Gdy gwiazdy ciemnieją

... W mroku nie czają się potwory, tylko ludzie...
"Gdy gwiazdy ciemnieją" to mroczny thriller połączony z zagadką kryminalną.
Jednak to co chwyciło mnie za serce to notka, że jest to "najodważniejsza i najbardziej osobista" książka autorki.
Dlaczego?
Autorka fabułę oparła nie tylko o prawdziwe wydarzenie, ale i osobiste przeżycia związane z pobytem w domu dziecka oraz molestowaniem, którego sama doświadczyła.
Anna Hart to doświadczona detektyw, która zajmuje się sprawami związanymi z porwaniami i zaginięciami dzieci.
Niestety kiedy dotyka ją osobista tragedia musi się wycofać i wyjeżdża na wieś, gdzie była wychowywana w rodzinie zastępczej.
Na miejscu trafia na sprawę nastolatki, która znika w dziwnych okolicznościach,które Annie przypominają przeszłość.
Czy uda jej się rozwikłać zagadkę zaginięć?
Czy przeszłość okaże się być dla niej powracającym koszmarem?
Co takiego wydarzyło się w życiu Anny co całkowicie ją załamało?
Początkowo książka mnie do siebie nie przekonywała. Dziwnie się ją czytało, nie mogłam wczuć się w to o czym pisze autorka i styl jakim to robi.
Jednak im dalej tym lepiej, a nawet świetnie.
Zaginięcia dzieci są zawsze emocjonujące i ciężko jest czytać o krzywdzie im wyrządzanej. Szczególnie, gdy ich ufne spojrzenia są zabijane przez zwyrodnialców.
Autorka wykonała kawał dobrej roboty i tylko ona wie ile ją to kosztowało wysiłku, aby przelać na papier tak silne emocje.
Książka porusza bardzo ważne problemy społeczne, a całe śledztwo i szukanie sprawcy jest świetnie poprowadzone. Jedyne do czego mogę się przyczepić to czytając książkę musimy być w pełni skupieni, ponieważ ogrom informacji, drobnych wskazówek jakie serwuje nam autorka łatwo przeoczyć.
Polecam

Informacje dodatkowe o Gdy gwiazdy ciemnieją:

Wydawnictwo: WAM
Data wydania: 2022-06-29
Kategoria: Popularnonaukowe
Tytuł oryginału: When the stars go dark
Dodał/a opinię: Lukasz Turków

Tagi: Literaturoznawstwo - dramat

Zobacz opinie o książce Gdy gwiazdy ciemnieją

Kup książkę Gdy gwiazdy ciemnieją

Madame Hemingway
Paula McLain0
Okładka ksiązki - Madame Hemingway

Inspirowana biografią najbardziej popularnego amerykańskiego pisarza XX w. powieść o okresie jego pierwszego małżeństwa i pobytu w Paryżu (opisanym przez...

Okrążyć słońce
Paula McLain0
Okładka ksiązki - Okrążyć słońce

Przepiękna opowieść o bezgranicznej wolności i pasji w scenerii kolonialnej Kenii opowiedziana z filmowym rozmachem niczym "Pożegnanie z Afryką". Początek...