Gdzie jest korona cara?

Książki dla młodzieży to świetny sposób na relaks z dobrą historią w tle, nie ma tam krwawych morderstw, romansów i scen, które zamiast nas pobudzać tylko gorszą, a za to jest przygoda i moc dziecięcej wyobraźni.
Przypadkiem na jeden obóz wspinaczkowy trafia Igor, jego kuzynka Ala, Miras chłopak z Olsztyna oraz Monika, niepozorna dziewczyna, która nawet nie ćwiczy na lekcjach wf, ich opiekunem zostaje Pan Marcin Krygier zwany przez wszystkich Boss. Czwórka dzieciaków szybko znajduje wspólny język i słysząc legendę o ukrytym skarbie, traktują ją bardzo poważnie, ich nauczyciel nie chce studzić ich zapału, bo wie, że dzięki poszukiwaniom jeszcze lepiej będą wspominać czas spędzony na obozie. Kiedy okazuje się, że nie tylko oni szukają skarbu, sprawa zaczyna się robić poważna, ale grupa przyjaciół postanawia się nie poddawać i próbuje sprawę doprowadzić do końca.
Pomimo tego, że czas dzieciństwa i obozów już dawno za mną to czytałam książkę z ogromnym zaciekawieniem, historia wciąga tak, że czytelnik czuje się tak, jakby co najmniej sam szukał tego ukrytego skarbu. Grupka przyjaciół jest tak sympatyczna, że każde dziecko czytając tę książkę, na pewno pożałuję, że sam nie ma takiej paczki, ta czwórka zdecydowanie jest świetnym przykładem tego, jak powinna wyglądać prawdziwa przyjaźń.
Czytając, zastanawiałam się, czy takie dzieci jeszcze istnieją, które mają swoje pasje, jeżdżą na obozy i nie używają tam telefonów, teraz spotkać dziecko bez telefonu jest trudno, ma go każdy i wpatrzony jest tylko w swój ekran. W książce pokazane są dzieci, które aktywnie spędzają czas, dobrze czują się w towarzystwie swojego nauczyciela i to, że nie mają zasięgu, to dla nich nie jest problem, bardzo chciałabym, żeby moje dziecko w przyszłości właśnie takie było.
W tej książce znajduje tylko same plusy, cudownie mi się ją czytało, a największym plusem jest to, że książka ma cześć drugą, dlatego nie mogę się doczekać, aż po nią sięgnę.

Informacje dodatkowe o Gdzie jest korona cara?:

Wydawnictwo: Poligraf
Data wydania: 2015-08-21
Kategoria: Dla młodzieży
ISBN: 978-83-7856-354-9
Dodał/a opinię: Karolina Radlak

Zobacz opinie o książce Gdzie jest korona cara?

Kup książkę Gdzie jest korona cara?

Dobrowolski i skarb z Meroe
Artur Pacuła 0
Okładka ksiązki - Dobrowolski i skarb z Meroe

Przygoda, zagadki z notatnika, pościgi. W pierwszej części nowej serii Artur Pacuła zabiera czytelników w podróż do epoki pary i elektryczności...

Gdzie jest dziewczyna z nutami?
Artur Pacuła0
Okładka ksiązki - Gdzie jest dziewczyna z nutami?

Powieść przygodowa dla dzieci i młodzieży. Kolejny tom przebojowej serii Artura Pacuły. Napięte żagle, jacht pędzący po falach i wiatr we włosach młodych...