Gdzie jest skrzynia z karabinami?

Dobrze jest wrócić do bohaterów, których tak się polubiło i do autora, którego się zna i jest się pewnym, że przy jego książce miło spędzi się czas, kiedy zobaczyłam, że tym razem poszukiwana będzie skrzynia z karabinami, bez zastanowienia postanowiłam odnaleźć ją wraz z czwórką rezolutnych dzieciaków.
Lato w pełni a Igor, zamiast z niego korzystać, musi jechać do Katowic do swojego wujka, wydaje mu się, że to będą bardzo nudne dni, ale jego przyjaciele i tak mu zazdroszczą tego wyjazdu i próbują przekonać go, że na pewno spotkają go fajne przygody. Chłopak nie musi długo czekać, bo już pierwszego dnia poznaje Krzyśka i jego dziadka oraz historie zaginionej skrzyni z karabinami, zostaje również poproszony o pomoc w jej odnalezieniu. Pomimo że Igor, Miras, Ala i Monika już mieli się w te wakacje nie spotkać, to robią wszystko, żeby po przebywać ze sobą, chociaż jeszcze kilka dni i bardzo dobrze im to wychodzi.
Nie wiem co takiego w sobie ma autor, ale uwielbiam jego książki, pomimo że skierowane są bardziej do dzieci i młodzieży, to tak wciągają też dorosłych, że trudno mi się od nich oderwać i tak naprawdę nie chciałabym nigdy rozstawać się z bohaterami. Tym razem historia jest bardzo długa, zaskoczyła mnie grubość książki, ale jednocześnie się cieszyłam, że nie będzie to opowieść na jeden wieczór, chociaż miałam ochotę przeczytać ją na raz, bo bardzo chciałam wiedzieć, jakie będzie zakończenie.
Historie czyta się z przyjemnością, jest wiele śmiesznych fragmentów, sporo też zaskakujących i oczywiście jest też trochę historii, która jednak nie jest dla mnie i często nie skupiałam się na tych fragmentach. Autor świetnie potrafi wciągnąć czytelnika i zaciekawić, czułam, jakbym sama szukała tego skarbu i byłam ogromnie ciekawa, jaki będzie finał tych poszukiwań.
Ta opowieść świetnie sprawdzi się do wakacyjnego czytania przez dzieci, może takie poszukiwania rozbudzą ich wyobraźnię i zaczną bardziej interesować się miejscem, w którym mieszkają i sami natrafią na ciekawą informację, która przybliży ich do własnych poszukiwań i rozwiązania jakiejś zagadki sprzed lat.

Informacje dodatkowe o Gdzie jest skrzynia z karabinami?:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2017-02-10
Kategoria: Dla młodzieży
ISBN: 978-83-64460-50-0
Tytuł oryginału: Gdzie jest skrzynia z karabinami?
Ilustracje:Agata Łankowska
Dodał/a opinię: Karolina Radlak

Zobacz opinie o książce Gdzie jest skrzynia z karabinami?

Kup książkę Gdzie jest skrzynia z karabinami?

Gdzie jest korona cara?
Artur Pacuła0
Okładka ksiązki - Gdzie jest korona cara?

Przygoda na obozie wspinaczkowym zamienia się w poszukiwanie skarbów. Igor chodzi do klasy z Moniką, ale zaczyna z nią rozmawiać dopiero na obozie w Zamku...

Dobrowolski i skarb z Meroe
Artur Pacuła 0
Okładka ksiązki - Dobrowolski i skarb z Meroe

Przygoda, zagadki z notatnika, pościgi. W pierwszej części nowej serii Artur Pacuła zabiera czytelników w podróż do epoki pary i elektryczności...