Greenwich Park

"Greenwich Park” – thriller w typowo brytyjskim stylu. Niczym angielska herbata, której parzenie kojarzy się z przemyślanym, skomplikowanym rytuałem i światem arystokracji – dostajemy tu dystyngowaną historię, która rozwija się we własnym, niespiesznym tempie, a towarzyszące temu emocje spływają na nas stopniowo i nienachalnie.

Poznajemy mieszkańców Greenwich Park, jednej z najzamożniejszych dzielnic Londynu i ich idealną codzienność. W imponującej wiktoriańskiej rezydencji mieszka tu między innymi szczęśliwa mężatka w ciąży – Helen. I to właśnie ona na zajęciach w szkole rodzenia, na które niestety nie udało się dotrzeć ani jej kochającemu, zapracowanemu mężowi, ani również ciężarnej bratowej, poznaje Rachel. Dziewczynę z krzywym pirackim uśmiechem, niezwykle bezpośrednią i energiczną przyszłą samotną matkę. Ich nieco wymuszona okolicznościami przyjaźń, która początkowo pozwalała Helen na odpędzenie samotności i stworzenie miłej, niezobowiązującej relacji z osobą, która zawsze ma dla niej czas – z dnia na dzień zaczyna przeradzać się w coś niepokojącego.. mrocznego i niebezpiecznego.

Co z tego wyniknie?

„Greenwich Park” to jak dla mnie lekki thriller psychologiczny, gdzie emocje i zwroty akcji są stonowane, subtelne i powściągliwe. Czasami przewidywalny, innym razem zaskakujący.

To historia o tym, jak idealizowanie przeszłości sprawia, że wiele innych towarzyszących jej wydarzeń pozostaje w cieniu..

Z pewnością jest to bardzo ciekawy debiut literacki. Warto zapamiętać nazwisko autorki. Ciekawe czym nas zaskoczy następnym razem..

Polecam.

Informacje dodatkowe o Greenwich Park: