Gwiazdka z brokatem

🌟🌟🌟Recenzja🌟🌟🌟

Premiera 13.10.2021

"Gwiazdka z brokatem" - Anna Szczęsna

Magia świąt zaklęta w papierze, drobnych gestach, uprzejmości, gościnności i bezinteresowności. Miłość, która nie rodzi się od razu, ale potrzebuje wiele żeby powstać.

Basia, energiczna, pomysłowa i bezinteresowna kobieta. Kiedy tylko może, pomaga innym i nie chce niczego w zamian. Prowadzi swój wymarzony sklep papierniczy. Kocha to co robi i na każdej stronie czuć jaką miłością dąży skrawki papieru i wszelkie akcesoria.
Nosi w sobie ciężar przeszłości i nutkę samotności. Pragnie być częścią jakieś rodziny, ale równie mocno się tego boi.
Na jej drodze stanie cudowna staruszka i uprzejmy facet. Czy tych dwoje sprawi, że Basia wreszcie zapełni pustkę jaka w niej narasta ?

Jędrzej, uprzejmy i pomocny chłopak. Miał ciężko w życiu ale była jedna osoba, która dała mu bezpieczeństwo więc teraz stała się dla niego bardzo ważna. Jędrzej ma w sobie coś zwyczajnego i niezwykłego. Ma w sobie urok i czar. Najlepsze w nim jest to, że gdy mu zależy, robi wszystko i nigdy się nie poddaje.

W tej książce są ważne dwie rzeczy: przyjaźń i miłość.
Przyjaźń jaka nawiązuje między Panią Marią a Basią jest niezwykła. Obie niwelują względem siebie samotność. Stają się przyjaciółkami. Zawsze sobie pomogą i dają cenne rady. Ich przyjaźń pokazuje, że człowiekowi w każdym wieku jest potrzeba przyjaciółka/przyjaciel. To oni dają człowiekowi siłę aby iść dalej. Kiedy trzeba wspierają a kiedy jest źle mocnymi słowami sprowadzą na dobrą stronę.

Miłość. Relacja jaka zaczyna się towrzyć między Basią a Jędrzejem jest trudna. Na początku jest ciężko, ale jedno zdarzenie potrafi wywrócić życie do góry nogami. Sprawić, że dwoje ciężko doświadczonych przez życie ludzi, może stać się dla siebie wszystkim.

W tej książce najważniejsze są drobne gesty, które potrafią wywołać uśmiech na twarzy. Potrafią sprawić, że człowiek poczuje się ważny. Pokazuje nam też, że w życiu trzeba iść dalej, patrzeć na ludzi wokół nas i być bezinteresownym. Potem to dobro do nas wróci. Nawet z podwójna siłą.

Autorka napisała historię pełną ciepła i magii. Od pierwszej strony to wszystko czuć. W każdym rozdziale rządzą uczucia, emocje i święta. Nie zabraknie ciężkich decyzji, trudnych i emocjonalnych momentów.
Moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki i wiem, że nie ostatnie. Pisze tak pięknie i płynnie, że uśmiech na schodzi z twarzy. Można się rozpłynąć pod wpływem jej słów i ważnych sentencji.
Kochani daje się skusić na święta piękne, magiczne i brokatowe. Pełne przyjaźni i miłości. Czas przed świętami, w trakcie świat i po świętach nigdy nie był tak przyjemny i wartościowy.
10/10🌟

Informacje dodatkowe o Gwiazdka z brokatem:

Wydawnictwo: Kobiece
Data wydania: 2021-10-13
Dodał/a opinię: glinka_54_czyta

Tagi: Święta pomoc sklep zima

Zobacz opinie o książce Gwiazdka z brokatem

Kup książkę Gwiazdka z brokatem

Trzykrotka. Trzy przyjaciółki, trzy spragnione serca i jeden plan na sukces
Anna Szczęsna0
Okładka ksiązki - Trzykrotka. Trzy przyjaciółki, trzy spragnione serca i jeden plan na sukces

Zabawna i lekka historia o perypetiach trzech przyjaciółek, które postanawiają zawalczyć o swoje szczęście Alicja dowiaduje się, że zdradził...

Myśl do przytulania. Baśniowa opowieść dla kobiet, które potrafią marzyć
Anna Szczęsna0
Okładka ksiązki - Myśl do przytulania. Baśniowa opowieść dla kobiet, które potrafią marzyć

Baśniowa opowieść o kobiecie, która postanawia zmienić swoje życie Hanka Popławska to młoda kobieta znudzona prozą życia. Pewnego dnia daje się ponieść...