Dziewczyna ze słonecznikiem

Powieść  Aleksandry Rak pt. Dziewczyna ze słonecznikiem  to ciepła ,barwa ,tchnąca spokojem     historia  bohaterów   Łucji ,Kacpra i Boniego .

Łucja pracuje w mikołowskim domu kultury. Wspólnie z koleżanką Kasia prowadza warsztaty plastyczno –teatralne  dla dzieci. Jest tez odpowiedzialna za organizowanie koncertów zespołów.

Łucja  to osoba ,która kocha wszystko co związane jest z jesienią .Uwielbia jej nastrojowy klimat ,barwy ,kwiaty. A najbardziej słoneczniki. Na ramieniu ma wytatuowany słonecznik ,( piękny, żółty, otoczony zielonym bluszczem),którego szkic znalazła w jednej z książek w bibliotece . Kacper i Bonio – przyjaciele, pojawili się przypadkiem w życiu Łucji. To ona zaprosiła na warsztaty  ojca  Kacpra Joachima Blendowskiego znanego artystę  i profesora . Jednak zamiast niego przybywa Kacper, który nie bardzo ma ochotę brać udział w zajęciach. Chłopak jest zamknięty w sobie ,lękliwy ,zmagający się z trauma z przeszłości. Poddany apodyktycznemu ojcu nie potrafi się mu przeciwstawić  .Boi się ,ze ten wyjawi  jego ‘’mroczny sekret „.. Czy Kacper otrząśnie się z tego marazmu, w jaki go wpędził ojciec? Czy zawalczy o samego siebie, by móc decydować o sobie i podążać własną drogą przez życie. Bonio jest przyjacielem Kacpra i bardzo go wspiera. Gra w zespole muzycznym  i chce wydać płytę. Postanowił że ,na okładce będzie zdjęcie  Łucji .po sesji zdjęciowej  okazało się ,ze żadne ze zdjęć nie bardzo pasuje .Dlatego poprosił Kacpra by namalował portret Łucji. Podczas pracy nad obrazem w pracowni malarza Leonarda okazało się, że tatuaż ze słonecznikiem na ramieniu  Łucji to projekt, szkic Kacpra. Był z niego bardzo dumny. To właśnie ona pomaga Kacprowi w rozwiązaniu trudnych problemów. Oboje odkrywają ,że nie są sobie obojętni ,ale wiedzą ,że czego by nie zrobili to kogoś skrzywdzą. . Łucja to dziewczyna pełna optymizmu, radości życia ,pogody ducha. Spodobał mi się wątek słoneczników ,które są symbolem słońca i radość „piękny, żółty i optymistyczny kwiat sprawiał, że się uśmiechała i czuła ciepło”.

Książkę Aleksandry Rak "Dziewczyna ze słonecznikiem" przeczytałam dzięki BookTour zorganizowanemu przez "Czytam dla przyjemności

Informacje dodatkowe o Dziewczyna ze słonecznikiem:

Wydawnictwo: DRAGON
Data wydania: 2022-06-15
Dodał/a opinię: Elika26

Tagi: Literatura obyczajowo-rodzinna

Zobacz opinie o książce Dziewczyna ze słonecznikiem

Kup książkę Dziewczyna ze słonecznikiem

Ty nie będziesz szczęśliwa z bujnym wrzosem albo dumnym tulipanem. Piękna róża nie obejmie cię kolcami, a goździk szybko uschnie. Musisz odnaleźć drugi słonecznik. Taki, który cię wesprze, gdy zabraknie słońca, abyście razem mogli wzrastać.

- Wiesz, co robią słoneczniki, jeśli nie znajdują słońca? - Spojrzała w stronę córki, która pokręciła lekko głową. - Zwracają się ku sobie nawzajem - dokończyła myśl.

Bieszczadzka kolęda
Aleksandra Rak0
Okładka ksiązki - Bieszczadzka kolęda

Patrycja i Martyna planują wigilię w domu na wzgórzu. Chcą spędzić święta w gronie najbliższych. Patrycja jest szefową przyszpitalnego hotelu, gdzie zajmuje...

Szept anioła (Tom 3). Spadkobierca
Aleksandra Rak0
Okładka ksiązki - Szept anioła (Tom 3). Spadkobierca

Czasem na naszej drodze stają ludzie, którzy niczym anioły pomagają nam oswoić trudną codzienność. Trzeba tylko usłyszeć ich szept, który w życiu bohaterów...