Fashion Victim

"Mówiła, że przeszłości nie da się zakopać. Że będzie wracała w różnej postaci."

Thriller, ale z wieloma wątkami kryminalnymi. Ciekawa przygoda czytelnicza, choć jeszcze nie wyrobiłam sobie do końca zdania o głównej bohaterce powieści. Z jednej strony przekonała mnie postać, frapująco było odkrywać jej przeszłość związaną z tragedią, ale z drugiej strony wiele niewiadomych wciąż pozostało, a to nie pozwala odtworzyć pełnego portretu. Wydaje się to zamierzonym działaniem autorki, aby przyciągnąć czytelnika do zapowiadanych kolejnych odsłon serii. Dynamiczne rytmy scenariusza zdarzeń, wiele nasyconych sensacją incydentów, narastająca atmosfera niepokoju. Prosty, lekki i wciągający styl narracji, postawienie na zaskakujące zwroty akcji i duży stopień nieprzewidywalności. Nawiązania do realnych problemów świata mody, panującej w nim dyskryminacji, przemocy, wyzysku, manipulacji, uzależnień, fasad publicity, gier pozorów, przekłamań rzeczywistości. Ale to również spojrzenie na realia współczesnych mediów, ich bezwzględność w wyciąganiu brudnych sekretów ludzi, nieustanna pogoń za sensacją, kreowanie chwytliwych zastępczych tematów, w dużym stopniu miałkość i nijakość informacji.

Sophie Kent, ambitna, bystra, uparta, ale też impulsywna i porywcza, dziennikarka "The London Herald", w pogoni za materiałem do artykułów jest w stanie docierać do najmroczniejszych miejsc i najciemniejszych postaci. Nie boi się nowych wyzwań, chętnie się ich podejmuje, lecz ostatnio zmuszona jest mierzyć się z bolesnymi wspomnieniami, a sposób w jaki stara się odsunąć od siebie gorzkie widmo przeszłości okazuje się wyniszczający i destrukcyjny. Niekiedy nie do końca rozumiemy jej postawę, lecz dzięki temu jej postać wydaje się bardziej złożona i skomplikowana. Zwłaszcza charakter jej relacji z mężczyznami, czym się kieruje w ich wyborze, podejście do znajomości, pozostaje pewną zagadką, domyślamy się przesłanek, ale jeszcze nie wszystko udaje się złożyć w całość. Próbując rozwiązać sprawę morderstwa młodej modelki, Sophie wkracza w niebezpieczne meandry świata mody skrywającego wiele tajemnic. I choć wydaje się, że dziennikarka lepiej radzi sobie w detektywistycznej grze niż policja, to jednak ma to swój intrygujący smaczek. Czekam na kolejną odsłonę serii, chętnie poznam dalsze przygody Kent.

bookendorfina.pl

Kup książkę Fashion Victim

Perfect victim
Corrie Jackson0
Okładka ksiązki - Perfect victim

Charlie i Emily Swift są idealną parą Instagrama: ludzie sukcesu, olśniewający pod każdym względem, a w dodatku szaleńczo w sobie zakochani. Wystarcza...