Dziewczynka z Widow Hills

W PĘTLI NIEŚWIADOMOŚCI

W najnowszej powieści Megan Miranda wplątuje nas w nieustanną, perfekcyjnie skonstruowaną intrygę, która pogrywa z naszą intuicją aż do ostatnich wersów.

Pozornie poukładane życie 26-letniej Olivii niespodziewanie komplikuje się, zmuszając ją do bolesnych i niechcianych wspomnień. Kolejne, zaskakujące zdarzenia podważają fakty z przeszłości bohaterki, a szczególnie z niezwykle wstrząsających chwil, kiedy w dzieciństwie zaginęła w nocy, podczas burzy.

I choć Olivia jest przekonana, że idealnie zna historię swojego zaginięcia, tak skrupulatnie i wielokrotnie opisywanego przez media, to zaczynają ją niepokoić natarczywe wątpliwości. A prawda miewa różne oblicza, szczególnie postrzegana ze złudnych perspektyw, zniekształcających rzeczywistość. Poza zaskakującą fabułą warto wspomnieć o interesująco wykreowanych, charakterystycznych postaciach oraz rzetelnie naszkicowanych opisach miejsc, dzięki którym bez problemu wyobraźnia przenosi nas w określoną przestrzeń. Również pierwszoosobowa narracja zbliża nas do bohaterki, potęgując emocje i budując szczególny rodzaj postrzegania kolejnych zdarzeń.

Dynamiczna akcja, intrygująca fabuła oraz nieoczekiwane zakończenie- wszystko, co powinien zawierać porządny thriller.

Informacje dodatkowe o Dziewczynka z Widow Hills:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2021-08-11
Tytuł oryginału: The Girl from Widow Hills
Dodał/a opinię: MyCrimsonDream

Tagi: Literatura kryminalna i detektywistyczna bóg

Zobacz opinie o książce Dziewczynka z Widow Hills

Kup książkę Dziewczynka z Widow Hills

(...) człowiek może stać się zbiorem faktów i ogólnie dostępnych informacji. Wtedy staje się jednocześnie kimś znanym i nieznanym - kimś, kogo inni i tak będą postrzegać po swojemu.

(...) stajesz się historiami, które opowiadasz. A najprawdzisza historia to ta, którą opowiadasz sobie w samotności.

Co o mnie wiesz?
Megan Miranda0
Okładka ksiązki - Co o mnie wiesz?

Uważaj, komu ufasz! Leah z dnia na dzień traci wszystko – karierę, chłopaka, znajomych. Na szczęście może jeszcze liczyć na Emmy. Razem przeprowadzają...

Pamiętaj o mnie
Megan Miranda0
Okładka ksiązki - Pamiętaj o mnie

Są tajemnice, których odkrycie, ZMIENIA WSZYSTKO Littleport w stanie Maine. Nadmorskie, duszne miasteczko. Po tragicznej śmierci rodziców...