Grunt pod nogami

Dzisiaj zapraszam wszystkich na recenzję książki pt "Grunt pod nogami" autorstwa @stykalamagdalena.

Za egzemplarz dziękuję autorce @stykalamagdalena oraz Wydawnictwu Poligraf

"Grunt pod nogami" jest to opowieść o ludziach pełnych optymizmu i prostoty, których łączy przyjaźń, miłość, rozczarowanie.

W pierwszej części poznajemy bohaterów, w drugiej ich losy.

Jędrzej i Olga znali się od dziecka, wspólnie dorastali, spędzali wakacje. Wybrali wojskową uczelnię, on marynarską, ona kierunek pedagogiki. Ich związek kwitł, rozmawiali o wspólnej przyszłości. Jędrzej wypływał w ramach stażu w rejsy. Po jego powrocie Olga dowiaduje się o zdradzie. Jej grunt zawalił się pod nogami, przecież to ona była tą jedną miłością Jędrzeja, co teraz?

Postanawia wyjechać z Gdańska w Bieszczady i wszystko przemyśleć.

Czy Jędrzej i Olga wrócą do siebie?

Podobny los spotkał Michała, którego miejscem na ziemi był bieszczadzki las i drewniany dom. To były jego korzenie tożsamości. Na rok przed maturą w życiu Michała pojawiła się Helena - usilnie zabiegała o niego, pokochali się. Cały świat zatrząsł się, grunt zrobił się niepewny, gdy Helena wyjeżdża do Australii, do lepszego świata. Dla niej najważniejsza jest kariera, w przeciwieństwie do Michała nienawidziła Bieszczad.

Co połączy Olgę i Michała?

Nie zawsze życiowe szlaki, które pokonujemy są bezpieczne i pewne, czasami tracimy "Grunt pod nogami". Tak samo ukraińscy przyjaciele Michała: Danił, Igor i Oksana musieli dokonać wyboru z kim znaleźć ukojenie i poukładać sobie roztrzaskany świat.

W książce przedstawione są historie prostych, młodych ludzi, którzy nie robili kariery i dużych pieniędzy, nie kończyli prestiżowych uczelni, obcy im był wyścig wielkiego świata. Wybrali bezpieczny, spokojny "Grunt pod nogami" dzięki, któremu dożyli przepięknej starości. Lekturę czyta się ciekawie, autorka @stykalamagdalena ukazała nam dwa światy polski i ukraiński. Porusza tematy przyjaźni, radości oraz smutku. Prowadzi akcję od morza, aż po przepiękne Bieszczady. Książka została wzbogacona o zdjęcia gór. Wielkie gratulacje dla autorki @stykalamagdalena za stworzenie tak znakomitej powieści. Polecam wszystkim tę książkę 🔥.

Informacje dodatkowe o Grunt pod nogami:

Wydawnictwo: Poligraf
Data wydania: 2021-05-28
Dodał/a opinię: Czytajka93

Tagi: Literatura obyczajowo-rodzinna bóg

Zobacz opinie o książce Grunt pod nogami

Kup książkę Grunt pod nogami

Szlak serca
Magdalena Stykała0
Okładka ksiązki - Szlak serca

Emocjonujące historie niezwykłych kobiet. Opowieści o miłości, rozstaniu, przyjaźni, zdradzie, zakazanym związku i rodzinnych tajemnicach;  prowadzą dziewczyny...