Finał

Tom 3 cyklu Caraval

Moirowie niegdyś uwięzieni w kartach, teraz budzą się i sieją zamęt w kraju. Siostry muszą odłożyć swoje problemy na dalszy plan, by wraz z Julianem oraz Legendą uniemożliwić nieśmiertelnym dojście do władzy. Żadne z nich nie ma pojęcia, jak wiele szokujących tajemnic przyjdzie im odkryć i jak wysoką cenę zapłacić.

Ostatni tom trylogii okazał się przyjemną niespodzianką. Tym razem dostajemy perspektywy obu sióstr, więc ostatecznie możemy porównać główne bohaterki i ewentualnie zmienić o nich zdanie. W moim przypadku nieco zmienił się stosunek do Scarlett. Ujawniła bowiem cechy, które na początku były trudno widoczne albo w ogóle niedostrzegalne.

Poznajemy w końcu Legendę – jego motywy, uczucia i znacznie więcej. Jest zdecydowanie bardziej wielowymiarowy, jednak wciąż uważam, że informacje o nim przez pierwsze dwa tomy były słabo dawkowane, przez co w „Finale” zostaliśmy zarzuceni lawiną, która niekoniecznie działa na korzyść kreacji wspomnianego bohatera. Nadal nie darzę go szczególną sympatią, aczkolwiek ostatni tom nieco polepszył moje zdanie.

Gdybym miała wybrać tom, w którym wątek romantyczny został napisany najlepiej, wybór padłby właśnie na „Finał”. Opisane wydarzenia oraz ich przebieg stanowią najlepszy miernik ich uczuć. Przy okazji wywołują szeroką gamę emocji.

Teraz mogę śmiało przyznać, że to Julian i Scarlett są moją ulubioną parą, choć relacja Donatelli z Legendą też jest dość ciekawa. A na pewno lepiej skonstruowana niż w drugim tomie.

Po raz kolejny autorka zmarnowała potencjał moirów. Dostajemy kilka dodatkowych informacji, głównego antagonistę i to w sumie tyle. Nawet Książę Serc wciąż stanowi sporą zagadkę, pomimo jego obecności aż w dwóch tomach.

Wartka akcja oraz świetne plot twisty sprawiają, że pomimo niedociągnięć, „Finał” jest najciekawszą i najbardziej nieprzewidywalną częścią. Czytałam ją z zapartym tchem, nie potrafiąc oderwać się od lektury.

Koniecznie przeczytajcie tą magiczną, pełną tajemnic trylogię.

Informacje dodatkowe o Finał:

Kup książkę Finał

Once Upon a Broken Heart
Stephanie Garber 0
Okładka ksiązki - Once Upon a Broken Heart

The instant #1 New York Times bestseller! Once Upon a Broken Heart marks the launch of a new series from beloved author Stephanie Garber about love, curses...

Baśń o złamanym sercu
Stephanie Garber0
Okładka ksiązki - Baśń o złamanym sercu

Nie może dopuścić do małżeństwa! Zrobi wszystko, by, jak w bajkach, żyć długo i szczęśliwie. Zdesperowana zawiera pakt z Jacksem, charyzmatycznym Księciem...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;