Greenwich Park

Helen Thorpe mieszka wraz z mężem w Greenwich Park, jednej z najzamożniejszych dzielnic Londynu. Mają wspaniały dom, grono przyjaciół i z niecierpliwością wyczekują narodzin swojego pierwszego dziecka. Jednak ta beztroska sielanka to tylko pozory. Gdy w szkole rodzenia Helen poznaje Rachel, enwrgiczną i bezpośrednią samotną matkę, nie zdaje sobie sprawy z tego, jak kobieta namiesza w jej życiu. Wkrótce kobieta wprowadza się do domu Helen, ale jej dziwne zachowanie zaczyna ją niepokoić. Kiedy Rachel znika bez śladu okazuje się, że nie była tym, za kogo się podawała.

Bardzo rzadko zdarza się, że thrillery typu domestic noir mnie zachwycają. Ale tym razem jestem pod wrażeniem. To było naprawdę dobre. "Greenwich Park" to debiut literacki brytyjskiej dziennikarki. Fabuła powieści wciągnęła mnie od samego początku. To świetny thriller pełen mrocznych tajemnic i kłamstw, niezwykle zaskakujący i nieoczywisty. To jedna z tych książek, od których ciężko jest się oderwać. Jeżeli macie ochotę na dobry thriller to polecam Wam sięgnąć po ten tytuł. Myślę, że nie zawiedziecie się.

Dziękuję @muza.black @wydawnictwomuza za możliwość przeczytania książki 🖤

Informacje dodatkowe o Greenwich Park: