Dziwię się, że amerykański nauczyciel się dziwi. Bo ta książka jest właśnie oparta na tym zaskoczeniu. Autor, amerykański nauczyciel, trafia na 2 lata do szkoły w Helsinkach i może się przyjrzeć z bliska, na czym opiera się fiński system eduakcji. A zaskakuje go niemal wszystko: i brak testów na koniec, i brak ocen, zrównanie ważności przedmiotów (3 godziny na matematykę, ale i na muzykę), nauka rzeczy praktycznych, jak gotowanie, majsterkowanie, ale i poznawanie przyrody i życia poprzez doświadczanie. Lekcja trwająca 45 minut i 15 minut przerwy są dla niego równie zaskakujące, podobnie jak coroczne biwaki, na jakie wyjeżdża klasa. Ale są też rzeczy, które można swobodnie przenieść na grunt polski i o czym warto pamiętać. Jest tym brak współzawodnictwa, które zabija wszelką radość z nauki. W fińskich szkołach nie ma lepszych i gorszych uczniów. To również warto przenieść do polskich szkół.

Informacje dodatkowe o Fińskie dzieci uczą się najlepiej. Co możemy zrobić, by nasze dzieci były szczęśliwe, wierzyły w siebie i lubiły szkołę?:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Data wydania: 2017-08-31
Kategoria: Poradniki
Tytuł oryginału: Teach Like Finland: 33 Simple Strategies for Joyful Classrooms
Dodał/a opinię: pokooj36

Zobacz opinie o książce Fińskie dzieci uczą się najlepiej. Co możemy zrobić, by nasze dzieci były szczęśliwe, wierzyły w siebie i lubiły szkołę?

Kup książkę Fińskie dzieci uczą się najlepiej. Co możemy zrobić, by nasze dzieci były szczęśliwe, wierzyły w siebie i lubiły szkołę?