Gdzie jest Olga?

Wydawnictwo: Prozami
Data wydania: 2019-06-11
Dodał/a opinię: Monika Szulc
Tom 2 cyklu Akta Mirka Filera

Życie Mirka Filera zmieniło się diametralnie. Musi odnaleźć się w nowej rzeczywistości i sprostać zadaniu ojca, a wychowanie pięcioletniej córki do najłatwiejszych nie należy. Pogodzenie życia osobistego z pracą jest trudne, jednak śmierć przyjaciela rodziny Filetów motywuję Mirka do działania, bo nie tylko ginie Roman Głowacki, ale jego żona znika bez śladu. Pozostaje tylko jedno pytanie! Gdzie jest Olga?

„Akta Mirka Filera” to seria nie tylko kryminalna, bo wątki obyczajowe przeplatają się z romansem, a całość jest mieszanką gatunków, która sprosta oczekiwaniom wielu czytelników.

Mirek jest snobem, megalomanem, egocentrykiem, dupkiem i cynikiem, a jednak podoba się kobietom. Jak sami widzicie, bohater może być irytujący i ciężko go polubić. Nic bardziej mylnego! Owszem, ma ostry język, jednak nowa sytuacja, w jakiej się znalazł, troszkę go usprawiedliwia. Wcześniej nie miał pojęcia o córce, a teraz musi sam wychować małą dziewczynkę. Relacja między nimi jest trudna i zabawna jednocześnie, a uwierzcie mi, śmiałam się nie raz! Nela jest cudownym przykładem dziecka, które dorasta i łaknie informacji! Znam to z doświadczenia!

Mirek jest prywatnym detektywem i tym razem ma rozwiązać sprawę zaginięcia przyjaciółki jego matki. Olga nigdy nie musiała pracować, całe życie spędziła w domu i zawsze była uśmiechnięta. Może się wydawać, że to marzenie każdej kobiety! Wszystkie znajome jej zazdrościły, jednak prawda była zupełnie inna.

Autorka nie napisała typowego kryminału, bo tak naprawdę nie interesowała mnie tożsamość zabójcy. Życia Mirka było o wile bardziej intrygujące, lecz nie tylko on skradł moją uwagę. Olga i jej pamiętniki mnie zauroczyły i wzruszyły. Strasznie ją polubiłam i rozumiałam jej emocje oraz dylematy.

Jeśli chodzi o sam wątek morderstwa, to nie byłam w stanie przewidzieć finału! Jednak to nie wszystko. Życie Romana i Olgi było pełne sekretów i wypływające fakty potrafiły mnie zaskoczyć. Naprawdę nie można się nudzić podczas czytania tej książki! Życie Mirka jest bardzo burzliwe, jego matka przeżywa drugą młodość, a ich stosunki niby dobre, a i tak gorzkie słowa padają. Pikanterii dodaję morderstwo i mroczne sprawki denata. Akcja jest szybka, dużo się dzieję, a sami bohaterowie zapadają w pamięci. Wszystko to napisane lekkimi językiem.

„Gdzie jest Olga?” to zaskakująca powieść. Mieszanka gatunków, twisty fabularne szokują, jednak życie bohaterów jest tak fascynujące, że to dla nich kontynuuję się lekturę! Polecam i jeszcze raz polecam! Oryginalna kreacja bohaterów ze sporą dawką tajemnic, jest naprawdę kuszącym kąskiem! Polecam 8/10

Kup książkę Gdzie jest Olga?

Zobacz opinie o książce Gdzie jest Olga?
Krew na sutannie
Danka Braun0
Okładka ksiązki - Krew na sutannie

Mark Biegler razem z komisarzem Biedą prowadzą śledztwo w sprawie śmierci prowincjała Edwarda Nasiadki, przełożonego Zgromadzenia Księży Katechetów...

Zabójczy urok blondynki
Danka Braun0
Okładka ksiązki - Zabójczy urok blondynki

Do ekskluzywnego hotelu pod Jasłem przyjeżdża na urlop grupka znajomych. Wśród gości jest Robert Orłowski z rodziną oraz słynąca z miłosnych podbojów...