Gabinet luster

#dobrywieczór #książkoholicy

Ktoś zaczyna urlop ze mną ? 😃

@przemyslawzarski znowu wywołuje dreszczyk emocji . Najnowsza książka " Gabinet luster " to majstersztyk .

Co może dziać się w głowach najbliższych osoby zaginionej ? Czy przez lata , gdy nie ma żadnych wieści można żyć spokojnie ? Co jest gorsze niewiedza , czy znalezienie ciała ?

U mnie w rodzinie doszło do zaginięcia kilkanaście lat temu . Moja ciocia wyszła z domu i słuch po niej zaginął . To były ciężkie czasy , nadal każdy w głowie ma co się z nią dzieje ? Żyje , a może jednak nie 😢 Pomimo , że lata mijają to w głowie zawsze istnieje iskierka nadziei na znalezienie osoby poszukiwanej . To ciągłe życie na krawędzi na pewno jest męczące dla psychicznego zdrowia , szczególnie tych najbliższych .

Historia zaczyna się 20 lat temu , kiedy to rodzina wybiera się na wycieczkę do lasu . Nastoletni chłopiec pragnie bawić się z 4-ro letnią siostrą w chowanego . Zabawa kończy się jego zaginięciem .

Historia jest pisana obecnie z perspektywy Ady w 2019, która powraca do rodzinnej miejscowości rozwikłać zagadkę zaginięcia brata . Drugim torem biegnie historia Igora , chłopaka który zaginął w 1999 roku .

Opisuje co się z nim działo przed zaginięciem oraz w trakcie poszukiwań .

Pióro autora potrafi wciągać nas w historię od pierwszych stron . W książce mamy poruszone trudne tematy od zaginięcia , poprzez karanie , molestowanie i choroby psychiczne . Trudne dzieciństwo pcha ludzi do różnych reakcji . Jakie one są przekonujemy się przewracając kolejne zapisane strony .

Matka załamana po zaginięciu syna żyje w zawieszeniu między kaplicą , cmentarzem a domem . Uśmierza swój ból alkoholem.

Zalewski dociekliwy dziennikarz na rencie , który próbuje rozwikłać zagadkę zaginięcia i pomaga dziewczynie . Ada to młoda kobieta odrzucona przez matkę , która próbuje wywołać w niej poczucie winy od 20-tu lat .

Książkę czyta się bardzo szybko , jest pełna emocji. Nic nie jest takie jakie mogło by się wydawać . Kto okaże się winny zaginięciu ? Kto zostanie ukarany ? Czytajcie bo warto !!!

Informacje dodatkowe o Gabinet luster:

Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data wydania: 2022-05-04
Dodał/a opinię: bogusiazieba80

Zobacz opinie o książce Gabinet luster

Kup książkę Gabinet luster

Słowa były zbędne. Ada uświadomiła sobie, że przeszłość skrywa przed nią więcej tajemnic, niż ona zdoła udźwignąć. Zapadała się w grząskim bagnie półprawd i niedomówień. Kłamstwa i lęki wypływały powoli na powierzchnię, ale nadal coś gniło na dnie.

Zawsze pragnęła być kimś innym. Zrzucić uwierający ją pancerz, zamienić się z przypadkowo napotkanymi ludźmi. „Rodzina, miłość, bliskość”. Te słowa nic nie znaczyły. Ich definicje stały w kontrze do pustki, którą ją przepełniała.

Umwelt
Przemysław Żarski0
Okładka ksiązki - Umwelt

Policja znajduje w parku ciało młodej nauczycielki. Jedynym śladem, jaki zabójca pozostawia na miejscu zbrodni, jest motyl, wciśnięty do kieszeni...

Blizna
Przemysław Żarski 0
Okładka ksiązki - Blizna

Po każdej traumie zostaje blizna… W noworoczny poranek w sypiącym się pomieszczeniu gospodarczym zespół śledczych odnajduje zwłoki młodej...