Grudzień drugich szans

Klaudia to młoda kobieta, która kilkanaście lat temu postanowiła zmienić swoje życie. Aby dopasować się do rówieśników zmieniła swój wygląd i zainteresowania. Niestety poniosła tego wysoką cenę - zrezygnowała z przyjaźni z Filipem, chłopakiem, który z powodu wyglądu i swojej nieśmiałości nie wpasował się do grona osób, z którymi chciała przyjaźnić się Klaudia.
W dorosłym życiu drogi Filipa i Klaudii ponownie się przecięły, gdy okazało się, że będą pracować w tej samej firmie. Od początku para nie pałała do siebie sympatią i większość czasu udawali, że po prostu się nie widzą. Wszystko zmieniło się, gdy szef za karę oddelegował ich do pracy w terenie. W okresie świąt mieli za zadanie badać trendy w górskich restauracjach w Zakopanem. Wspólne spędzenie świąt z daleka od domu i najbliższych nie było spełnieniem marzeń żadnego z nich, jednak szybko okazało się, że nie będzie to tak straszny czas. Wspólne mieszkanie i spędzanie czasu razem sprawiły, że para zaczęła poznawać się na nowo i dostrzegać swoje zalety.
Czy Klaudia i Filip się dogadają? Czy dawna relacja odżyje? Jak potoczą się ich losy?
Bohaterowie tej książki przypadli mi do gustu. Fajnie, że mężczyzna nie został pokazany jako idealny pan z pokazów mody, a jako normalny i przeciętny chłopak z sąsiedztwa, który może nie jest przystojny, ale ma wiele zalet i ogromne serce. Klaudia z kolei mimo swojej zewnętrznej "idealności" miała swój wewnętrzny bałagan, który przejawiał się chociażby w postaci jej sekretu i pewnej przypadłości. Muszę przyznać, że miło spędziłam z nimi czas.
"Grudzień drugich szans" to książka, która niesie ze sobą przekaz. Pokazuje, że ludzie często udają kogoś kim tak naprawdę nie są, a to tylko po to, żeby wpasować się w środowisko. Ukazuje także, że pozory często mogą mylić i nie warto oceniać "książki po okładce", bo to wnętrze jest tak naprawdę najważniejsze. Udowadnia także, że czasami warto dać sobie drugą szansę, a święta to naprawdę magiczny czas.
Poza relacją jaka rozwija się między głównymi bohaterami, która pełna jest emocji i  zaskoczeń, pokazane są tu również trudne i bolesne sytuacje, jakie dotykają ludzi. Choroba bliskiej osoby, walka o życie, problemy z samoakceptacją, odrzucenie, złe nawyki.
Całość napisana jest przyjemnym stylem, dzięki czemu czyta się ją lekko i szybko. Moim zdaniem jest to książka idealna na zimowe wieczory. Polecam po nią sięgnąć i poznać losy jej bohaterów.
Dziękuję Wydawnictwu Niegrzeczne Książki za egzemplarz.

Informacje dodatkowe o Grudzień drugich szans:

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2022-10-26
Dodał/a opinię: zaczytanaEdyta

Zobacz opinie o książce Grudzień drugich szans

Kup książkę Grudzień drugich szans

Zniszcz mnie
Anna Langner0
Okładka ksiązki - Zniszcz mnie

On i ona. Pogubiony imprezowicz i zbuntowana outsiderka. Nie spodziewają się siły rażenia gorącego uczucia, które ich połączy. Barry uchodzi...

Alicja po drugiej stronie przyjemności
Anna Langner0
Okładka ksiązki - Alicja po drugiej stronie przyjemności

Stała się zabawką w jego rękach. Kukiełką biorącą udział w przedstawieniu, które rozgrywa się każdego dnia w jego mrocznym i szalonym cyrku. Alicja lubi...