Dziewczynka z Widow Hills

Przyznam się, że podczas czytanie tego thrillera miałam gęsią skórkę na rękach, żołądek ściśnięty i byłam spięta. Powieść jest niezwykle mroczna, duszna i bardzo tajemnicza. Nie czytało mi się jej zbyt szybko, zwłaszcza początek, który wolno się rozkręcał by wprowadzić nas w tę historię. Jednak były momenty, że zwroty akcji były zaskakujące, niesamowite i w takich momentach moje serce przez sekundę zatrzymywało się by znowu bić jak oszalałe a oddech przyśpieszał. Uwielbiam czuć ten dreszczyk adrenaliny i psychologiczno depresyjny klimat a tu znalazłam tego pod dostatkiem.
Autorka świetnie budowała napięcie, które narasta z każdą przeczytaną stroną, genialnie podsuwała fałszywe poszlaki i sprytnie myliła tropy. Prawie do końca nie byłam pewna kto jest mordercą, wszystko wyjaśniło się na samym końcu. Zakończenie mega mnie zaskoczyło ale i usatysfakcjonowało.
Główna bohaterka Olivia, przed zmianą nazwiska Arden to dwudziestosześcioletnia kobieta po traumatycznych przejściach. Jako sześciolatka lunatykowała. Wtedy została porwana przez żywioły burzy i uwięziona w studzience kanalizacyjnej. Po odnalezieniu staje się sławna i bierze udział w wielu wywiadach. W dwudziestą rocznicę tego wydarzenia dziewczyna znów popada w senny trans, a gdy przebudza się na podwórku przed domem znajduje obok siebie martwego mężczyznę.
Kim jest zmarły facet i co go łączyło z Liv? Co tak naprawdę wydarzyło się w przeszłości i jaka jest prawda? Dlaczego dziewczyna próbuje zapomnieć swoją przeszłość i odciąć się od niej? Czy w to co wierzyła do tej pory Olivia to były tylko kłamstwa? A może to tylko wymysł jej chorego umysłu?
Zachęcam was gorąco do tej interesującej i intrygującej lektury. Znajdziecie tutaj odpowiedzi na wszystkie nurtujące was pytania i na pewno przeżyjecie niezapomniane chwile. Gwarantuję wam przeżycia takie jak szok, niedowierzanie i totalne zaskoczenie. Myślę, że nudzić się nie będziecie a jeśli lubicie uczucie napięcia i grozy to ta pozycja jest idealna dla was. Polecam i zachęcam do czytania!

Informacje dodatkowe o Dziewczynka z Widow Hills:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2021-08-11
Tytuł oryginału: The Girl from Widow Hills
Dodał/a opinię: Izabela Hebda

Tagi: Literatura kryminalna i detektywistyczna bóg

Zobacz opinie o książce Dziewczynka z Widow Hills

Kup książkę Dziewczynka z Widow Hills

(...) człowiek może stać się zbiorem faktów i ogólnie dostępnych informacji. Wtedy staje się jednocześnie kimś znanym i nieznanym - kimś, kogo inni i tak będą postrzegać po swojemu.

(...) stajesz się historiami, które opowiadasz. A najprawdzisza historia to ta, którą opowiadasz sobie w samotności.

Co o mnie wiesz?
Megan Miranda0
Okładka ksiązki - Co o mnie wiesz?

Uważaj, komu ufasz! Leah z dnia na dzień traci wszystko – karierę, chłopaka, znajomych. Na szczęście może jeszcze liczyć na Emmy. Razem przeprowadzają...

Miasteczko kłamców
Megan Miranda0
Okładka ksiązki - Miasteczko  kłamców

Przed dziesięcioma laty, kiedy zaginęła jej najlepsza przyjaciółka, Nicolette wyjechała z Cooley Ridge . W rodzinnym miasteczku pozostawiła bliskich...