Gniewa

Tom 0.8 cyklu Kwiat paproci

Niedawno przeczytałam dosyć niezwykłą książkę, która obfituje w obrzędy i rytuały słowiańskie oraz przedstawia losy dosyć szalonej szeptuchy. Muszę przyznać, że historia wciągnęła mnie i z przyjemnością pochłaniałam stronica za stronicą. Zdecydowanie polubiłam lekki i przystępny styl autorki, dlatego jeszcze nie raz sięgnę po dzieła, które wyszły spod jej pióra.

Jaga narzekała na nudę do czasu aż po Nocy Kupały odnaleziono zwłoki jej klientki, dla której przygotowywała eliksir. Mieszkańcy jak i policja podejrzewa ją, iż jest zamieszana w tą sprawę, dlatego musi zrobić wszystko, by pomóc w odnalezieniu sprawcy. Jarogniewa ma również kolejny problem, gdyż klienci zaczynają jej unikać.

Czy bohaterka udowodni mieszkańcom Bielin swą niewinność? Kto jest winny tego haniebnego czynu. Czy kłopoty w jakie wpadła Jaga będą mnożyć się bez końca?

Jestem pod wrażeniem tej lektury, która pozwoliła mi na wspaniały relaks i stała się odskocznią od gatunków, po które najczęściej sięgam. Miałam naprawdę niezłą frajdę, gdy Szeptucha wpadała w kolejne tarapaty i coraz bardziej komplikowała sobie życie. W pewnym momencie nawet zaczęła tęsknić za czasami, gdy codzienność przytłaczała ją swoją nudą.

Przyznam, że tutaj odnajdzie się również koneser kryminałów czy sensacji, gdyż mamy niewyjaśniony mord, wiele intryg, tajemnic, mega ciekawe osobowości jak i przygody, jakich pozazdrościłby niejeden z nas.

Polubiłam kilka postaci, w tym Jagę. Kibicowałam jej i trzymałam mocno kciuki, by szybko zdołała odzyskać dobre imię oraz, aby ludzie przestali obawiać się jej specyfików. Przepadłam, gdy czytałam o prastarych słowiańskich obrządkach, zawsze miałam słabość do takich tematów, a tutaj pani Miszczuk nam ich nie szczędzi.

Szczerze chcę polecić wam tę książkę. Zapewniam, że nie będziecie się nudzić. Fabuła jest wspaniałe skonstruowana i poprowadzona iście po mistrzowsku. Nie zabrakło tu zaskakujących zwrotów akcji ani dynamizmu.

Postaci mają specyficzne charakterki, zanim pomyślą to najpierw działają pod wpływem impulsu, a jak wiadomo „Co nagle to po diable”. Komiczne sytuacje nadają opowieści lekkości i pozwalają odbierać nam przeróżne wrażenia. Mam nadzieję, że po nią sięgniecie.

Informacje dodatkowe o Gniewa:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2022-06-08
Dodał/a opinię: Izabela Hebda

Tagi: słowianie Katarzyna Berenika Miszczuk szeptucha wierzenia słowiańskie bóstwa słowiańskie

Zobacz opinie o książce Gniewa

Kup książkę Gniewa

Noc Kupały
Katarzyna Berenika Miszczuk0
Okładka ksiązki - Noc Kupały

Zazdrość, zdrada i kwiat paproci. Czy młoda szeptucha ocali miłość do Mieszka? Zbliżają się obchody Nocy Kupały. Niedługo wypełni się przeznaczenie Gosi...

Druga szansa
Katarzyna Berenika Miszczuk0
Okładka ksiązki - Druga szansa

Autorka bestsellerowych powieści Wilk i Wilczyca oraz cyklu Ja, Diablica, Ja, Anielica, Ja, Potępiona powraca w nowej nieznanej odsłonie! Julia budzi...