Greenwich Park

Lubicie zawierać nowe znajomości? Na ile ufacie dopiero co poznanym koleżankom/kolegom?
Helen Thorpe to spełniona kobieta, której do szczęścia brakuje tylko dziecka. Jest w ciąży, ma cudownego męża, przyjaciół, piękny dom po rodzicach. Idąc na pierwsze zajęcia ze szkoły rodzenia poznaje Rachel Wells, która jako jedyna interesuje się nowo poznaną przyszłą mamą. Helen na samym początku znajomości zauważa, że z kobietą jest coś nie tak, jednak nie potrafi się oprzeć dodatkowemu towarzystwu. Odkąd zaszła w ciążę i poszła na zwolnienie lekarskie ma wrażenie, że nikt nie ma dla niej czasu. Poznanie Rachel wydaje się być zbawiennie. Jednak czy na pewno? Nie ma pojęcia, jak nowo poznana koleżanka namiesza jej w życiu. Zaginięcie Rachel powoduje, iż wychodzą na jaw szokujące fakty.
Po przeczytaniu "Greenwich park" uważam, że fabuła to jedna wielka intryga. Życie Helen, z pozoru idylliczne, tak naprawdę jest oparte na wielu kłamstwach. Już samo pojawienie się tajemniczej i bezpośredniej nowej koleżanki wzbudza w kobiecie niepokój. Spotyka ją w różnych miejscach, niby przypadkiem. Któregoś wieczoru pojawia się w drzwiach jej domu i od tamtej pory pomieszkuje z Thorpe'ami. Mimo wszystko Helen wypiera podejrzenia, które padają na Rachel. Dopiero znajdując zaginiony laptop Daniela oraz liścik w pokoju, gdzie śpi kobieta, nabiera większych podejrzeń.
Rozdziały napisane są z perspektywy trzech kobiet: Helen, Sereny (bratowej) oraz Katie (przyjaciółki Helen). Można z początku sądzić, że rozdziały z Sereną i Katie są niepotrzebne, jednak przychodzi moment, kiedy wszystko łączy się w spójną całość. Nie znajdziecie tu mocnego rozlewu krwi, szalonej akcji, wnikliwego śledztwa. Wydarzenia z przeszłości ciągną się za paczką czwórki przyjaciół i właśnie teraz upomina się o nich sprawiedliwość. Podobał mi się zamysł autorki, jeśli chodzi o fabułę i naprawdę wciągnęłam się w zepsuty kłamstwami świat. Miałam co prawda trafne podejrzenia, jednak nie udało mi się wszystkiego odgadnąć, więc byłam mile zaskoczona finałem historii.
Budowanie szczęścia na kłamstwie w końcu ma kruche fundamenty i niewiele trzeba, by je doszczętnie zniszczyć. Serdecznie polecam fanom thrillerów, zwłaszcza tych "małżeńskich".

Informacje dodatkowe o Greenwich Park:

Wydawnictwo: Muza