Gniazdo

Tom 5 cyklu Nina Warwiłow

Komisarz Nina Warwiłow po akcji w Pyrowej dostała propozycję nie do odrzucenia od nadkomisarza Karpiuka. Otóż zaproponował jej pracę na swoim komisariacie. Oczywiście Nina przyjęła propozycję pracy i wkrótce wraz z Milą przeprowadziła się w Beskidy.

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia na komisariacie w Gorlicach zjawiła się grupa ludzi, którzy chcieli złożyć doniesienie. Ludzie Ci chcieli spędzić święta w górach, jednak właściciel wyrzucił ich z ośrodka, by przyjąć tam własną rodzinę. Mowa tu o Gabrielu Koniarskim, który na szczycie góry wybudował ośrodek wypoczynkowy. Właśnie w nim zapragnął spędzić święta w towarzystwie najbliższych.

Nina po rozmowie z wyrzuconymi na bruk ludźmi, postanawia porozmawiać z Koniarskim. Wyrusza w drogę w góry, droga nie była łatwa, bo nie dość że było pod górę, to jeszcze napadało całe mnóstwo śniegu. Jakimś cudem dociera do ośrodka. Niestety nie może już wrócić, gdyż po kilku godzinach, kiedy ciągle padał śnieg, drogi stały się nieprzejezdne. Nina utknęła w święta z zupełnie obcymi ludźmi, na szczycie góry w otoczeniu lasu i śniegu.

Rodzina Koniarskich chcąc urozmaicić sobie pobyt w tych arktycznych warunkach, wymyśliła zabawę, w trakcie której znika jedna z kobiet. Znaleziono ją martwą w jednym z nieukończonych budynków ośrodka. Nina jako przedstawiciel prawa, próbuje znaleźć mordercę. Jedno wie na pewno, to ktoś z rodziny zabił. Pytanie brzmi kto?

W ciężkich warunkach Nina próbuje poznać tożsamość mordercy. Nie jest to proste, bo w tej rodzinie jest całe mnóstwo tajemnic i wszyscy pilnują by się nie wydały.

To już ostatnia część serii. Zdecydowanie ,,Kłamczuch'' był znacznie lepszy niż ,,Gniazdo". Tu bardzo długo akcja się rozwijała, co dla mnie było trochę nudne, jak już w końcu trafiliśmy do tytułowego Gniazda, akcja przyspieszyła i już się czytało płynnie.

Nie mówię, że ta książka jest zła, bo nie jest. Ona jest tylko dobra, żadnych fajerwerków tu nie zauważyłam. Niby wszystko jest, ale czegoś mi tu brakuje, czegoś czego nie potrafię sprecyzować. Każda książka ma to coś co przyciąga czytelnika. Dla mnie ta część tego nie miała. Niestety. Nie mniej jednak zachęcam Was do jej przeczytania, żebyście sobie sami wyrobili zdanie o niej.

Informacje dodatkowe o Gniazdo:

Kup książkę Gniazdo

Dom bez klamek
Jędrzej Pasierski0
Okładka ksiązki - Dom bez klamek

12 grudnia wcześnie rano pielęgniarka na oddziale C8 szpitala psychiatrycznego w Weseliskach dokonuje makabrycznego odkrycia. W nocy jeden z pacjentów...

Czerwony świt
Jędrzej Pasierski0
Okładka ksiązki - Czerwony świt

20 marca 2015 roku cała Polska wpatruje się w niebo i podziwia zaćmienie słońca. W tym czasie w swoim lofcie na warszawskiej Pradze umiera Sara Kosowska...