Dzika droga. Jak odnalazłam siebie

"Dzika droga" to powieść o kobiecie, która wyruszyła w samotną podróż szlakiem Pacific Crest Trail.
PCT to długodystansowy pieszy szlak turystyczny liczący ponad 4 tysiące km długości, trasa poprowadzona jest przez zachodnie stany takie jak: Kalifornia, Oregon i Waszyngton. Jest ściśle powiązany z najwyższej położonymi częściami Gór Kaskadowych i Sierra Nevada, które leżą od 160 do 240 km na wschód od amerykańskiego wybrzeża Pacyfiku.

Cheryl Strayed zdecydowała się na tę wyprawę w momencie, w którym nie miała już nic do stracenia w życiu. Śmierć matki, nieudane małżeństwo zakończone rozwodem, rozpad rodziny, eksperymentowanie z narkotykami ... To główne powody, które skłoniły ją do samotnej wędrówki. Ciężki plecak na jej plecach to nie jedyny ciężar, który musi nieść. Ma ze sobą bagaż doświadczeń i problemów, który nieustannie ją dręczy.
Jej podróż jest pełna bólu, potu, ran i krwi. Jest próbą odnalezienia siebie i pogodzenia się z własnym losem. Jest osobistą formą terapii i lekarstwem.

"Wyruszyłam na wyprawę, żeby móc zastanowić się nad swoim życiem, pomyśleć o wszystkim, co we mnie pękło, i doprowadzić się do ładu."

Ta książka jest niesamowita! Historia Cheryl porusza i zadziwia.
My jako czytelnicy jesteśmy świadkami jej wysiłku i determinacji. Widzimy jak w pewnym momencie fizyczna podróż zamienia się w podróż wewnątrz siebie, jak początkowo nieprzygotowane na tak wyczerpującą wyprawę ciało w końcu umacnia się i staje się silne. Czujemy jej każdy mozolny krok, ból poobijanych i obtartych stóp, chwile zwątpienia i bezradności, rozpacz i samotność. Cheryl to kobieta jak wiele innych, która upada ale zaraz wstaje i idzie dalej. Zmaga się z życiem i żałobą ale nie poddaje się, nie rezygnuje z dotarcia do celu. Sama wyznaczyła sobie tak ekstremalną ścieżkę, by udowodnić coś sobie i naprawdę niesamowite jest, że jej się to udało.

"Dzika droga" to dla mnie opowieść o nadziei, odwadze i miłości do życia. Przez większą część podróży Cheryl jedynym towarzystwem jest dzika przyroda i majestatyczny krajobraz. Razem z nią przemierzamy górskie szczyty, jesteśmy oszołomieni nieskazitelną naturą, której Cheryl powierza swoje lęki. Autorka szczegółowo opisuje wszystkie etapy wyprawy, a także miejsca i ludzi, których spotkała na swojej drodze. To wszystko bardzo działa na wyobraźnię! Nie sądziłam, że "Dzika droga" okaże się tak emocjonującą lekturą i że tak ciężko będzie mi się rozstać na koniec z Cheryl.

Polecam Waszej uwadze ten tytuł bo jest to dosłownie i w przenośni niezwykła czytelnicza podróż i myślę, że historia Cheryl stanie się dla wielu osób bardzo bliska.

Ps. Na podstawie tej książki powstał film o tym samym tytule, gdzie główną rolę zagrała Reese Witherspoon.

Informacje dodatkowe o Dzika droga. Jak odnalazłam siebie:

Kup książkę Dzika droga. Jak odnalazłam siebie

Małe cuda
Cheryl Strayed0
Okładka ksiązki - Małe cuda

Autorka bestsellerowej Dzikiej drogi w książce "Małe cuda" mówi wszystko to, co chcielibyście usłyszeć od najlepszej przyjaciółki. Cheryl Strayed...