Estrogen

"Estrogen" Magdy Stachuli @magdastachula Alicji Sinickiej @alicja_sinicka i Klaudi Muniak @klaudiamuniak to moim zdaniem tiller psychologiczny z dodatkiem wątku kryminału.

Trzy kobiety. Jeden facet. Każda z nich, w pewnym stopniu ma do niego pretensje. Każda z nich go kocha. Każda chce jego uwagi.

Michalina jest siostrą bliźniaczką Michała, która dorastała w jego cieniu. Było to dla niej bardzo frustrujące. Jest kobietą sukcesu, która sama zapracowała sobie na to. Skrywa ogromny żal do rodziców, którzy faworyzują jej brata.

Patrycja to była narzeczona mężczyzny. Kolejna kobieta, która zawdzięcza sukces tylko sobie. Żyje w goryczy i żalu po niespodziewanym rozstaniu z ukochanym. Wciąż go kocha i chciałaby, aby on do niej wrócił.

Daria to aktualna narzeczona i przyszła żona bohatera. Bardzo atrakcyjna i perfekcyjna. Swój sukces zawdzięcza w dużej mierze ojcu. Jest bardzo majętną kobietą. Całkowicie wierzy w słowa ukochanego nie podejrzewając go o kłamstwa.

Gdy nagle Michał znika odkrywane są tajemnice, które burzą idealny obraz mężczyzny.

Co się stało z Michałem ?

Czy któraś z kobiet, miała coś z tym wspólnego ?

Autorki w książce skupiły się na kobietach. Mamy jedną sytuację widzianą oczami trzech bohaterek.

I chodź nie lubię wracać do wcześniejszych sytuacji, z tak różnej perspektywy czytało mi się bardzo przyjemnie w napięciu czekałam na finał. Pisarki pozwoliły mi wejść do umysłu kobiet, ich rozmyśleń, zmartwień, emocji, podejrzeń i planów.

Nie zabrakło tajemnic i intryg lecz czuje lekki niedosyt. Brakowało mi trochę mrocznych wątków, dreszczyku strachu i jestem trochę sfrustrowana bo parę wątków nie było wyjaśnionych.

Niemniej jednak czytało mi się przyjemnie i jest to moim zdaniem ciekawa pozycja 😘.

Ps. Uważajcie ! Książki mogą czynić cuda. Mogą komuś uratować życie albo... go pozbawić 😏

Informacje dodatkowe o Estrogen:

Wydawnictwo: Luna
Data wydania: 2022-01-12
Dodał/a opinię: Dominika Witos

Tagi: Literatura kryminalna i detektywistyczna bóg

Zobacz opinie o książce Estrogen

Kup książkę Estrogen

W pułapce
Magda Stachula0
Okładka ksiązki - W pułapce

Klara budzi się rano na klatce schodowej. Nie pamięta, co się działo w nocy, nie wie, jak wróciła do domu. Z przerażeniem orientuje się, że od imprezy...

W jego oczach
Alicja Sinicka0
Okładka ksiązki - W jego oczach

Kontynuacja bestsellerowej powieści "Oczy wilka" Elektryzujące połączenie romansu i sensacji Tajemniczy Artur Mangano to mężczyzna o wilczych oczach...