Everless

Tom 1 cyklu Everless

Jules Ember żyje w świecie, w którym bogaci dożywają setek lat, a biedni muszą oddawać swój czas w postaci krwi ludziom z wyższych sfer, przede wszystkim Gerlingom - rodzinie, która należy do arystokracji i mieszka w Everless.
Jules i jej ojciec 10 lat temu, przez niefortunny wypadek zostali stamtąd wygani. Od tamtego momentu nikt nie żywi takiej nienawiści do Gerlingów jak oni.
W dniu swoich siedemnastych urodzin dziewczyna decyduje się wrócić do Everless, aby zarobić czas, który jej ojciec musiałby oddać w krwi, jako spłatę długów. Błagając, aby nikt jej nie rozpoznał, udaje się do pałacu, gdzie ma pomagać przy ślubie księcia, ktorego pokochała w dzieciństwie, i do którego wciąż żywiła silne uczucia. Ale jak pracować spokojnie, gdy przeszłość nie daje o sobie zapomnieć, a nowe fakty o życiu dziewczyny wychodzą na światło dzienne?
Zacznijmy od tego, że kocham wątek, kiedy główna bohaterka znajduje się w pałacu. Mogłabym czytać takie książki cały czas, dlatego przeczytanie tej zajęło mi dosłownie kilka godzin. Ilość życia, którą mieszkańcy musieli oddawać w krwi, była według mnie świetnym zabiegiem zaznaczenia przepaści między Gerlingami, a ich poddanymi. Główna bohaterka, była wspaniale skonstruowana i konsekwentna w swoich poglądach, przez co bardzo ją polubiłam. Jednak moim ulubionym bohaterem, od pierwszego momentu, w którym się pojawił był Liam (nieważne, że przez prawie cały czas był złą postacią, która robiła wszystko by uprzykrzyć życie Jules). Bohaterowie mieli w sobie po prostu cechy, przez które według mnie, nie dało się ich nie lubić.  Podsumowując: nie mogę doczekać się drugiego tomu tej wspaniałej książki.
Nie pozostaje mi nic innego jak ocenić te książkę na 10/10, chociaż była tak dobra, że jej ocena nie powinna mieścić się w skali.

Informacje dodatkowe o Everless:

Kup książkę Everless

Evermore
Sara Holland0
Okładka ksiązki - Evermore

Tajemnicę krwawego żelaza i zawartego w nim czasu odkryła legendarna para - Czarodziejka i Alchemik. W dzieciństwie uczono Jules Ember, że występny Alchemik...