Fairy Tales. Baśnie Hansa Christiana Andersena w wersji do nauki angielskiego

Czytanie bajek w języku angielskim jest zdecydowanie najlepszą metodą do nauczenia się języka oraz poznania konstrukcji zdań. Wydawnictwo Poltex postanowiło więc wydać wszystkim znane baśnie Hansa Christiana Andersena, które są lubiana na całym świecie. I szczerze muszę przyznać, że wyszło to im znakomicie.

Ja, jako osoba, która uczy się angielskiego od niedawna, bez problemu rozumiałam przedstawione w książce teksty. Oczywiście czasami miałam problem z niektórymi słówkami, poznałam również wiele nowych i przydatnych w codziennym użyciu, ale bez większych oporów czytałam baśnie. Plusem jest to, że pamiętam je z dzieciństwa, a więc intuicyjnie i pamięciowo tłumaczyłam sobie niektóre zdania, z którymi miałam problem.

Książka przeznaczona jest dla osób, których poziom zaawansowania sięgnął B1, niemniej jednak myślę, że skoro ja, jako totalny laik, który poznaje ten język od trzech miesięcy, poradziłam sobie z historiami, to i Wy dacie radę. Bardzo pomocny jest minisłowniczek, który zawarty jest na pasku bocznym obok każdej baśni, a także słownik znajdujący się na samym końcu książki. A więc śmiało próbujcie swoich sił i sięgajcie po te świetne opowieści.

Książka podzielona została na dwanaście rozdziałów, a każdy z nich zawiera tekst, zadania sprawdzające naszą wiedzę odnośnie jego zrozumienia oraz poznane słówka, a także objaśnienie słownictwa. Ciekawym dodatkiem jest również dorzucenie do każdego rozdziału tekstu w języku polskim o kulturze i zwyczajach panujących za granicą, chociaż w sumie wolałabym, aby były one  w języku angielskim, aby móc ćwiczyć swoją wiedzę i ewentualnie dodać dodatkowe polskie tłumaczenie lub słowniczek pomagającym go zrozumieć.

Zadania zawarte w książce są rozmaite i ciekawe, mamy tutaj krzyżówki, łączenie w pary, prawdę i fałsz oraz wiele innych. Jednak bardzo nie podają mi się zadania w stylu napisz opowiadanie na 250 słów, które ma odnosić się do przeczytanej wcześniej baśni, a także zrobienie prezentacji multimedialnej. Nie oszukujmy się, ale większość osób nie będzie tego robić, a poza tym pisanie opowiadania mija się z celem, bo nie ma nam kto sprawdzić czy jest poprawnie stworzone, a na tym jednak polegają ćwiczenia, aby robić i sprawdzać odpowiedzi.

W książce można poznać znane baśnie, takie jak "Królowa śniegu", która jest najdłuższą z opowieści tu przedstawionych czy też "Dziewczynka z zapałkami", "Choinka" i kilka innych znanych i kochanych historii. Każda z nich jest niesamowicie ciekawa i pomaga w nauce angielskiego, która jest przyjemna dzięki takiej formie kształcenia się.
Dodatkowym atutem jest możliwość pobrania oryginalnego tekstu "Fairy Tales" za pomocą kodu, który jest zwarty w książce. Dzięki temu możemy uczyć się poprawnej wymowy, poprzez jednoczesne słuchanie i czytanie.

Uważam, że książka jest świetnie wykonana i naprawdę warto po nią sięgnąć. Jest to idealny sposób na połączenie przyjemnego z pożytecznym.

Informacje dodatkowe o Fairy Tales. Baśnie Hansa Christiana Andersena w wersji do nauki angielskiego:

Wydawnictwo: MT Biznes
Data wydania: 2017-10-13
Kategoria: Języki obce
Dodał/a opinię: Natalia Zaczkiewicz

Zobacz opinie o książce Fairy Tales. Baśnie Hansa Christiana Andersena w wersji do nauki angielskiego

Kup książkę Fairy Tales. Baśnie Hansa Christiana Andersena w wersji do nauki angielskiego

The Blue Castle Błękitny Zamek w wersji do nauki angielskiego
Grzegorz Komerski0
Okładka ksiązki - The Blue Castle Błękitny Zamek w wersji do nauki angielskiego

Język angielski - Poziom B2 Lubisz czytać dobre powieści a jednocześnie chcesz doskonalić swój angielski? Mamy dla Ciebie idealne połączenie! Klasyka...

The Tale of Peter Rabbit. w wersji dwujęzycznej dla dzieci
Grzegorz Komerski0
Okładka ksiązki - The Tale of Peter Rabbit. w wersji dwujęzycznej dla dzieci

Język angielski Dawno, dawno temu były sobie cztery małe króliczki: Flopsy, Mopsy, Cottontail i Peter. Poznaj Piotrusia - jednego z najbardziej...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska