu, i wszystko byłoby dobrze, gdyby ten Krzysiek nie okazał się zakałą rodziny.

Historia nie jest skomplikowana, jednak wydarzenia zostały przedstwione tak, że chce się czytać. Jest lekko, przyjemnie, a jednocześnie są tam emocje, i to nie tylko te pozytywne. Autorka postawiła na więcej akcji niż w pierwszym tomie, co przekłada się na ciekawszą i bardziej angażującą lekturę. Jest słonecznie, ciepło i pogodnie, a powieść czyta się sama. Czekam na trzecią część.

Avatar użytkownika - obliczababyagi
obliczababyagi
Przeczytane:2021-09-02, Ocena: 4, Przeczytałem,

"Dziewczyna z wiatrem we włosach" jest drugą częścią serii Między stronami życia.

Po pierwszej części czułam niedosyt, po drugiej czuję go jeszcze bardziej.
Zacznę jednak od początku...

W tej części poznajemy dalsze losy pisarza i pisarki, których polubiłam i bardzo im kibicowałam. Autorka znakomicie pokazała jak ważna jest rozmowa w życiu dwojga ludzi oraz jak to czasem z naszym myśleniem o drugiej osobie bywa. Więcej nie zdradzę ?

Ale, ale w tej drugiej części nie tylko losy pisarzy były pokazane, ale również agentki pisarza tj. Marlenki. Jej trudne życie, jej życiowe dylematy, relacje i .. sama sprawdź co jeszcze.

Ja od pierwszej strony wciągnęła się w ich historię bardzo mocno, a każdą kolejną kartkę przewracałam z ogromnym zainteresowaniem i pytaniem co dalej.

Rozdziały w książce są podzielone na bohaterów a tytuły częściowo wprowadzają w temat konkretnego fragmentu książki.

Historia o miłości, relacjach z innymi i samym sobą napisana językiem przyjemnych dla duszy i oka. Miejscami wywołująca uśmiech na twarzy, czasem smutek niestety też, a i złość się pojawiła. Czytałam ją bardzo szybko, a zakończenie spowodowało, iż nie mogę doczekać się kolejnej części.

Polecam, by sięgnąć po tę serię nie tylko zresztą. Ja lubię każdą książkę napisaną przez autorkę, bo każda niesie za sobą przekaz. Z tą było nie inaczej.

Sztuka dawania prezentów
Anna Szczęsna0
Okładka ksiązki - Sztuka dawania prezentów

Boże Narodzenie spędzone w ogromnym domu z bali, tuż nad brzegiem jeziora... Kto by przypuszczał! A wszystko za sprawą tajemniczego listu od babci, który...

Smutek Gabi
Anna Szczęsna0
Okładka ksiązki - Smutek Gabi

Gabi ma spokojne życie, pracę bez perspektyw i właśnie kupiła maleńkie mieszkanie na kredyt. Nieoczekiwana propozycja szefa wywróci jej życie do...