Gra zaklinacza

Recenzja „Gra zaklinacza”
Gdy giną ludzie, a na miejscu zbrodni nie ma żadnych ciał, rozwiązać tą zagadkę może tylko Mia Vasquez.
„Chcę się dowiedzieć, co kryje się za kurtyną, spojrzeć magowi w oczy i zdemaskować sztuczkę.”
„Gra zaklinacza” została wydana w 2021r. jej autorem jest Donato Carrisi. Ten włoski pisarz, prócz wielu książek, napisał również scenariusze musicali i popularnych seriali. Jego talent został wielokrotnie wynagrodzony oraz wyróżniony zarówno włoskimi jak i francuskimi nagrodami. Jego powieści cieszą się wielką popularnością a książka „Dziewczyna we mgle” została zekranizowana. „Gra zaklinacza” to trzeci tom serii „Mila Vasquez”.
Mila Vasquez kiedyś poszukiwała zaginionych, ale porzuciła tą pracę na rzecz bezpieczeństwa swojej córki. Chcąc odciąć się od przeszłości kupiła dom na odludziu, i zamieszkała w nim z Alice, bez Internetu i telefonów. Mieszkały by sobie tam spokojnie gdyby nie pewne odwiedziny. Gdy do ich domu przychodzi Shutton, Mila wie że nie da się na nic namówić, ale policjantka wie co robi i wraz z rozmową, pewność byłej agentki zaczyna maleć. Kobieta już nie jest pewna czy chce brać w tym udział, ale Enigma, nazwany tak przez media, podejrzany o zabójstwo całej rodziny i ukrycie ich ciał, próbuje wciągnąć Mile w swoją grę. Grę w której nie jest zagrożone tylko życie obcych ludzi ale również kogoś jej bardzo bliskiego.
„Gra zaklinacza” to powieść trzymająca w napięciu, ciągła akcja nie pozwala oderwać się od książki, a połączenie świata rzeczywistego z wirtualnym jest ciekawym dodatkiem, przedstawiającym sprawy kryminalne w zupełnie nowym świetle.

Informacje dodatkowe o Gra zaklinacza:

Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 2021-02-24
ISBN: 978-83-8215-372-9
Tytuł oryginału: The Strangers
Tłumaczenie: Natalia Mętrak-Ruda, Anna Osmólska-Mętrak
Dodał/a opinię: Colibri

Zobacz opinie o książce Gra zaklinacza

Kup książkę Gra zaklinacza

Zaklinacz
Donato Carrisi0
Okładka ksiązki - Zaklinacz

Mrożący krew w żyłach thriller, który przebojem wdarł się na listy bestsellerów w wielu krajach Europy. Powieść przywołująca na myśl takie filmy, jak Milczenie...

Dom głosów
Donato Carrisi 0
Okładka ksiązki - Dom głosów

Nowa powieść jednego z najpopularniejszych włoskich pisarzy, autora słynnego „Zaklinacza”, którego thrillery cenią m.in. Michael Connelly...