Granice wyobraźni

Czy nasza wyobraźnia może mieć granice? Jak rozpoznać co jest prawdą, a co iluzją?

„Granice wyobraźni” to zbiór opowiadań, gdzie prawda miesza się z fikcją i nic ani nikt nie jest taki jak mogłoby się wydawać. Każde opowiadanie jest inne i na swój sposób wyjątkowe. Dlatego z góry zaznaczam, że nie będę wybierać najlepszego, ani najgorszego. Czytając książkę możemy wybrać się z wizytą do szpitala psychiatrycznego, poznać smak przygody pirackiej, udać się w Kosmos, zwiedzić cały świat, a także powędrować w czasie.

Każdy z autorów ma swój specyficzny, ale i zarazem genialny styl pisania. Nie łatwo jest stworzyć tak szalone historie, a im się to udało bardzo dobrze. Prócz wciągającej fabuły, opowiadania cechują się także bohaterami, którzy zapadają w pamięci. Nie znajdziemy tutaj dwóch takich samych postaci. Każda z nich jest inna, ma inną osobowość i tak naprawdę nie wiemy kto jest dobry, a kto zły. Fikcja miesza nam się z rzeczywistością, a granice naszej wyobraźni zostają wystawione na próbę. Zakończenia są nieprzewidywalne i powodują, że analizujemy każde przeczytane słowo, a wnioski jakie wyciągamy mogą zmrozić krew w żyłach. Jedak uważam, że to w tych opowiadaniach jest właśnie najlepsze.

W „Granicach wyobraźni” czuć grozę, strach, niepewność i ten niesamowity klimat powodujący szybsze bicie serca. Czyli tak naprawdę znalazłam wszystko czego oczekiwałam. Zdecydowanie polecam Wam tę książkę! Aaaaa i zapomniałbym - koniecznie czytajcie wieczorem! Wtedy dopiero poczujecie klimacik :D

Informacje dodatkowe o Granice wyobraźni:

Wydawnictwo: WasPos
Data wydania: 2021-08-13
Dodał/a opinię: ktomzynska

Zobacz opinie o książce Granice wyobraźni

Kup książkę Granice wyobraźni