Emocje dzieci i młodzieży z trudnościami w rozwoju i zachowaniu

z całą pewnością nie jest to lekka i niezobowiązująca lektura. Jeśli jednak zamieszczone w niej teksty trafią do odpowiednich osób, może przynieść dużo korzyści i okazać się zbawienną w skutkach. Stanowi bowiem zbiór tekstów, które rzetelnie pochylają się nad problemami dzieci z mniejszymi bądź większymi, zawsze jednak uciążliwymi, dysfunkcjami w rozwoju. Na tę publikację składa się kilkanaście naukowych tekstów, których autorami są pracownicy naukowi kilku polskich uczelni. Są oczywiście osoby, parające się na co dzień problematyką edukacji najmłodszych i reprezentujące wydziały związane z edukacją i psychologią ze szczególnym wskazaniem na najmłodszych.

Teksty zebrane w omawianej publikacji podzielone zostały na dwie części. Pierwsza skupia się na negatywnych doświadczeniach potraktowanych jako czynniki ryzyka zaburzeń emocjonalnych u dzieci i młodzieży, druga zaś pochyla się nad najmłodszymi z chorobami przewlekłymi i niepełnosprawnością w ich społecznej adaptacji. Autorzy czerpią z tekstów klasycznych, ale powołują się też na najnowsze prace autorów z całego świata, także tych, których prace nie były jeszcze tłumaczone w naszym kraju. Dla osób, które na co dzień pracują z dziećmi i młodzieżą, to prawdziwa skarbnica wiedzy wywiedzionej z codziennej praktyki, popartej mnóstwem najnowszych odkryć. Sięgnąć po nią powinni też rodzice, którzy czują, że przydałaby im się fachowa wiedza w temacie emocji ich pociech.

Informacje dodatkowe o Emocje dzieci i młodzieży z trudnościami w rozwoju i zachowaniu:

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Impuls
Data wydania: 2017-04-20
Kategoria: Pedagogika
ISBN: 9788380951976
Dodał/a opinię: ImpulsOficyna

Zobacz opinie o książce Emocje dzieci i młodzieży z trudnościami w rozwoju i zachowaniu

Kup książkę Emocje dzieci i młodzieży z trudnościami w rozwoju i zachowaniu

Dziecko z autyzmem. Terapia deficytów poznawczych a teoria umysłu
Barbara Winczura0
Okładka ksiązki - Dziecko z autyzmem. Terapia deficytów poznawczych a teoria umysłu

Autyzm wczesnodziecięcy należy do tych zespołów zaburzeń psychospołecznego rozwoju dziecka, które budzi żywe zainteresowanie przedstawicieli...

Dzieci o specjalnych potrzebach komunikacyjnych. Diagnoza edukacja terapia
Barbara Winczura0
Okładka ksiązki - Dzieci o specjalnych potrzebach komunikacyjnych. Diagnoza  edukacja  terapia

Komunikacja jest fundamentem - przypomina nam w Przedmowie prof. Krystyna Ferenz. Czy rzeczywiście trzeba nam o tym przypominać? Czy w czasach, gdy wszystkie...