Gambit zabójcy

Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 2021-04-14
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788382154467
Liczba stron: 521
Tytuł oryginału: Killer Intent
Tłumaczenie: Cezary Frąc
Dodał/a opinię: Małgosia Brzeska

Ocena: 6 (1 głosów)

Gambit zabójcy zaskoczy nie jednego poszukiwacza sensacji i przygód. Oczywiście pozytywnie. Bo czy powieść, w której przemierzamy tropami zabójcy, dla którego nie ma zadań niemożliwych do wykonania, może nas zawieść? Zdecydowanie nie …

W Wielkiej Brytanii trwają przygotowania do ważnej uroczystości, na której obecni będą przedstawiciele świata polityki. Na Trafalgar Square zbierają się prezydenci, premierzy i inni ważni oficjele. Takie doniosłe wydarzenie musi mieć odpowiednią ochronę, którą zapewniają współpracujące ze sobą służby Anglii i Stanów Zjednoczonych. Ale dla niego żadna ochrona nie stanowi bariery. On ze wszystkimi jest w stanie sobie poradzić. Instynkt mordercy nigdy go nie zawodzi. To miejsce za chwilę stanie się areną krwawych wydarzeń. W zamachu zostaje postrzelony były prezydent Stanów Zjednoczonych, Thomson oraz zastrzelony ważny brytyjski polityk, Matthewson. Dzięki nieudolnej interwencji służb ginie przypadkowo agentka specjalna, młoda kobieta. Powstaje zamieszanie i chaos, wydarzyło się coś nieprzewidywalnego, coś, co nie powinni nigdy mieć miejsca. Sytuację stara się wyjaśnić obecna na miejscu reporterka CNN Sara Truman oraz agent agent Joe Dempsey. Każde z nich będzie się starało swoimi metodami dotrzeć do sprawcy tego zamachu. Zadanie nie jest łatwe, gdyż ich przeciwnikiem jest wspaniale wyszkolony, bezwzględny zabójca, strzelający do ludzi bez żadnych sentymentów i skrupułów. Kto z tej nierównej walki wyjdzie zwycięsko? Czy można przechytrzyć zawodowego snajpera? Wydawać się może, że pokonać jest go w stanie tylko równy jemu, czyli …

Gambit zabójcy przyprawia o dreszcze. Niewyobrażalne, aby ludzie tak wysoko postawieni i mający taką władzę nad innymi, mogli się posunąć do takich czynów. Chęć panowania i żądza władzy przysłaniają cały świat. Jak trzeba być zdeprawowanym i pozbawionym wszelkich uczuć, aby likwidować wszystkie przeszkody, włącznie z zabijaniem niewinnych ludzi, dla jednego celu? Książka odsłania bezpośrednio zasady i kulisy działania służb specjalnych, obnaża ludzką chciwość i kumoterstwo. Demaskuje ludzkie przywary i słabe punkty. Pokazuje, jak maluczki jest człowiek, i do czego jest zdolny. Czy w dążeniu do osiągania założonych celów liczy się rodzina, bliscy i znajomi? Jaką mają w tym przypadku rolę do odegrania? Oczywiście, są potrzebni, ale w bardzo niecnych celach.

Aż mnie mrozi jak wracam myślami do fabuły. Świetny thriller szpiegowsko – polityczny, odsłaniający powoli kulisy zagrywek politycznych, delikatnie dozujący nam emocje, bez pośpiechu, abyśmy mogli się przekonać, co znaczy bycie niepokonanym. Bycie wszechmocnym. Tony Kent w znakomity sposób połączył wszystkie elementy tej intrygującej układanki, starając się do samego finału trzymać nas w napięciu i niepewności. W jakim celu? Aby eksplodować w punkcie kulminacyjnym, aby siła i zasięg rażenia wybuchu były nie wyobrażalne i siały wkoło spustoszenie. Może się przerazimy?

Zdecydowanie tajemniczy, z efektownym zakończeniem, niezliczonymi zwrotami fabuły, popisowymi krwawymi akcjami, wyrazistymi bohaterami zmagającymi się z traumatyczną przeszłością, którzy również toczą swoją życiową walkę, wywołujący postrach, przerażenie i śmierć. Nie muszę chyba dodawać, że osoby ze słabym sercem nie powinny po niego sięgać. Niewłaściwe użycie grozi atakiem paniki!

Tagi:

Zobacz opinie o książce Gambit zabójcy

Kup książkę Gambit zabójcy

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Recenzje miesiąca
Kudłata
Hwang Sun-mi
Kudłata
Hania Baletnica
Jolanta Symonowicz, Lila Symonowicz
Hania Baletnica
Już, już!
Katarzyna Wasilkowska
Już, już!
Kartoteka Pitera P.
Jacek Wiśnicki
Kartoteka Pitera P.
Zaginiona apteka
Sarah Penner
Zaginiona apteka
Skręcona historia
Jakub Ostromęcki
Skręcona historia
Maja Orety i skarb Szkocji
Eliza Sarnacka-Mahoney
Maja Orety i skarb Szkocji
Na zawsze
Karolina Winiarska
Na zawsze
Kuba na tropie
Kuba i Filip Majewscy
Kuba na tropie
Lwowska kołysanka. Dwa miasta
Monika Kowalska (I)
Lwowska kołysanka. Dwa miasta
Pokaż wszystkie recenzje