Genesis

Chris Carter – myślę, że tego autora nikomu nie trzeba przedstawiać. „Genesis” to dwunasta część świetnie przyjętej serii o przygodach detektywna Roberta Huntera i jego partnera, Carlosa Garcii. Po raz kolejny zostajemy wciągnięci w odmęty niewyobrażalnej zbrodni, która z każdym rozdziałem przeraża coraz bardziej.

– Czy wierzy pan w diabła, detektywie Hunter? – zapytał Barnes, przekazawszy Hunterowi adres miejsca zbrodni.

– Słucham? – Zaciętość na twarzy Huntera ustąpiła miejsca zdumieniu.

– Zapytałem, bo jeśli pan nie wierzy, to może zmienić zdanie po wizycie w tym domu.

Czy istnieje zbrodnia doskonała? Jak wygląda zło w najczystszej postaci? Robert Hunter i Carlos Garcia myśleli, że w świecie zbrodni już nic ich nie zaskoczy. Lata pracy w jednostce SO uodporniły ich na wszelkie okrucieństwo. Czy mogli się mylić? Wezwani na miejsce zbrodni nie zdają sobie sprawy, że to, co czeka ich za drzwiami domu, nie śniło się im w najgorszych koszmarach.

„Genesis” wciąga i nie pozwala nam na chwilę wytchnienia. To jedna z tych książek, której nie odłożysz przed poznaniem zakończenia. Świetnie skonstruowana fabuła, zbrodnia, która przeraża i intryguje, stopniowo wzrastające napięcie, to wszystko sprawia, że „Genesis” jest powieścią niemal doskonałą. Po raz kolejny autor zabrał mnie w odmęty przerażającej i mrocznej historii, która ukazuje nam niewyobrażalne zło. Podążając rozdział za rozdziałem, wspólnie z detektywami próbowałam znaleźć winnego makabrycznych zbrodni. I gdy wydawać, by się mogło, byłam o krok od wytypowania sprawcy, Carter podsunął mi kolejne tropy.

„Genesis” to historia, która otula nas strachem, a przedstawione w niej zbrodnie wzbudzają niepokój i powodują szybsze bicie serca. Carter po raz kolejny udowodnił, że jest mistrzem w tworzeniu opisów zbrodni, kreacji mordercy oraz genialnie poprowadzonego śledztwa. Widać ogrom pracy włożony w powstanie tej książki, każdy szczegół i wątek jest dobrze przemyślany i dopracowany. Nie mogę stwierdzić, czy z całego cyklu „Genesis” jest najlepszą powieścią, bo jeszcze kilka tomów czeka na przeczytanie. Niemniej jednak uważam, że to jedna z najlepszych książek, jakie miałam okazję przeczytać w tym roku. Z niecierpliwością będę wyczekiwać kolejnych części przygód Huntera! Polecam!

Informacje dodatkowe o Genesis:

Okładka ksiązki - Nocny prześladowca

Nocny prześladowca. Audiobook
Chris Carter0
Okładka ksiązki - Nocny prześladowca. Audiobook

Na zapleczu nieczynnego sklepu mięsnego policjanci znajdują niezidentyfikowane zwłoki młodej kobiety, której zaszyto usta i... krocze. Do sekcji zwłok...